Turniej Szachowy z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

W czwartek 8 listopada 2018 r w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się Turniej Szachowy z okazji 100 - lecia Niepodległości. Uroczyste rozpoczęcie rozgrywek nastąpiło zgodnie z harmonogramem  o godzinie 12:00 przez panią Justynę Neumann . Następnie zaproszony przez organizatora sędzia główny pan Feliks Stachowicz powitał uczestników i opowiedział o zasadach i ramowym planie rozgrywanego turnieju. Do turnieju przystąpiło 38 uczniów naszej szkoły. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund 10-minutowych w trzech kategoriach wiekowych. W czasie trwania zawodów wszyscy uczestnicy zachowywali się według zasad fair play, panowała atmosfera zdrowej sportowej rywalizacji i przyjaźni. W czasie turnieju zawodnicy mogli uzupełnić utraconą energię kanapkami w barwach narodowych przygotowanymi przez uczniów klasy IV c z wychowawcą panią Justyną Suwińską. Serdecznie dziękujemy!

Po dwóch godzinach fantastycznych zagrań  i spektakularnych, niejednokrotnie wyrównanych pojedynków wyłoniono laureatów zawodów w poszczególnych kategoriach.

  W kategorii  do lat 9 dziewcząt 

I miejsce  Klaudia Hincmann

II miejsce Aleksandra Kruszewska

III miejsce  Lena Jakielska

  W kategorii do lat 9 chłopcy

I miejsce  Oskar Sławiński

II miejsce  Filip Cukrowski

III miejsce  Wojciech Cymer

   W kategorii do lat 11 dziewcząt

I miejsce   Amelia Okołowska

II miejsce  Marta Wojnowska

III miejsce Oliwia Rudnicka

  W kategorii do lat 11 chłopcy

I miejsce Franciszek Hincmann

II miejsce Zachariasz Borowski

III miejsce Patryk Kreński

  W kategorii / starsi /

I miejsce Mateusz Dziodko

II miejsce Hanna Rybicka

III miejsce Wiktoria Świątkowska

Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji turnieju panu Feliksowi Stachowicz. Uczestnicy turnieju i zwycięzcy otrzymali dyplomy podczas uroczystego apelu z okazji Święta Niepodległości.

Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów .

      

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem