Wycieczka do Torunia w ramach projektu WOW

We wtorek, 2 października, uczniowie z zajęć pozalekcyjnych matematyczno-przyrodniczych realizowanych w ramach projektu „WOW – Wiedza Otwarta dla Wszystkich” odwiedzili Centrum Popularyzacji Kosmosu – Planetarium w Toruniu. Podczas seansu astronomicznego „Wirująca Ziemia” młodzież mogła pogłębić informacje związane z ruchem wirowym oraz obiegowym Ziemi –  zjawisko dnia i nocy oraz następstwo pór roku. W przystępny sposób wytłumaczono jak zmienia się wygląd nieba i układ gwiazdozbiorów w ciągu roku, jaką rolę pełni Gwiazda Polarna oraz skąd biorą się fazy Księżyca. Odbyła się także wizualizacja czasu trwania doby i  roku na innych planetach poprzez prezentowanie różnic między Ziemią a innymi planetami Układu Słonecznego. Była to znakomita pomoc dydaktyczna dla uczniów naszej szkoły.

Po seansie w planetarium uczniowie zwiedzili toruńską Starówkę.

Opiekunkami grup były Zyta Wardowska, Katarzyna Dąbkowska i Liliana Lisakowska.