Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.

XV Sejmik Ekologiczny

  • Galeria
W piątek,  2 czerwca, w Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim odbył się XV Powiatowy Sejmik Ekologiczny pod patronatem Starosty Nowomiejskiego Andrzeja Ochlaka oraz Burmistrza Miasta Józefa Blanka. Patronat prasowy objęła Gazeta Nowomiejska. 
W zmaganiach wzięły udział drużyny gimnazjalistów z Bratiana, Jamielnika, Kurzętnika oraz Nowego Miasta Lubawskiego. 
Burmistrz i Starosta w swoich wystąpieniach pogratulowali uczniom oraz Pani Dyrektor Bożenie Rutkowskiej-Marciniak zaangażowania w propagowanie postaw proekologicznych oraz troski o piękno przyrody.  
W ramach sejmiku ocenie podlegały następujące konkurencje: prelekcja, konkurs fotograficzny, plastyczny oraz bieg ekologiczny w Parku Miejskim. 
Zmagania młodzieży oceniała niezależna komisja konkursowa w składzie: Krzysztof Puwalski i Dominika Witkowska z Wydziału Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego, Irena Światła reprezentująca Koło Łowieckie „Szarak”, nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II – Wiesława Markowska i Jarosław Kamiński wraz          z dyrektorem Jerzym Resickim, Natalia Reszka z Miejskiego Centrum Kultury oraz Stanisław R. Ulatowski z Gazety Nowomiejskiej. 
W klasyfikacji ogólnej pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim, drugie Gimnazjum w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku, trzecie natomiast uzyskało Gimnazjum w Zespole Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku. 
W poszczególnych konkurencjach gimnazjaliści zdobyli następujące lokaty:
PRELEKCJA:
I miejsce: Kinga Płotka (Kurzętnik)
II miejsce: Julia Balewska (Nowe Miasto Lub.)
III miejsce: Karolina Maćkiewicz (Bratian)
KONKURS FOTOGRAFICZNY:
I miejsce: Julia Czyżewska (Kurzętnik)
II miejsce: Agata Jastrzębska (Nowe Miasto Lub.)
III miejsce: Patrycja Sontowska (Jamielnik)
KONKURS PLASTYCZNY:
I miejsce: Marcelina Haska (Nowe Miasto Lub.)
II miejsce: Kamila Wielgosińska (Jamielnik)
III miejsce: Estera Orzechowska (Bratian)
 
BIEG EKOLOGICZNY:
I miejsce: Paweł Kendziorski i Piotr Ostrowski (Jamielnik)
II miejsce: Szymon Czepek i Mikołaj Suchocki (Nowe Miasto Lub.)
III miejsce: Amelia Kucińska i Kamil Koniszewski (Bratian)
Sejmik wzbogacony był występem grupy tanecznej „Aplauz” prowadzonej przez Annę Sapała-Ponieważ.
Po podsumowaniu uroczystości i wręczeniu nagród wszyscy uczestnicy przenieśli się do świetlicy szkolnej, gdzie odbyła się degustacja potraw przygotowana przez „Pracownię 6 Zmysł” Wojciecha Wojtasa. 
Koordynatorzy imprezy Justyna Suwińska i Liliana Lisakowska dziękują sponsorom, rodzicom, pracownikom obsługi, nauczycielom i uczniom, którzy swoją pracą przyczynili się do organizacji XV Sejmiku Ekologicznego.
 
 
 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem