Sportowe sukcesy

         W Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się zawody sportowe w ramach obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Zawody zostały zorganizowane przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Nowym Mieście Lubawskim. W zawodach wystartowało 11 jednostek z powiatu nowomiejskiego skupiających osoby niepełnosprawne. Łącznie w zawodach wystąpiło 117 osób .                 Celem głównym zawodów była demonstracja obecności w społeczeństwie osób niepełnosprawnych i ich potrzeb oraz  uświadomienie istnienia praw i godności osób niepełnosprawnych. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach : uczniowie szkół podstawowych , gimnazjalnych , ponadgimnazjalnych wraz z dorosłymi. Wśród konkurencji ,które przygotowali organizatorzy dla kategorii wiekowej uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych  znalazły się : tor przeszkód na czas, ruty woreczkami do celu, skoki w workach na czas , skoki przez skakankę, rzuty do kosza z miejsca, wchodzenie na step, skok w dal z miejsca, odbijanie piłeczki rakietką. Naszą szkołę reprezentowało 4 zawodników:  Mateusz Ewertowski , Jakub Dworznikowski , Kamil Bątkowski , Jacek Teska. Wszyscy nasi uczniowie pokazali się z jak najlepszej strony, starając się wznieść na wyżyny swoich możliwości. Znakomicie zaprezentowali się w kategorii szkół gimnazjalnych  Jakub Dworznikowski zajmując pierwsze miejsce oraz Kamil Bątkowski  drugie miejsce . Za swoje wysokie miejsca otrzymali cenne nagrody   przydatne w życiu codziennym oraz medale . Dla każdego uczestnika przygotowano pamiątkowe dyplomy uczestnictwa, pamiątkowe czapeczki, poczęstunek ,napoje i ciepły posiłek . Oficjalnego otwarcia zawodów dokonała Pani Katarzyna Trzaskalska- Zastępca Starosty Nowomiejskiego.   Burmistrz Miasta Pan Józef Blank obecny podczas rozpoczęcia zawodów, podkreślał  min. o systematycznym  dostosowywaniu infrastruktury w mieście do potrzeb osób niepełnosprawnych ,ułatwiającej korzystanie z różnych obiektów użyteczności publicznej. Na zakończenie zawodów nagrody i medale wręczył Starosta Nowomiejski Pan Andrzej Ochlak i Zastępca Burmistrza Miasta  Pan Krzysztof Widźgowski.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem