Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.

VI Niedziela Cittaslow

  • Galeria

W niedzielę 17 września br. w naszej szkole po raz kolejny obchodzone były Nowomiejskie Dni „Cittaslow” połączone ze „Świętem Pieczonego Ziemniaka”. W uroczystości brali udział zaproszeni goście, rodzice oraz uczniowie, jak również pozostali mieszkańcy Nowego Miasta Lubawskiego.

            Była to świetna okazja, by skosztować wiele przysmaków, np. kluski ziemniaczane, pieczone ziemniaczki ze śledziem, szaszłyki ziemniaczane, swojski chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym lub słodkimi dżemami, kiełbaski i ziemniaki z grilla, gofry i watę cukrową. Kawiarenka oferowała ciasta, kawę, herbatę oraz zimne napoje i wodę.

            Atrakcją dla najmłodszych dzieci było malowanie twarzy, gry i zabawy z nagrodami przygotowane przez panią Hannę Kowalską, kiermasz książek oraz maskotek. Młodzież brała udział w konkursie plastycznym związanym z symbolem Cittaslow - ślimakiem.

            Na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież z naszej szkoły. Występy rozpoczęte zostały „Bajką o Lwie Nowomiejskim”. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili wiersze oraz piosenkę, czwartoklasiści zaprezentowali aerobic dance, gimnazjalistki Kinga Wardowska i Alicja Kremska śpiewały piosenki. Wystąpił również szkolny zespół taneczny „Aplauz” oraz Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy OLIMPIA sekcja taekwondo i kickboxing.

Obszaerna galeria zdjęć https://www.facebook.com/pg/GimnazjumWNowymMiescieLubawskim/photos/?tab=album&album_id=877881755694906

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem