Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.

„ TYDZIEŃ ŻYTNIEGO CHLEBA I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA”

Już po raz 6 nasza szkoła włączyła się do wspólnej kampanii popularyzacji zdrowego stylu życia i tygodnia żytniego chleba. Akcję rozpoczęliśmy uczestnicząc we wspólnym marszu z kijami zorganizowanym przez MOSiR w niedzielne popołudnie 22 października. Przedział wiekowy uczestników był zróżnicowany- w marszu wzięły udział nasze uczennice z klasy VII, nauczycielki wychowania fizycznego ( Justyna Neumann, Anna Sapała- Ponieważ i Agnieszka Bochenek) oraz grupa z uniwersytetu III wieku z Działdowa. I jak widać na zdjęciach NORDIC WALKINGto sport dla wszystkich i świetna alternatywa do spędzania wspólnie czasu wolnego.

W poniedziałek 23 października po lekcjach odbył się Otwarty Turniej Piłki Siatkowej drużyn mieszanych celem popularyzacji siatkówki i aktywnego spędzania czasu wolnego. Turniej zorganizowała i przeprowadziła grupa uczniów uczestniczących w zajęciach SKS ( Szkolnego Klubu Sportowego) z piłki siatkowej w naszej szkole prowadzonych przez panią Agnieszkę Bochenek. Do turnieju zgłosiły się trzy drużyny, które rywalizowały między sobą. Wygrani zostaną wyróżnieni na najbliższym apelu szkolnym.

Co roku zachęcamy naszą młodzież do udziału w warsztatach pieczenia chleba i posmakowania własnoręcznie wyrobionego bochenka. We wtorek 24 października dziewczynki z klasy II e z opiekunką panią Justyną Neumann odbyły warsztaty pieczenia chleba domowym sposobem  na świetlicy i kuchni szkolnej. Dziewczęta przygotowywały w parach chleb, który następnego dnia miały okazję posmakować dzieci klas IV.

24 i 25 października to kolejne aktywne dni propagujące kampanię chleba. W tym roku mamy również klasy IV w naszej szkole i w związku z tym postanowiliśmy zachęcić i zaangażować je w nasze działania jako SZKOŁA PROMUJACA ZDROWIE . We wtorek klasa IV B zorganizowała „ Dzień śmiesznego kapcia” i tematyczne przebranie warzywno- owocowe. Było nam bardzo miło oglądać kolorowe malinki, dynie, czy cebulki oraz dziękujemy rodzicom za kreatywność przy ubiorze swoich pociech.

            W środę natomiast dzieci klas IV A i IV B  z wychowawczyniami na lekcjach wychowawczych przygotowywały zdrowe i kolorowe kanapeczki, które następnie wspólnie spożywały w klasach. Panie przy okazji przeprowadziły pogadankę na temat zasad zdrowego odżywiania.

Dzieci chętnie podjęły się tej akcji zdrowego II śniadania w szkole nie zapominając o wszystkich pracownikach szkoły częstując ich przygotowanymi kanapeczkami.

Organizatorom „Tygodnia” zależy, aby młodzież jak najwcześniej uzyskała informacje na temat dobrego chleba i potrafiła odróżnić go w sklepie od innych gatunków. Chcemy wyposażyć uczniów (a poprzez nich także ich rodziny) w podstawową wiedzę dotyczącą chleba. Jednym z celów kampanii jest także podniesienie rangi zawodu piekarze, zmobilizowanie tej grupy zawodowej do podnoszenia kwalifikacji i większej dbałości o rzemiosło oraz etykę zawodową. Kampania wzmacnia symbol chleba: jest t o nauka szacunku do chleba oraz do ludzi, dzięki którym powstaje, motywacja do dzielenia się chlebem z innymi, zachęta do szukania sposobów na zagospodarowanie suchego chleba, żeby nie był wyrzucany do śmietnika. Dzięki kampanii następuje wzmocnienie więzi społecznych: zachęcamy do współpracy ze środowiskiem – rodzicami, piekarzami, organizacjami pozarządowymi.

Chcesz „być trendy”, jedz chleb na zakwasie. Chcesz zachować zdrowie – odżywiaj się prawidłowo, wtedy będziesz modny, będziesz żył zgodnie z zasadami „Wellness”.  Więcej informacji nt. kampanii chleba na stronie: rakiel-czarnecka.pl/index.php?action=multimedia

Przyłączamy się  do tych wytycznych, dziękujemy za udział w kampanii i czekamy na kolejne akcje. Koordynator ds. Promocji Zdrowia w szkole- Agnieszka Bochenek.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem