Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.

Międzywojewódzkie Halowe Zawody Lekkoatletyczne „Sport i Przyjaźń”

      W Grudziądzu odbyły się Międzywojewódzkie Halowe Zawody Lekkoatletyczne „Sport i Przyjaźń”. W zawodach wystąpiło 6 reprezentacji z Chełmna-1, Torunia-1, Grudziadza -3 i Nowego Miasta Lubawskiego -1. Drużyna z Nowego Miasta Lubawskiego obejmowała dzieci i młodzież z powiatu nowomiejskiego. W składzie drużyny reprezentującej Nowe Miasto Lubawskie  znalazła się 9-cio osobowa ekipa z nowomiejskiego Gimnazjum( Sadowska Wiktoria, Moczadło Paulina, Meler Julia, Jędraszek Angelika, Balewski Dawid, Samulewicz Jan, Kotewicz Dominik, Rudnik Kacper, Tessmer Miłosz). Gimnazjaliści wystartowali w następujących konkurencjach :  60 m, 300m, 600 m (dziewczęta), 1000 m(chłopcy), skok w dal, skok wzwyż. Dodatkowo zorganizowano również pchnięcie kulą. Gościem  honorowym  zawodów był Pan Ryszard Szczepański-trener Bronisława Malinowskiego.
           Wszyscy nasi uczniowie  spisali się bardzo dobrze. Pokazali się na przyzwoitym  poziomie, walcząc o każdą sekundę, o każdy metr. Wykazali, że motto dominikanina Henriego le Didona  „citius, altius ,fortius” nie jest im obce. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Kacper Rudnik, który w skoku wzwyż zajął II miejsce z wynikiem 185 cm. Ponadto otrzymał pamiątkową statuetkę dla najlepszego skoczka wzwyż powiatu nowomiejskiego, czołowego zawodnika list krajowych PZLA w swojej kategorii wiekowej w roku 2016 od Starosty Nowomiejskiego Pana Andrzeja Ochlaka. Świetnie spisał się także Miłosz Tessmer , który w biegu na 1000 m zajął  III miejsce z wynikiem 3’11’’.  Drużyna z Nowego Miasta Lubawskiego, której nasi uczniowie byli częścią zajęli w klasyfikacji drużynowej IV miejsce. 
         Gratulujemy uzyskanych wyników, dziękujemy za udział i zachęcamy do dalszej pracy nad sobą, aby pełniej móc wykorzystać swój nie mały potencjał motoryczny. Lekkoatletyka to królowa sportu, to cudowna i wszechstronna dyscyplina ,w której można się zakochać. 
Pozostałe wyniki naszych uczniów:
Balewski Dawid- skok w dal – 4,82
Samulewicz Jan – bieg na 60 m – 8,21
Kotewicz Dominik – skok wzwyż- 135 cm
Sadowska Wiktoria – bieg na 300 m – 49,67 (IV m-ce)
Moczadło Paulina – 60 m
Meler Julia – skok wzwyż – 130 cm
Jędraszek Angelika – skok wzwyż – 135 cm
 
 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem