Wycieczka do Muzeum II Wojny Światowej i teatru

Dnia  1  czerwca 2018 roku, my -  uczniowie klasy VII B - wraz z opiekunami panią Renatą Żurańską  i panią Justyną Neumann - udaliśmy się na wycieczkę  do Gdańska -  Gdyni.

Pierwszą częścią naszego wyjazdu było zwiedzanie  Muzeum II Wojny Światowej  w  Gdańsku w celu pogłębienia wiedzy z zakresu historii. Informacje o ofiarach i bohaterach II wojny światowej przestawiono w bardzo nowoczesnym obiekcie i w interesujący sposób. Wizyta w Muzeum na wszystkich wywarła ogromne wrażenie.

Drugą częścią wyjazdu była wizyta w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.  Obejrzeliśmy  sztukę „Notre Dame de Paris” w reżyserii Gilesa Maheu'a.

Już od pierwszych dźwięków pierwszej z piosenek przekonaliśmy się, że mamy do czynienia z dziełem doskonałym, gdzie każdy ton, gest czy ruch jest starannie zaplanowany i obliczony na określony efekt. W trakcie trwającym  ponad dwie godziny przedstawieniu zostały spełnione najśmielsze nasze oczekiwania pod względem choreograficznym, muzycznym oraz doboru obsady wykonawców i z pewnością zachętą    do ponownego obejrzenia tej sztuki.                                                                                                

Wszyscy ok. godziny 3 w nocy wrócili szczęśliwi i zadowoleni do domów.  Wyjazd zaliczamy do udanych.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem