Złoto w Grunwaldzie

Na polach grunwaldzkich odbyły się Przełajowe Biegi Grunwaldzkie Dzieci i Młodzieży Szkolnej z okazji 100- Rocznicy Odzyskania Niepodległości . Wśród około 1000 uczniów z całego województwa znalazła się również nasza 12 – osobowa drużyna . Biegi podzielone były na 8 kategorii wiekowych oddzielnie dla chłopców i dziewcząt. Nasi uczniowie wystartowali w rywalizacji klas II-III , IV – V, VI, VII szkół podstawowych oraz II-III szkół gimnazjalnych.  Do pokonania mieli odpowiednio dystanse 400 m , 600 m , 800 m, 1000 m, 1500 m. Mimo afrykańskiego upału wszyscy dali z siebie maksimum swoich możliwości, nie oszczędzając się na żadnym metrze grunwaldzkiej trasy. Każdy z uczniów zasługuje na podziw i uznanie za szczególne zaangażowanie i wkład w rozwój sportu szkolnego.                                                Kapitalnie wypadli uczniowie z klas VII , Wojciech Skronik i Marcin Woldan. W stawce ok. 60 osób , w swojej kategorii wiekowej Wojtek zdobył złoty medal, a Marcin wywalczył cenne ,punktowane  V miejsce. Innym miłym akcentem jaki spotkał naszą uczennicę, Agatę Zielińską, był zaszczyt niesienia flagi Szkolnego Związku Sportowego .  Uczniowie w krótkich rozmowach podkreślali , iż bardzo się cieszą , że mogli uczestniczyć w zawodach sportowych, sprawdzić swój poziom sportowy, aktywnie spędzić czas korzystając z dobrodziejstw natury. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i życzymy wytrwałości i cierpliwości w realizacji  sportowych celów – nauczyciele wychowania fizycznego.

SKŁAD REPREZENTACJI SZKOŁY – PRZEŁAJOWE BIEGI GRUNWALDZKIE

1. Natalia Marcjańska