Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.

Dialog bez granic

  • Galeria

„Dialog bez granic” – zakończenie projektu miejskiej wymiany młodzieży

z Polski i Rosji

 

Właśnie zakończył się projekt wymiany uczniów z Rosji i Polski. Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 wróciła z Wielkiego Isakowa, gdzie gościła u swoich rosyjskich przyjaciół.

Był to czas wielkich emocji, intensywnej pracy, a także moment, by jeszcze bardziej zacieśnić więzi z nowymi kolegami.

Nasi uczniowie mogli uczestniczyć w różnorodnych zajęciach realizowanych w ramach projektu. O niektórych pisaliśmy już wcześniej. Dodatkowo zwiedzali techno park „Kvantorium” przy parku naukowo-technologicznym „Fabryka” BFU im. Kanta w Kaliningradzie – tam można było stworzyć program komputerowy uruchamiający robota lub „pojeździć” górską kolejką, w specjalnych goglach. Pan Kawiecki okazał się mistrzem w tej dziedzinie – jeden z pracowników parku musiał podtrzymywać naszego nauczyciela, by mógł w ogóle utrzymać równowagę. Wszyscy obserwowali tor kolejki górskiej na specjalnym ekranie – a śmiech uczestników warsztatów wypełniał salę.

Młodzież była też animatorami oraz choreografami prezentacji, którą można było podziwiać na podsumowaniu zorganizowanym w „Szkole Przyszłości” dnia 4 października 2017r.

W czasie tego spotkania uczniowie SP3 zaprezentowali tańce: poloneza, belgijkę oraz specjalnie przygotowanego z tej okazji poloneza techno. Otrzymali gromkie brawa za układ taneczny, a także specjalnie na tę okazję przygotowane stroje (dziewczęta ubrane były w długie spódnice, miały wianki na głowach oraz kolorowe szarfy). Przedstawicielka Urzędu Miasta przekazała naszej młodzieży upominki i zapewniła, że warto dla takich chwil realizować międzynarodowe projekty.

Po części oficjalnej uczniowie z Rosji i Polski wspólnie bawili się w rytm współczesnych przebojów, a specjalnie dla tłumaczki Pani Lilii Karczyńskiej zaśpiewano utwór „Biełyje rozy”. Wszyscy świetnie się bawili.

Ale to nie był koniec atrakcji przygotowanych przez naszych rosyjskich gospodarzy.

W czwartek, już w dzień wyjazdu, uczniowie mogli zażyć kąpieli w szkolnym basenie albo rozegrać mecz piłki siatkowej w drużynach mieszanych polsko-rosyjskich.

Kiedy nadszedł czas wyjazdu, nie obyło się bez łez, uścisków i wspólnych fotografii.

Wszyscy uczestnicy wymiany stwierdzili jednogłośnie, że Rosja to kraj, gdzie każdy Polak może czuć się jak u siebie w domu. 

Obszerna galeria zdjęć https://www.facebook.com/pg/GimnazjumWNowymMiescieLubawskim/photos/?tab=album&album_id=888541651295583

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem