Uroczyste pożegnanie klas trzecich

„Przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro“

                            św. Jan Paweł II

 

            Słowami św. Jana Pawła II rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas trzecich gimnazjalnych Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim w dniu 21 czerwca 2018r.

Zaproszenie absolwentów gimnazjum przyjęli: Burmistrz miasta Nowego Miasta pan Krzysztof Widźgowski, radni: pani Lilia Karczyńska, pani Mirosława Czernysz oraz pan Zbigniew Ewertowski; dyrektor Miejskiego Centrum Kultury pani Katarzyna Olęcka, starszy kapitan inż. Mirosław Ochlak (dowódca JRG PSP), przedstawiciel Rady Rodziców pan Zbigniew Kremski, grono pedagogiczne SP3 oraz rodzice uczniów.

            W czasie uroczystości wręczano młodzieży nagrody i wyróżnienia.

Do najważniejszych z nich należy Złota Tarcza - otrzymało ją 22 uczniów:

1. Marcelina Haska (IIIa)

2. Michalina Haska (IIIa)

3.Wiktoria Kołakowska (IIIa)

4.Patrycja Lenckowska (IIIa)

5.Patrycja Orłowska (IIIa)

6.Oliwia Trzcińska (IIIb)

7.Alicja Wiśniewska (IIIb)

8.Daria Dembińska (IIIb)

9.Matylda Łątkowska (IIIc)

10.Diana Śpiewak (IIIc)

11. Zofia Kremska (IIIc)

12. Maksymilian Mówiński (IIIc)

13. Wiktoria Florenc (IIIc)

14. Małgorzata Dąbrowska (IIId)

15. Manuela Januszewska (IIId)

16. Agata Jastrzębska (IIId)

17. Klaudia Kwiatkowska (IIId)

18. Adrianna Leśniewska (IIId)

19. Martyna Misiurska (IIId)

20. Amelia Rulewska (IIId)

21. Natalia Szczepańska (IIId)

22. Kinga Wardowska (IIId)  

 

Następnie gratulacje z rąk Pani Dyrektor Bożeny Rutkowskiej-Marciniak oraz Burmistrza odebrali laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych, a byli to:

- Oliwia Trzcińska, uczennica klasy III B  uzyskała tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie z Wiedzy o Społeczeństwie w roku szkolnym 2017/2018 (nauczyciel prowadzący  pani Joanna Barańska), tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie z Chemii  w roku szkolnym 2017/2018 (nauczyciel prowadzący pani Teresa Bagińska) oraz tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie z Matematyki w roku szkolnym 2017/2018 (nauczyciel prowadzący pani Lidia Wiśniewska).

- Patrycja Lenckowska, uczennica klasy III A, w roku szkolnym 2017/2018 uzyskała tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie  z Języka Angielskiego (nauczyciel prowadzący pan Tomasz Kawiecki); Patrycja była również finalistką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego w latach 2015/2016 oraz 2016/2017 (nauczycielem prowadzącym była pani Barbara Milewska)

 - Daria Dembińska, uczennica klasy III B, finalista Wojewódzkiego Konkursu z Historii w roku szkolnym 2016/2017 oraz 2017/2018 (nauczyciel prowadzący pani Magdalena Kortes).

- Marcelina Haska, uczennica klasy III A, finalista  Wojewódzkiego Konkursu z Biologii w roku szkolnym 2017/2018  (nauczyciel prowadzący pani  Justyna Józefowicz).

- Małgorzata Dąbrowska, uczennica klasy III D, finalista Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego w roku szkolnym 2017/2018 (nauczyciel prowadzący Tomasz Kawiecki).

            Kolejne wyróżnienia otrzymali z rąk wychowawców przodownicy nauki - natomiast obecnym na sali rodzicom uczniów pani dyrektor wręczyła listy gratulacyjne.

            Uczniom, którzy wyróżniali się działalnością społeczną, sportową, brali udział               w konkursach i osiągali bardzo dobre wyniki w nauce, pani wicedyrektor Hanna Graczyk wręczyła Laury Gimnazjalne. A wyróżnienie to otrzymali:

1. Agnieszka Haska (IIIa)

2. Weronika Morawska (IIIa)

3. Wiktor Preus (IIIa)

4. Wiktor Bronowski (IIIa)

5. Mikołaj Suchocki (IIIb)

6. Szymon Czepek (IIIb)

7. Wiktoria Sadowska (IIIb)

8. Wiktoria Stachewicz (IIIb)

9. Jonasz Pawłowski (IIIb)

10. Sebastian Połomski (IIIb)

11. Oliwia Karbowska (IIIc)

12. Dawid Florkowski (IIIc)

13. Agata Domżalska (IIIc)

14. Julia Czajkowska (IIIc)

15. Aleksandra Moczulska (IIIc)

16. Zuzanna Jastrzębska (IIId)

17. Katarzyna Kwiatkowska (IIId)

18. Maria Wróblewska (IIId)

19. Katarzyna Wiergowska (IIId)a

20. Jan Muśkiewicz (IIId)

            Ważnym elementem uroczystego zakończenia roku szkolnego klas trzecich gimnazjum było też wręczenie nagród za wzorową realizację Indywidualnego Programu Nauczania. Nagrodzeni zostali:

  • z j. angielskiego – Małgorzata Dąbrowska,  nauczyciel wspierający pan Tomasz Kawiecki
  • z j. niemieckiego – Alicja Wiśniewska, nauczyciel wspierający pani Grażyna Zakrzewska
  • z matematyki – Dawid Kozłowski, Oliwia Trzcińska, Daria Dembińska, nauczyciel wspierający pani Lidia Wiśniewska
  • z historii – Daria Dembińska, Katarzyna Wiergowska, nauczyciel wspierający pani Magdalena Kortes oraz Maksymilian Mówiński, Wiktoria Florenc - nauczyciel wspierający pani Bożena Rutkowska - Marciniak,
  • z geografii – Alicja Wiśniewska , nauczyciel wspierający pani Zyta Wardowska
  • z biologii – Wiktoria Florenc, Agata Jastrzębska, nauczyciel wspierający pani Liliana Lisakowska
  • z chemii – Marcelina Haska, Michalina Haska, Oliwia Trzcińska,  nauczyciel wspierający pani Teresa Bagińska
  • z wiedzy o społeczeństwie – Maksymilian Mówiński, nauczyciel wspierający pani Joanna Barańska
  • z historii sztuki z plastyką - Zuzanna Jastrzębska, nauczyciel wspierający pani Maria Anna Wilemska

 

W następnej części uroczystości nauczyciele przedmiotów wyróżnili uczniów, którzy brali udział w różnego rodzaju konkursach, zawodach sportowych oraz tych, którzy aktywnie pracowali na rzecz szkoły i lokalnej społeczności. Nagrody wręczali: pani Maria Wilemska, pani Magdalena Kortes, pani Justyna Józefowicz, pani Maria Michalska, pani Katarzyna Dąbkowska, pani Iwona Markuszewska, pan Piotr Gorzka oraz pan Mirosław Ochlak.

Młodzież klas trzecich gimnazjum pragnęła utrwalić moment pożegnania, by pozostał w pamięci wszystkich zaproszonych gości. Dlatego uczniowie przygotowali część artystyczną, w czasie której nie zabrakło podziękowań dla nauczycieli i rodziców, a także humorystycznych scenek prezentujących szkolne przygody. I chociaż niejednemu widzowi na sali zakręciła się w oku łza, to słowa refrenu piosenki: „…bo będzie mi, bo będzie dziś, jak z płatka iść wszytko idealnie” - śpiewali wszyscy uczniowie zgromadzeni na sali.

 

Nad przebiegiem uroczystości zakończenia roku szkolnego klas trzecich gimnazjum czuwały wychowawczynie: pani Żaneta Cherkowska, pani Liliana Lisakowska, pani Lidia Wiśniewska i pani Dorota Zawadzka.

Obszerna galeria zdjęć: https://www.facebook.com/pg/GimnazjumWNowymMiescieLubawskim/photos/?tab=album&album_id=1035141896635557

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem