Wycieczka klasowa pierwszaków

W kwietniu klasa pierwsza pod opieką wych. Małgorzaty Gołębiewskiej oraz nauczycieli: pani Teresy Kasprowicz i pana Marka Piątkowskiego, udała się na wycieczkę do Młyna Wiedzy w Toruniu. Uczniowie wzięli udział w warsztatach na temat „W różnorodności siła”. Zajęcia te miały na celu zapoznanie dzieci z różnorodnością organizmów w świecie przyrody.
Warsztaty oparte były na obserwacjach i eksperymentach przeprowadzonych przy zastosowaniu specjalistycznych przyrządów. Dzieci miały okazję obejrzeć egzotyczne owady nie tylko w gablotach, ale  również na żywo. Mogły je nawet pogłaskać, o ile odwaga im na to pozwoliła.
Kolejną atrakcją było zwiedzanie wystaw, począwszy od parteru aż do piątego piętra. Każda ekspozycja była poświęcona innej dziedzinie  nauki, a były to m.in.: astronomia, fizyka, przyroda, architektura, optyka. Największym zainteresowaniem cieszyły się wystawy interaktywne i umożliwiające samodzielne wykonywanie eksperymentów oraz obserwację zjawisk przyrodniczych.
Dzieci spędziły w Młynie Wiedzy trzy godziny, ale minęły one w mgnieniu oka. Na zakończenie wycieczki pojechaliśmy do McDonalda na swoje ulubione potrawy.
Nasyceni wiedzą i nie tylko wróciliśmy do domu.