Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 700.

Powiatowy Konkurs Ortograficzny "O złote pióro Starosty"

  • Galeria

W nowomiejskim gimnazjum dnia 3 kwietnia 2017r. odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny „O złote pióro Starosty”. Starosta Nowomiejski pan Andrzej Ochlak oraz Dyrektor Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lub. pani Bożena Rutkowska – Marciniak powitali serdecznie wszystkich uczestników zmagań ortograficznych.

Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Trzcińska z kl. II b, Wiktor Dąbrowski z kl. III d i Zuzanna Łątkowska z kl. III a.

Konkurs miał formę dyktanda. Do potyczek z ortografią przystąpiło 40 uczniów z powiatu nowomiejskiego, których wyłoniono na etapie szkolnym (gminnym lub miejskim). Potyczki rozegrano w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

W kategorii szkół podstawowych laureatami konkursu zostali:

I. Zuzanna Nowak - Szkoła Podstawowa w Nowym Grodzicznie
II. Mateusz Stępień - Szkoła Podstawowa w Marzęcicach
III. Mateusz Siemieński - Szkoła Podstawowa w Zajączkowie
 

W kategorii szkół gimnazjalnych:

I. Olga Górzyńska - Zespół Szkół w Nowym Grodzicznie, Julia Madoń - Zespół Szkół w Jamielniku
II. Izabela Bielska - Zespół Szkół w Jamielniku
III. Oliwia Trzcińska - Gimnazjum w Nowym Mieście Lubawskim
 

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I. Agata Garbicz - Zespół Szkół w Nowym Mieście Lubawskim
II. Marta Milewska - Zespół Szkół w Nowym Mieście Lubawskim
III. Monika Jankowska - Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku, Dominik Światkowski - Zespół Szkół w Nowym Mieście Lubawskim

 

W związku z tym, że dwie uczennice z gimnazjum zajęły ex aequo pierwsze miejsce, odbyło się losowanie co do wyboru szkoły, w której zostanie zorganizowany przyszłoroczny konkurs ortograficzny. Będzie to Zespół Szkół w Jamielniku.

Gratulujemy naszej uczennicy Oliwii Trzcińskiej!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem