Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.

W blasku endorfin

  • Galeria

W Jamielniku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowomiejskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych  Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego. Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe  w Nowym Mieście Lubawskim oraz  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jamielniku. W licznym gronie na starcie pojawili się uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W zależności od rocznika uczestnicy zawodów mieli do pokonania dystanse od   600 m do 3000 m. Nasza siedmioosobowa ekipa  w składzie : Wiktoria Sadowska, Wojciech Skronik, Kacper Golubski, Dominik Kotewicz, Gorzka Kacper, Dworznikowski Kacper i Glinski Kamil spisała się bardzo dobrze. Wszyscy pokazali się w jak najlepszym świetle, walczyli  dzielnie ,dając z siebie maksimum swoich możliwości a przy okazji dostarczając swojemu organizmowi wielu endorfin, czyli hormonów szczęścia. Endorfiny powodują uczucie euforii i poprawiają nasz nastrój podobnie jak niektóre narkotyki, ale za to bez ich zgubnych skutków. Wystarczy 30 minut dziennie, aby pięciokrotnie zwiększyć poziom tego cudownego hormonu i cieszyć się z dobrego samopoczucia oraz bycia zadowolonym z siebie. Z pewnością będzie to dobra zmiana w Waszym stylu życia. Organizm uwielbia ruch, dzięki któremu czujemy się przyjemnie zmęczeni i zrelaksowani. Jeśli chcecie spowolnić proces starzenia , cieszyć się doskonałym samopoczuciem, wywołać uczucie przyjemności i dobrego nastroju mamy na to receptę. Zapraszamy wszystkich do uprawiania biegania, jazdy na rowerze, pływania i wielu innych sportów zwłaszcza wytrzymałościowych. Wystarczy trochę chęci, aby zmobilizować mózg do wytwarzania „hormonów szczęścia”. POWODZENIA !!! – nauczyciele wychowania fizycznego SP 3 w Nowym Mieście Lubawskim.

 

WYNIKI NASZYCH UCZNIÓW

Sadowska Wiktoria     – 1500 m – IV M-ce

Skronik Wojciech        – 1500 m – III m-ce – brązowy medal

Kotewicz Dominik         – 1500 m – IV m-ce

Golubski Kacper            – 1500 m – V m-ce

Gorzka Kacper               – 2000 m – V m-ce

Dworznikowski Kacper – 2000 m - VII m-ce

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem