Dzień Pamięci Ofiar Katynia

  • Galeria

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Katynia. W naszej szkole odbyło się okolicznościowe spotkanie, którego hasłem przewodnim były słowa „Mortus sunt ut liberii vivamus” czyli „umarli, byśmy mogli żyć, jako wolni ludzie”.

W pierwszej części spotkania Magdalena Kortes-nauczycielka historii przybliżyła młodzieży okoliczności zbrodni katyńskiej oraz kwestie związane z ukrywaniem jej przez władze ZSRR. Następnie uczniowie obejrzeli prezentację przedstawiającą miejsca przetrzymywania jeńców wojennych, miejsca zbrodni oraz ekshumacje prowadzone zarówno przez Międzynarodowy Czerwony Krzyż i III Rzeszę po ataku na ZSRR i odkryciu masowych grobów oraz przez  Polaków w latach 90-tych XX wieku.

W kolejnej części uczniowie klasy II c przedstawili montaż słowno-muzyczny dotyczący zbrodni katyńskiej.

Po zakończeniu spotkania wszyscy udali się pod Dąb Pamięci, który znajduje się na naszym boisku i złożyliśmy kwiaty i znicze. Warto przypomnieć, iż Dąb Katyński w naszej szkole poświęcony jest Aspirantowi Policji Państwowej – Leonowi Reimerowi, który zginął w kwietniu 1940 w Twerze.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem