Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 700.

"Każda bajka ma swój koniec, ale w życiu każdy koniec, to również nowy początek..." - uroczystość pożegnania absolwentów gimnazjum 2017

  • Galeria

W dniu 22 czerwca 2017r. w budynku sali gimnastycznej przy nowomiejskim gimnazjum odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów naszej szkoły. W spotkaniu wzięli udział – Burmistrz Miasta Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank, Wiceburmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Krzysztof Widźgowski, radni miejscy: pan Zbigniew Ewertowski, pan Wojciech Kłosowski, pan Mieczysław Kubacki, pan Andrzej Nadolski, przedstawiciele Rady Rodziców, dyrektor szkoły pani Bożena Rutkowska-Marciniak, trenerzy naszych absolwentów – sportowców: pan Krzysztofa Przybysz, pan Leon Prusakowski, pan Mirosław Urbanowski, nauczyciele, rodzice oraz absolwenci wraz z wychowawcami – kl. III a z panią Barbarą Milewską, III b z panią Justyną Suwińską, III c – z panem Markiem Piątkowskim, III d wraz z panią Justyną Neumann oraz klasa III e wraz z panią Anną Sapałą-Ponieważ.

Pani dyrektor Bożena Rutkowska-Marciniak przedstawiła w kilku słowach tegorocznych absolwentów: ich sukcesy i wszelkie działania, jakie podejmowali przez trzy lata pobytu w naszej szkole. Pan burmistrz Józef Blank życzył wszystkim wspaniałych chwil w kolejnym etapie życia, natomiast pani Ewa Rudnik w imieniu rodziców w pięknych słowach przekazała uczniom kilka rad na przyszłość. Pani Danuta Polak z Rady Rodziców podziękowała młodzieży, rodzicom i całej społeczności szkolnej za wspaniałą współpracę.

Podziękowaniom i gratulacjom nie było końca– otrzymali je laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych, laureaci konkursów wiedzowych, recytatorskich, sportowych, plastycznych, uczniowie realizujący Indywidualne Programy Nauczania, radni Młodzieżowej Rady Miasta, członkowie Samorządu Uczniowskiego, członkowie zespołu tanecznego Aplauz, wokaliści, wolontariusze oraz młodzi plastycy z grupy GIM-ART.

Ci z absolwentów, którzy okazali się najlepszymi z najlepszych otrzymali Złote Tarcze – najważniejsze odznaczenie jakie może otrzymać absolwent tej szkoły. W tym roku Złote Tarcze otrzymały 22 osoby: Maja Dembek (IIIa), Joanna Kordalska (IIIa), Zuzanna Łątkowska (IIIa), Wiktoria Mundt (IIIa), Aleksandra Polak (IIIa), Radosław Wegner (IIIa), Julia Balewska (IIIb), Aleksandra Domżalska (IIIb), Zuzanna Kalitka (IIIb), Karolina Kitowska (IIIb), Julia Kołakowska (IIIb), Mateusz Tomaszewski (IIIb), Kamil Kołakowski (IIIc), Aneta Płotkowska (IIIc), Wanessa Pukalska (IIIc), Anna Przybylska (IIIc), Adrianna Szczepańska (IIIc), Julia Zellma (IIIc), Wiktor Dąbrowski (IIId), Agata Rojewska (IIId), Wiktoria Seweryn (IIId), Marcin Nadarzyński (IIIe).

Kolejnym ważnym wyróżnieniem przyznawanym absolwentom naszej szkoły jest Laur Gimnazjalny przyznawany tym, którzy wyróżniali się działalnością społeczną, sportową, brali udział w konkursach i osiągali bardzo dobre wyniki w nauce. Laur gimnazjalny otrzymali: Wiktoria Deredas (IIIa), Aleksandra Has (IIIa), Julia Kawiecka (IIIa), Zuzanna Moczadło (IIIa), Alicja Ruszczyńska (IIIa), Julia Cieplak (IIIb), Agata Gortatowska (IIIb), Maja Grabowska (IIIb), Justynę Hoppe (IIIb), Sandra Januszewska (IIIb), Angelika Jędraszek (IIIb), Julita Kreńska (IIIb), Oliwia Kwiatkowska (IIIb), Zuzanna Wieczorek (IIIb), Kinga Ziółkowska (IIIb), Alicja Cieśniewska (IIIc), Sandra Tuszyńska (IIIc), Paulina Kozłowska (IIId), Paulina Moczadło (IIId), Nicola Opasik (IIId), Kacper Rudnik (IIId), Miłosz Tessmer (IIId), Martyna Zielińska (IIId), Wojciech Chudzikowski (IIIe), Patryk Cichocki (IIIe), Wiktoria Jabłońska (IIIe), Miłosz Klarowski (IIIe), Gniewko Nowiński (IIIe), Monika Pokorska (IIIe), Mikołaj Pokorski (IIIe), Filip Przeradzki (IIIe), Igora Shepetuna (IIIe), Wiktoria Zalewska (IIIe)

Pani Dyrektor podziękowała również ustępującym członkom Rady Rodziców, którzy przez trzy lata aktywnie pracowali na rzecz naszej szkoły: pani Danucie Polak, pani Marzenie Grabowskiej, pani Katarzynie Kamińskiej, pani Ewie Rudnik i pani Monice Przeradzkiej. Rada Rodziców na zakończenie swojej działalności ufundowała na rzecz szkoły kotarę, która będzie z pewnością służyć nam przez wiele lat na różnego rodzaju uroczystościach szkolnych. Bardzo dziękujemy.

Podziękowano również pani Elżbiecie Mazerewicz, która w tym roku przechodzi na emeryturę. Pani dyrektor wręczyła również drobne upominki nauczycielom, którzy będą kontynuować swoją pracę w Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim, pani Barbarze Milewskiej i panu Maciejowi Bochenkowi.

Po zakończeniu części oficjalnej młodzież zaprosiła zebranych na program słowno-muzyczny, podczas którego łza zakręciła się w niejednym oku. Aktorzy przedstawili zabawną scenkę pod tytułem „Dzień z życia ucznia”. Nauczycielom i rodzicom w ramach podziękowań młodzięż przygotowała podarunek w postaci kilkuminutowej prezentacji. Wychowawcy klas trzecich udzielili swoim wychowankom rad na następne lata śpiewając dla nich piosenkę pt. „Życie jest piękne”. Na koniec wszyscy zaśpiewali finałową piosenkę przy akompaniamencie pianina, perkusji, wiolonczeli, saksofonów i fletu.

Koordynatorami uroczystości były panie – Barbara Milewska oraz Justyna Suwińska. Nad oprawą muzyczną czuwał pan Marek Piątkowski, a o dekoracje zadbali uczniowie klas IIIe i IIId oraz panie Justynie Neumann, Anna Sapała-Ponieważ oraz Katarzyna Wiśniewska.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem