Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.

Uczniowie SP3 pozdrawiają z Rosji

  • Galeria

1 października 2017 roku Rosja powitała nas piękną pogodą, a rodzice uczniów staropolskim i rosyjskim obyczajem – chlebem i solą. Zakwaterowano naszą młodzież w hotelu Usadba w Orłówku    i jeszcze tego samego dnia zaproszono do zwiedzania centrum Kaliningradu i Fortu nr 4. Nikt z naszych uczniów nie odczuwał zmęczenia po podróży. Byli zachwyceni, że mogą znów spotkać swoich przyjaciół z Rosji.

W poniedziałek zwiedzaliśmy „Szkołę Przyszłości” w Wielkim Isakowie. Uczęszcza do niej 1200 uczniów. W szkole znajduje się ścianka wspinaczkowa, na której nasi uczniowie mogli poćwiczyć formę wspinaczkową. Wzięli też udział w lekcji angielskiego. Szkoła zachwyca wielością sal, rysunkami na ścianach wykonanymi przez uczniów i ich rodziców, które odpowiadają określonej tematyce odbywających się w niej lekcji. W kolejnych dnia nasza młodzież będzie miała możliwość uczestniczenia w multimedialnej lekcji matematyki.

Mieliśmy też okazję poznać mera Gurjevska – pana Podolskiego, który przywitał serdecznie naszą delegację, życzył wszystkim niezapomnianych wrażeń oraz oprowadził nas po Urzędzie Miasta. Zapewnił, że zawsze jesteśmy mile widziani w okręgu Gurjevska. Tego samego dnia pojechaliśmy nad morze, gdzie znajduje się międzynarodowy park krajobrazowy, a wydmy są pod ochroną. Chociaż tego dnia padał deszcz, humory wszystkim dopisywały. Kolację zjedliśmy w szkole, gdzie rodzice uczniów przygotowali dla nas regionalną potrawę – maleńkie pierożki z mięsem. Niektórzy uczniowie lepili je razem z rosyjskimi kolegami.

Pozdrawiamy serdecznie wszystkich uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3!!! Więcej wiadomości i zdjęć już wkrótce!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem