Akademia z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja

Święto Narodowe 3 Maja obchodzimy w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 roku. Ustawa ta regulowała ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją. Konstytucja ta została uchwalona przez Sejm Czteroletni, który został zwołany w październiku 1788.  

   Jak co roku z okazji Narodowego Święta w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Montaż słowno - muzyczny przygotowany przez nauczycieli: Justynę Neumann, Katarzynę Dąbkowską i Marka Piątkowskiego,  w wykonaniu uczniów klasy IV a szkoły podstawowej i uczennic klasy II a gimnazjum był oddaniem hołdu twórcom konstytucji oraz przypomnieniem faktów historycznych z tym związanych  po to, by czerpać z nich siłę, mądrość i wartości.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem