Zajęcia z wychowawcą w V b

Wesoło, twórczo, logicznie…- tak klasa V b realizuje lekcje wychowawcze.

GRY PLANSZOWE – to świetna rozrywka i mile spędzony czas nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Gry to zabawa, ale również sposób na zacieśnianie więzi pomiędzy uczestnikami, a także na rozwijaniu istotnych zdolności i umiejętności.

KORZYŚCI  rozwojowe wynikające z grania w gry planszowe:

  • rozwija wyobraźnię - gry planszowe dla dzieci są przepełnione bajkowym postaciami i kolorowymi obrazkami, które doskonale ożywiają dziecięcą wyobraźnie. W efekcie czego, dziecko potrafi doskonale opanowywać reguły poszczególnych gier, a także uczy się samodzielności w podejmowaniu decyzji,
  • rozwija zdolność logicznego myślenia – gra uczydziecko analizy i syntezy informacji, właściwego rozumienia faktów czy też wymusza poszukiwanie najodpowiedniejszego rozwiązana w danej sytuacji. Ponadto rozwija również zdolności matematyczne i ekonomiczne – od umiejętności liczenia, przez reguły inwestowania aż po szacowanie zysków i umiejętność negocjacji,
  • uczy współzawodnictwa - dziecko ma możliwość dowiedzieć się, co oznacza zdrowe współzawodnictwo i zgodnie z jakimi regułami powinno funkcjonować. Ponadto w trakcie gry dziecko uczy się także zasad uczciwości – za jej pomocą rodzice mogą wytłumaczyć dziecku, dlaczego należy grać fair play i dlaczego oszustwo (tak w grze, jak i w życiu) nie popłaca,
  • uczy zasad współpracy – dziecko uczy się pracy w grupie i jak działać na rzecz wspólnego dobra. Uczy wspólnej zabawy z rówieśnikami i bliskimi,
  • gry planszowe pozwalają odłożyć telefony  komórkowe na bok,
  • terapeutyczne- wyciszają, relaksują, pozwalają odłożyć problemy i sprawy życia codziennego na bok, wzmacniają umiejętności społeczne i kontakty międzyludzkie.

Istnieje naprawdę wiele powodów, dla których warto grać w gry planszowe.

 Gry planszowe łączą przyjemne z pożytecznym, przez co są doskonałą formą rozrywki oraz nauki. Cieszę się bardzo, że dają tyle radości, zabawy i satysfakcji – co widać po minach moich wychowanków.

Agnieszka Bochenek

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem