Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.

Projekt - "Narciarstwo zjazdowe"

W okresie zimowym w ośrodku narciarskim „Kurza Góra” realizowany był projekt bezpłatnej nauki jazdy na nartach, zorganizowany  przez Szkołę Podstawową nr 3 w Nowym Mieście Lubawskim oraz Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy OLIMPIA.  W projekcie pt.  Organizacja zajęć sportowych z narciarstwa zjazdowego dla dzieci  z terenu Nowego Miasta Lubawskiego uczestniczyło  52 uczniów z nowomiejskich szkół. Celem przedsięwzięcia  była aktywizacja dzieci i młodzieży, przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym wśród dzieci i młodzieży oraz nabycie podstawowych umiejętności z narciarstwa zjazdowego. Zajęcia prowadzone były przez instruktorów narciarstwa zjazdowego, Sebastiana Prokopa i Piotra Gorzka. W sumie zrealizowano 80 godzin . Dzieci i młodzież podzielone były na 10 grup( 6 początkujących i 4 średniozaawansowane) po 4-6 osób. Grupy początkujące spotkały się 3 x 2 godziny ,a grupy średniozaawansowane 5 x 2 godziny. Z grup początkujących po 3 spotkaniu wybrano najlepsze osoby ,dla których w nagrodę zorganizowano 4 spotkanie . W programie zajęć znalazły się następujące treści  programowe: oswojenie ze sprzętem i środowiskiem, poruszanie się w terenie płaskim , zmiany ustawienia się względem stoku, podchodzenie, nauka bezpiecznego upadania i podnoszenia się ,pozycja równoległa i płużna, zjazd w linii spadku stoku i w skos stoku z zatrzymaniem, łuki płużne, skręt z pługu, skręt równoległy ślizgowy, wjazd wyciągiem taśmowym i orczykowym oraz dekalog narciarski FIS. Zajęcia prowadzone były głównie w formie zabawowej, służącej opanowaniu zaplanowanych treści programowych

 Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Chętnych było więcej niż możliwych miejsc. Lista uczestników zapełniła się bardzo szybko. Dzieci podczas zajęć wykazały się dużym zaangażowaniem. Większość  uczestników opanowała doskonale wszystkie treści, umożliwiające samodzielną i bezpieczną jazdę na stoku narciarskim , dającą wiele frajdy i radości – mówią instruktorzy Sebastian i Piotr.  Projekt dofinansowany został przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Gminę Miejską Nowe Miasto Lubawskie.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem