73. rocznica zakończenia II wojny światowej

 We wtorek 8 maja 2018 roku obchodziliśmy 73. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział we Mszy św. za Ojczyznę i ofiary tego najtragiczniejszego konfliktu zbrojnego w historii ludzkości.

 

Po Mszy Św. w sposób zorganizowany, przy udziale orkiestry dętej, pocztów sztandarowych, zaproszonych gości i mieszkańców przemaszerowano ulicami: Działyńskich, Kazimierza Wielkiego, Rynek oraz 7 grudnia i złożono wiązanki kwiatów przy budynku na ulicy Działyńskich, który podczas II wojny światowej był siedzibą lokalnej formacji Selbstschutz oraz przy Pomniku Rozstrzelanych przy ulicy 7 Grudnia.

 

W części artystycznej uroczystości Narodowego Dnia Zwycięstwa w Nowym Mieście Lubawskim, montaż słowno-muzyczny przedstawili uczniowie naszej szkoły.

 

Młodzież w montażu słowno-muzycznym przybliżyła zebranym tragedię II wojny światowej, losy żołnierzy na różnych frontach wojennych oraz okoliczności zakończenia działań zbrojnych w Europie.

Zgromadzonych na nowomiejskim rynku gości zaproszono też do wspólnego śpiewania znanych pieśni patriotycznych.

 

Przedstawienie przygotowali uczniowie klas: II c, III a, III b i III d dotychczasowego gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli – Magdaleny Kortes i Marka Piątkowskiego.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem