Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 700.

Artykuły filtrowane wg daty: październik 2016

Sportowy sukces

  • Dział: Sport

W Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  w Nowym Mieście Lubawskim odbył się VII Turniej Badmintona  Osób Niepełnosprawnych. Wśród 7 placówek nie zabrakło także drużyny z Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim, reprezentowanej przez: Monikę Pokorską , Mikołaja Pokorskiego, Jakuba Teska i Jakuba  Dworznikowskiego. Wśród  60 uczestników  udanym występem mogą się pochwalić Monika Pokorska i Jakub Dworznikowski zajmując pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych.  Jednak cała drużyna zasługuje na szczególne uznanie i ogromne brawa.  W klasyfikacji drużynowej zdobyła drugie miejsce.

                     Dziękujemy  wszystkim uczestnikom za udział w zawodach sportowych, w których  nie tylko ważna była  rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa i aktywnie spędzony czas dostarczający wielu endorfin i niezapomnianych wrażeń.

Czytaj dalej...

Ogłoszenie o makulaturze

HARMONOGRAM ODBIORU MAKULATURY

W GIMNAZJUM IM. FILOMATÓW NOWOMIEJSKICH

W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

W godzinach od 7.45-14.30

27.10.2016 (CZWARTEK)

24.11.2016 (CZWARTEK)

15.12.2016 (CZWARTEK)

19.01.2017 (CZWARTEK)

23.02.2017 (CZWARTEK)

30.03.2017 (CZWARTEK)

20.04.2017 (CZWARTEK)

18.05.2017 (CZWARTEK)

08.06.2017 (CZWARTEK)

UWAGA! Prosimy o właściwe pakowanie makulatury(tzn. makulatura nie może być dostarczona luzem).

 

Czytaj dalej...

Literacki sukces na szczeblu wojewódzkim

  • Dział: Wydarzenia

21 października 2016 roku w sali nr 52 Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyło się podsumowanie XVIII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Podczas uroczystej gali zwycięzcom konkursów literackich i plastycznych oraz grafiki komputerowej zostały wręczone nagrody i dyplomy. Z dumą informujemy, że wśród zacnego grona laureatów XIII Wojewódzkiego Konkursu Literackiego "Naród Silny Rodziną" znaleźli się uczniowie Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim: Joanna Kordalska (kl.III a), Wiktoria Pawłowska (ubiegłoroczna uczennica kl. III b, obecnie licealistka) oraz Kamil Abramowski (kl. I c), który wziął udział w konkursie jako szóstoklasista, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka (opiekun: pani Mirosława Nowakowska). Warto podkreślić, że w tegorocznej edycji konkursu wpłynęło do organizatorów 106 prac z całego województwa. Asi, Wiktorii i Kamilowi serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów literackich.

Z rąk organizatorów konkursu podziękowania i gratulacje odebrała też pani Żaneta Cherkowska, pod której opieką dziewczęta pisały prace.

Czytaj dalej...

Z wizytą w Interaktywnym Muzeum Państwa Krzyżackiego

W środę 28. 09. 2016r. uczniowie klasy IIc wraz z wychowawczynią, panią Żanetą Cherkowską, wybrali się na wycieczkę do Działdowa. Wyprawa miała charakter integracyjno-historyczny. Nasi gimnazjaliści byli w pełnym atrakcji Interaktywnym Muzeum Państwa Krzyżackiego, zwiedzili działdowski zamek krzyżacki oraz przeszli ścieżką "Kurhany" znajdującą się w lesie, między wsiami Wysoka oraz Gródki. Z fotorelacji z wycieczki wynika, że nauka i zabawa to doskonałe

połączenie.

Jako opiekunowie wycieczki klasie IIc towarzyszyły panie: Katarzyna Dąbkowska i Grażyna Zakrzewska.

Czytaj dalej...

Nowomiejskie Dni Seniora

W dniach 20-21 października w naszym mieście odbywały się Nowomiejskie Dni Seniora, podczas których podpisano porozumienie w sprawie wprowadzenia w naszym mieście Ogólnopolskiej Karty Seniora oraz ogłoszono Nowe Miasto Lubawskie miastem przyjaznym seniorom. Uroczystośc odbyła się w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego. Podczas jej trwania uczniowie naszej szkoły, radni Młodzieżowej Rady Miasta z towarzyszącymi wokalistkami Kingą Wardowską i Alicją Kremską, przedstawili montaż słowno-muzyczny poświęcony urokom życia, jego przemijaniu i uniwersalnym prawdom, które towarzyszą każdemu z nas.

Czytaj dalej...

Paintball - zaproszenie

  • Dział: Komunikaty

 

W dniu 28.10.2016 odbędzie się kolejny wyjazd na paintballa do Stradomna. Koszt wycieczki to ok 50 zł. Na miejscu jest zapewniona kiełbaska z ogniska oraz napoje. Zgłoszenia proszę kierować do pani M.Kortes oraz do pani L.Lisakowskiej.

Wszystkich serdecznie zapraszamy

 

Czytaj dalej...

Wycieczka do Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki w Toruniu

  • Dział: Wydarzenia

W dniach 12-13 października klasy IIIa i IIIe wyjechały na zieloną szkołę do Torunia. Opiekunami wycieczki były panie Barbara Milewska, Anna Sapała-Ponieważ, Agnieszka Bochenek i Grażyna Zakrzewska.

Pierwszego dnia pobytu młodzież wybrała się do Parku Trampolin "Jump Arena". Uczniowie spędzili godzinę czystego szaleństwa i świetnej zabawy na trampolinach sportowych i w basenie z gąbkami.

Głównym punktem wycieczki był pobyt w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki na koncercie p.t. "Gala Najpiękniejszych Arii Operetkowych i Operowych". Uczniowie w eleganckich strojach i w skupieniu obejrzeli przepiękny występ. Artyści z Ukrainy zaprezentowali niezwykły dwugodzinny koncert składający się z najwspanialszych utworów operetkowych i operowych najsławniejszych kompozytorów (m. in. J. Offenbach, J. Strauss, E. Kalmann, F. Lehar). Młodzież bawiła się przy repertuarze musicalowym (m. in. My Fair Lady, Phantom of the Opera, West Side Story) wzbogaconym cudownymi strojami oraz brawurowymi układami tanecznymi.Dla wszystkich była toniezapomniana podróż muzyczna.

Następnego dnia uczestnicy wycieczki zwiedzali Toruń spacerując bulwarem filadelfijskim oraz uliczkami Starego Miasta. Wszyscy wrócili pełni nowych wrażeń, bardziej zintegrowani z mnóstwem pomysłów na następny wyjazd. 

Czytaj dalej...

Koncert z Okazji Dnia Edukacji Narodowej

  • Dział: Wydarzenia

W dniu 14 października w naszej szkole odbył się Koncert z Okazji Dnia Edukacji Narodowej, w którym wzięli udział – nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, emeryci, rodzice, uczniowie oraz zaproszeni goście. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: zastępca burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego – pan Krzysztof Widźgowski, prezes zakładu patronackiego Szynaka Meble – pan Jan Borowski, przedstawiciele Rady Rodziców oraz lokalne media.

Wszystkich zebranych powitała dyrektor szkoły, pani Bożena Rutkowska – Marciniak, która podziękowała nauczycielom i pracownikom za trud wkładany w nauczanie.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego i Młodzieżowej Rady Miasta życzenia w stronę nauczycieli skierowali – Aleksandra Polak, Julita Kreńska, Agata Bielska, Wiktor Bronowski i Kamil Abramawski.

Następnie uczniowie, pod kierunkiem pani Barbary Milewskiej i pani Anny Sapały-Ponieważ, przedstawili poetycko-muzyczny program przepełniony refleksją nad uczuciami, które towarzyszą nam w życiu. Koncert pełen był recytacji oraz utworów muzycznych w formie śpiewanej, jak i instrumentalnej. Młodzież zaprezentowała swoje zdolności muzyczne grając na pianinie, perkusji, gitarze akustycznej, gitarze basowej, flecie poprzecznym i wiolonczeli.

W dalszej części spotkania głos zabrał zastępca burmistrza - pan Krzysztof Widźgowski życząc wszystkim wszystkiego najlepszego, spełnienia zawodowego i kolejnych sukcesów. Do życzeń skierowanych do nauczycieli przyłączyła się reprezentantka Rady Rodziców – pani Aneta Orłowska oraz prezes nowomiejskiego Oddziału ZNP – pani Maria Krezymon.

Następnie pani dyrektor wręczyła nagrody dyrektora. W tym roku nagrody otrzymali: pani Justyna Suwińska, pani Anna Sapała-Ponieważ, pan Sebastian Prokop, pani Joanna Barańska, pani Teresa Łukwińska, pani Maria Wilemska i pani Katarzyna Dąbkowska. Wśród jubilatów w tym roku szkolnym znalazły się – panie Dorota Zawadzka, Anna Sapała-Ponieważ, Jolanta Krezymon, Joanna Barańska, Maja Orzechowska, Hanna Graczyk oraz Alicja Nowińska. Pani dyrektor pogratulowała również nauczycielom, którzy osiągnęli kolejny stopień awansu zawodowego. Przekazała również kwiaty emerytowanym nauczycielom, którzy wzięli udział w spotkaniu.

Kilka dni wcześniej (11 października 2016 roku) w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się uroczyste spotkanie z nauczycielami, którzy w ubiegłym roku szkolnym uzyskali kolejny stopień awansu zawodowego oraz otrzymali Nagrody Burmistrza. Nagrodami Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego w tym roku zostali wyróżnieni – pani dyrektor Bożena Rutkowska-Marciniak, wicedyrektor pani Hanna Graczyk, pani Maja Orzechowska oraz pan Maciej Bochenek. Serdeczne gratulacje otrzymali nauczyciele, którzy w okresie wakacyjnym zdali egzamin uzyskując tytuł nauczyciela dyplomowanego. W tym roku ten tytuł zdobyli: panie Lidia Wiśniewska, Katarzyna Dąbkowska, Ewa Grzywacz oraz ksiądz Andrzej Waks.

Wszystkim pracownikm szkoły życzymy zdrowia i satysfakcji z pracy oraz tego, aby każdy dzień przynosił tylko te dobre, szczęśliwe chwile, a wszystkie zamierzenia realizowały się pomyślnie.

„Spełnienia marzeń życzyć – to mało.

Czasami szczęście w nieznanym leży,

Więc może tego, by co rano

W odnalezienie go...uwierzyć.”

Czytaj dalej...

Biwak integracyjny

W dniach 4-5 października członkowie Samorządu Uczniowskiego i Młodzieżowej Rady Miasta udali się na biwak integracyjny do Harcerskiej Bazy w Gaju k/Łąkorza. Młodzież wspólnie z opiekunami opracowała plan pracy na najbliższy rok szkolny, podzieliła się zadaniami w związku z realizowanym w tym roku projektem „Młody Obywatel”. Dla Samorządu Uczniowskiego była to też nagroda za zdobycie w ubiegłym roku szkolnym certyfikatu „Szkoła Demokracji”. Spotkanie było niesamowitą okazją do integracji międzyklasowej, szkolnej oraz służyło wymianie pomysłów i doświadczeń. Opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele – Magdalena Kortes, Liliana Lisakowska i Marek Piątkowski.

Czytaj dalej...

Najsympatyczniejsi 2016 r.

  • Dział: Wydarzenia

Podczas apelu w dniu 4 października uczennice z SU przedstawiły wyniki głosowania na „Najsympatyczniejszego 2016 r.”. Samorząd Uczniowski kolejny raz zorganizował tę akcję z okazji Dnia Chłopaka. Głosy oddawały uczennice naszej szkoły wybierając tym samym najsympatyczniejszego kolegę. W tym roku kapituła konkursu zdecydowała wyróżnić kilku „Najsympatyczniejszych”. W gronie najmilszych i najsympatyczniejszych znaleźli się:  Hubert Barski I c, Wojciech Chudzikowski III e, Patryk Hermanowski III c, Patryk Kołecki III d, Hubert Kozikowski III c, Julian Kurowski I c, Gniewko Nowiński III e, Wiktor Ryczkowski II a, Mikołaj Suchocki II b, Cezary Szydłowski III a, Mateusz Tomaszewski III b i Radosław Wegner III a.  Chłopcy otrzymali balony oraz owoce zgodnie z ideą Szkół Promujących Zdrowie. Najsympatyczniejszym 2016 r. serdecznie gratulujemy!!!

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem