"Śladami przeszłości- w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości" - gra miejska

  • Galeria

W dniu 29 maja uczniowie naszej szkoły i radni Młodzieżowej rady Miasta zorganizowali grę miejską „Śladami przeszłości –w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości”.

Każda ze szkół podstawowych reprezentowana była przez dwie drużyny. Młodzież musiała odnaleźć dziesięć punktów kontrolnych, w których odpowiadała na pytania dotyczące historii regionalnej, zabytków i historii Polski.

Najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w składzie:  Milena Bartnicka, Jakub Ryczkowski, Kornel Seroczyński i Lucjan Tessmer.  Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich w składzie: Franciszek Hincmann, Wiktor Korytowski, Filip Micek i Maciej Lange. Trzecią lokatę uzyskała grupa ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w składzie: Bartosz Dąbkowski, Maksymilian Rogalski, Zuzanna Szczepańska i Julia Zielińska.

Nagrody zostały ufundowane przez Młodzieżową Radę Miasta Nowego Miasta Lubawskiego oraz Urząd Miejski w Nowym Mieście Lubawskim.

Organizatorem gry miejskiem była Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Młodzieżowa Rada Miasta wraz z opiekunką panią Magdaleną Kortes.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem