• JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.

Najlepsi z najlepszych

W poniedziałek, 4 kwietnia 2006, na apelu szkolnym wyróżniono uczniów, którzy odnieśli sukcesy w różnego rodzaju konkursach i olimpiadach.

Pani dyrektor wyróżniła uczniów, którzy uzyskali tytuł laureata bądź finalisty podczas konkursów przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. W tym roku możemy pochwalić się laureatami konkursu z matematyki i wieloma finalistami.

Laureaci:

Wiktor Dąbrowski, klasa IId, matematyka, nauczyciel prowadzący: mgr Hanna Graczyk, mgr Lidia Wiśniewska

Krzysztof Szymankiewicz, klasa IIIe, matematyka, nauczyciel prowadzący: mgr Katarzyna Dąbkowska

Finaliści:

Julia Balewska, klasa IIb, geografia, nauczyciel prowadzący: mgr Zyta Wardowska

Marta Domżalska, klasa IIIc, język niemiecki, nauczyciel prowadzący: mgr Maja Orzechowska

Natalia Ewertowska, klasa IIIa, język niemiecki, nauczyciel prowadzący: mgr Maja Orzechowska

Patrycja Lenckowska, klasa Ia, język angielski, nauczyciel prowadzący: mgr Barbara Milewska

Marcin Nadarzyński, klasa IIe, fizyka, nauczyciel prowadzący: mgr Anetta Gosik-Suchocka,mgr Justyna Suwińska

Wiktoria Pawłowska, klasa IIIb, chemia, nauczyciel prowadzący: mgr Teresa Bagińska

Pani Dorota Zawadzka przekazała informacje o sukcesach polonistycznych. W dniu 11 marca 2016 odbył się Miejski Konkurs Ortograficzny pod patronatem Burmistrza Miasta. W sumie udział wzięło 29 osób.

·         I miejsce Oliwia Trzcińska kl. Ib

·         II miejsce Wiktor Dąbrowski kl. II d

·         III miejsce Natalia Ewertowaska IIIa

Powiatowy Konkurs Ortograficzny "O złote pióro Starosty" odbędzie się 12 kwietnia w Grodzicznie.

1 kwietnia po raz trzeci przystąpiliśmy do konkursu "Gimnazjalni Filomaci" organizowanego przez I LO im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy. Konkurs miał formę on-line. Uczniowie musieli rozwiązać 24 zadania z różnych przedmiotów. Nasze gimnazjum reprezentowali:

·         Julia Balewska II b

·         Mateusz Tomaszewski II b

·         Marcin Nadarzyński II e

Udało nam się po raz pierwszy przejść do kolejnego etapu. 26 kwietnia drużyna (razem z trzema innymi z powiatu brodnickiego) będzie reprezentować nasze gimnazjum w Brodnicy. Odbędzie się tam konkurs wiedzowy, sprawnościowy i wiedzy na temat ich filomatów.

Pani Maria Wilemska wyróżniła uczennice, które brały udział w gminnych eliminacjach XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem "W trosce o nasze bezpieczeństwo!". W grupie III (gimnazjum) nadesłano 18 prac. Uczennice naszego gimnazjum spisały się wspaniale:

I miejsce – Julia Czajkowska, klasa Ic

II miejsce – Wiktoria Dworznikowska, klasa IIIe

III miejsce – Karolina Różycka, klasa IIIe

wyróżnienie – Natalia Wiśniewska, klasa Id

wyróżnienie – Paulina Pocztarek, klasa IIIe

Pani Magdalena Kortes wyróżniła uczniów, którzy brali udział w konkursach historycznych:

Konkurs „Polska… Nasza Niepodległa” – Julia Balewska kl. II b – etap ogólnopolski

Konkurs „Polska Piastów” na etap międzyszkolny dostali się:

Julia Balewska kl. II b

Daria Dembińska kl. I b

Joanna Kordalska kl. II a

Wszystkim uczniom i nauczycielom gratulujemy sukcesów!!