Sejmik Ekologiczny

Już po raz szesnasty Szkoła Podstawowa nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich zorganizowała Powiatowy Sejmik Ekologiczny. Patronami i fundatorami przedsięwzięcia byli Andrzej Ochlak, Starosta Nowomiejski, Józef Blank, Burmistrz Miasta, LGD Ziemia Lubawska oraz Rada Rodziców przy SP 3. Patronat prasowy objęły Gazeta Nowomiejska i Telewizja Eltronik.

Do udziału w konkursie zgłosiły się drużyny z Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratanie, Szkoły Podstawowej w Nowym Grodzicznie, Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach, Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jamielniku oraz drużyna gospodarzy imprezy.

W ramach sejmiku ocenie podlegały konkurencje: prelekcja, prace fotograficzne i plastyczna. Zmagania oceniała komisja konkursowa, której przewodniczył Krzysztof Puwalski, naczelnik Wydziału Środowiska i Rolnictwa w Starostwie, Ewa Kijora, biolog, Natalia Reszka, plastyk z MCK, Andrzej Domżalski, biolog z SP2, Jarosław Kamiński, geograf z SP1, Dominika Witkowska ze Starostwa, Wiesława Markowska, plastyk z SP1, Stanisław R. Ulatowski z Gazety Nowomiejskiej oraz Marcin Sarnowski, przedstawiciel TV Eltronik. Swoją obecnością zaszczycili nas także Dorota Osińska, Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu, Katarzyna Olęcka, dyrektor MCK, Joanna Cabaj z LGD Ziemia Lubawska oraz Beata Górska ze Starostwa Powiatowego.

W klasyfikacji ogólnej pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich z Nowego Miasta, drugie Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratanie, a trzecie Zespół Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku.

W poszczególnych konkurencjach gimnazjaliści zdobyli następujące lokaty:

Prelekcja:

I m. Małgorzata Bączek (Bratian)

II m. Patrycja Chmielewska (SP3 Nowe Miasto)

III m. Patrycja Montowska (Jamielnik)

Konkurs fotograficzny:

I m. Julia Kowalska (SP3 Nowe Miasto)

II m. Zofia Jabłońska (Jamielnik)

III m. Agnieszka Droma (Bratian)

Konkurs plastyczny:

I m. Marcelina Haska (SP3 Nowe Miasto)

II m. Patrycja Gawryszewska (Jamielnik)

III m. Magdalena Sepetowska (Marzęcice)

Podczas sejmiku wystąpiła grupa taneczna Aplauz prowadzona przez Annę Sapałę-Ponieważ.

Po podsumowaniu uroczystości i wręczeniu nagród wszyscy uczestnicy przemieścili się do świetlicy szkolnej, gdzie odbyła się degustacja potraw przygotowanych przez Pracownię 6 Zmysł Wojciecha Wojtasa. Każdy zespół otrzymał od organizatora chleb upieczony przez Annę Sapałę-Ponieważ, Agnieszkę Bochenek i Justynę Neumann.

Pani Dyrektor Bożena Rutkowska-Marciniak oraz Justyna Suwińska, koordynatorka imprezy dziękują rodzicom, uczniom, nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji, którzy swoją pracą przyczynili się do organizacji Sejmiku Ekologicznego.

Szczególne podziękowania dla Pani Doroty Rzemińskiej i Aurelii Ignatiuk, które przekazały nagrody rzeczowe dla uczestników konkursu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem