79. rocznica wybuchu II wojny światowej

Pierwszego września 2018 roku o godz. 10.00 przy pomniku pod Nawrą odbyły się uroczystości związane z kolejna rocznicą wybuchu II wojny światowej.

W obchodach 79. rocznicy napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę wzięli udział kombatanci, władze miasta i radni miejscy, przedstawiciele Starostwa Powiatowego, przedstawiciele Gminy Nowe Miasto Lubawskie, dyrektorzy miejskich jednostek organizacyjnych, komendanci służb mundurowych, harcerze, poczty sztandarowe organizacji pozarządowych i szkół oraz młodzież szkolna w tym uczniowie naszej szkoły oraz przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta. Rys historyczny dotyczący wybuchu II wojny światowej przedstawiła uczennica klasy III e gimnazjum Zuzanna Rzemińska.

Po oficjalnych wystąpieniach delegacje złożyły pod pomnikiem wiązanki kwiatów i zapaliły symboliczne znicze. Podniosłej uroczystości towarzyszyły występy nowomiejskiej młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka i Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Miejskiego Centrum Kultury.