Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 700.
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.

Artykuły filtrowane wg daty: czerwiec 2016

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016

W dniu 24 czerwca w Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. O godz. 10.00 odbył się uroczysty apel, podczas którego wyróżniono najlepszych uczniów szkoły. Głos zabrali: pani Bożena Rutkowska-Marciniak - dyrektor szkoły, pani Dorota Osińska - kierownik referatu Oświaty, Kultury i Sportu oraz pan Mirosław Ochlak – przewodniczący Rady Rodziców. Wszyscy życzyli uczniom spokojnych i bezpiecznych wakacji, odpoczynku i relaksu przed kolejnym rokiem szkolnym.

Wychowawcy wręczyli nagrody książkowe przodownikom nauki. Wyróżniono również uczniów, którzy odnieśli sukcesy w różnego rodzaju konkursach. Gratulujemy wszystkim tych małych i dużych sukcesów w minionym roku szkolnym i życzymy udanego wypoczynku!

 

Czytaj dalej...

Bal gimnazjalny

Uczniowie klas trzecich nowomiejskiego gimnazjum 16 czerwca 2016 roku bawili się na balu gimnazjalnym. Impreza odbyła się w szkolnej sali gimnastycznej.  Powitania i otwarcia zabawy dokonała dyrektor szkoły – Bożena Rutkowska-Marciniak wraz z przewodniczącym  Rady Rodziców –Mirosławem Ochlakiem.  Młodzież rozpoczęła bal polonezem. Przy wspaniałej muzyce i pysznym poczęstunku uczniowie bawili się do godziny 1.00. Serdeczne dziękujemy rodzicom za przygotowanie balu!!!

Obszerna galeria zdjęć https://www.facebook.com/GimnazjumWNowymMiescieLubawskim/photos/?tab=album&album_id=623683501114734

https://www.facebook.com/GimnazjumWNowymMiescieLubawskim/photos/?tab=album&album_id=623609597788791

 

Czytaj dalej...

Msza św. w Łąkach Bratiańskich

W dniu 15 czerwca na trenach poklasztornych w Łąkach Bratiańskich odbyła się uroczystość religijna poprzedzająca Światowe Dni Młodzieży. W polowej Mszy św. wzięli udział uczniowie ze szkół całego powiatu nowomiejskiego.

 

Bożena Rutkowska-Marcinak, dyrektor naszej szkoły podkreśliła,  że Msza św. była zapowiedzią -  symbolicznym zaproszeniem na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa.

 

W plenerowym spotkaniu uczestniczyła młodzież ze wszystkich gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz dzieci z klas piątych i szóstych nowomiejskich podstawówek. Wśród uczestników wyróżniały się szkolne poczty sztandarowe i umundurowani harcerze. Uroczystość swoim śpiewem i grą ubogacił młodzieżowy zespól muzyczny.

 

— Nasze gimnazjum jest w pewien sposób związane ze Światowymi Dniami Młodzieży, gdyż właśnie u nas w dniach od 14 do 17 lipca gościć będą uczestnicy ŚDM, którzy przyjadą z dalekiego Gabonu. Najpierw złożą wizytę w Górznie, następnie przyjadą do nas, a na koniec przebywać będą w Golubiu Dobrzyniu. Przy okazji chcę podziękować wszystkim osobom oraz służbom za włączenie się w organizację spotkania w Łąkach — powiedziała pani dyrektor  Bożena Rutkowska-Marciniak.

Koordynatorami uroczystości byli Iwona Markuszewska, nauczycielka Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich i ks. Jakub Maciejko.

 

 

Czytaj dalej...

Podsumowanie Nowomiejskich Dni Rodziny

  • Dział: Wydarzenia

W środę 8 czerwca 2016 roku w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się uroczyste zakończenie Nowomiejskich Dni Rodziny, które obchodzone były w ramach Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. W tym roku przebiegały one pod hasłem „Rodzina - tu wszystko się zaczyna”.

 

Wśród licznie zebranych gości obecni byli m.in.: Burmistrz Józef Blank, Starosta Andrzej Ochlak, Zastępca Burmistrza Krzysztof Widźgowski, radni Rady Miejskiej, radni Miejskiej Rady Seniorów oraz radni Młodzieżowej Rady Miasta, dyrektorzy i kierownicy miejskich jednostek organizacyjnych, pracownicy MOPS, a także nowomiejskie Rodziny i laureaci konkursów przeprowadzonych w ramach Święta Rodzin, w tym uczniowie naszej szkoły.

 

Burmistrz Józef Blank wręczył dyplomy i upominki wszystkim laureatom konkursów, które odbyły się w ramach Nowomiejskich Dni Rodziny.

W tym roku tytuł „Nauczyciel Przyjazny Rodzinie” otrzymały panie – Magdalena Gross, Justyna Neumann i Renata Żurańska.

 

Uroczystość podsumowującą obchody Nowomiejskich Dni Rodziny uświetnili swoimi występami uczniowie naszej szkoły, którzy przygotowali montaż słowno-muzyczny pod kierunkiem nauczycieli – Żanety Cherkowskiej, Marka Piątkowskiego i Anny Sapały-Ponieważ, uczestnicy grupy tanecznej "Remmic Dance" oraz wokaliści Mini Studia Piosenki działających przy Miejskim Centrum Kultury  w Nowym Mieście Lubawskim.

 

Czytaj dalej...

Wycieczka do Zakopanego

  • Dział: Wydarzenia

W dniach od 29 maja do 3 czerwca odbyła się wycieczka klasy II B i II C do Zakopanego. Na ten dzień wszyscy uczniowie czekali bardzo długo. No i w końcu nadszedł. Trochę zaspani, ale w pełnej gotowości wszyscy stawili się na zbiórkę o godz.5.45. O 6.00 cała ekipa wyruszyła w kierunku Krakowa  gdzie zwiedziła Trakt Królewski. Trochę zmęczeni podróżą, wieczorem dotarliśmy do naszego  miejsca zakwaterowania w Białym Dunajcu. Kiedy weszliśmy do naszych pokoi byliśmy bardzo zadowoleni z komfortu, który tam zastaliśmy. Następnego dnia pobudka, obfite śniadanie i kilometry marszu przed nami.  W drodze do Doliny Kościeliskiej towarzyszył nam  cały czas dobry humor. Po południu zwiedziliśmy Zakopane, gdzie każdy z nas zakupił jakieś pamiątki, bo jak tu wracać do domu bez gadżetów? I znowu obiadokolacja, a po kolacji ognisko i pieczone kiełbaski, które smakowały lepiej niż zwykle. Trzeciego dnia mieliśmy zaplanowane wejście na Gęsią Szyję. Ale to był marsz... już nawet nie pamiętamy ile schodków zaliczyliśmy żeby się tam dostać. Rusinowa Polana, gdzie odpoczywaliśmy urzekła nas pięknem i spokojem, a Wodogrzmoty Mickiewicza nas trochę orzeźwiły. Po ciężkim dniu zrelaksowaliśmy się na termach w Szaflarach, były niedaleko naszego zakwaterowania, więc wieczorny spacer dobrze nam wszystkim zrobił. Czwartego dnia przekroczyliśmy granice naszego państwa i znaleźliśmy się na Słowacji, gdzie wjechaliśmy kolejką na szczyt górski. Czas szybko mijał. To, co dobre niestety zawsze szybko się kończy, musieliśmy spakować nasze bagaże i wracać do domu. W drodze powrotnej mieliśmy  również zapewnione atrakcje, między innymi wejście do Jaskini Wierzchowskiej Górnej, oczywiście z przewodnikiem bo inaczej trudno byłoby stamtąd wyjść. O godz. 20.30 dotarliśmy do Nowego Miasta Lub., gdzie czekali na nas rodzice. Była to wycieczka, która dostarczyła nam niezapomnianym wrażeń, będzie co opowiadać. Dziękujemy bardzo panu Markowi Piątkowskiemu i pani Justynie Suwińskiej za zorganizowanie tej niesamowitej wycieczki, panom - Tomaszowi Kawieckiemu i Sebastianowi Prokopowi za opiekę nad nami, naszemu pilotowi panu Grzegorzowi  Milewskiemu za pokazanie pięknych zakątków naszej ojczyzny  oraz panu kierowcy za bezpieczną podróż.

Czytaj dalej...

Biwaki klasowe

Uczniowie klasy Ia i I c w dniach 12 i 13 czerwca 2016 roku integrowali się na biwaku w ośrodku wypoczynkowym „Lech” w Lidzbarku Welskim pod opieką pań: Doroty Zawadzkiej, Żanety Cherkowskiej, Ewy Grzywacz i Katarzyny Dąbkowskiej. Uczniowie odwiedzili Warmińsko-Mazurskie Muzeum Pożarnictwa w Lidzbarku Welskim. 

Czytaj dalej...

Projekt gimnazjalny "Szlak kajakowy rzeki Drwęca - spływ kajakowy".

Dnia 14 czerwca 12-osobowa grupa uczniów klas II wzięła udział w podsumowaniu projektu gimnazjalnego "SZLAK KAJAKOWY RZEKI DRWĘCA - SPŁYW KAJAKOWY". Młodzież realizująca ten projekt miała za zadanie na kilka tygodni przed spływem zapoznać się z trasą kajakową po rzece Drwęcy w granicach powiatu nowomiejskiego, jak również sporządzić mapkę odcinka rzeki, który miała przepłynąć. Celem projektu było propagowanie aktywnego stylu życia oraz promocja i popularyzacja turystyki wodnej i rekreacji.

Młodzież miała ponadto okazję zaznajomić się z walorami krajobrazowymi najbliższej okolicy. Spływ rozpoczął się w miejscowości Rodzone a zakończył się ogniskiem na przystani kajakowej w Mszanowie. Opiekunami grup projektowych i ratownikami na spływie byli nauczyciele wychowania fizycznego Sebastian Prokop i Maciej Bochenek.

Czytaj dalej...

II Edycja Mini Maratonu Matematycznego

25 maja gimnazjaliści z całego powiatu brali udział w II edycji Mini Maratonu Matematycznego organizowanego przez Zespół Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim. Wzięli w nim udział również uczniowie z naszej szkoły: Monika Duszak (IIIb), Olaf Kwiatkowski (IIIe), Krzysztof Szymankiewicz (IIIe), Wiktor Dąbrowski (IId) oraz Marcin Nadarzyński (IIe). Przez 5 godzin bez przerwy rozwiązywali 50 zadań. 21 czerwca odbyło się podsumowanie tego konkursu. Krzysztof Szymankiewicz zdobył I miejsce, otrzymał dyplom i nagrodę książkową. Nauczycielem matematyki Krzysztofa jest pani Katarzyna Dąbkowska. Gratulujemy!

 

Czytaj dalej...

Wycieczka Góry Stołowe - Praga

  • Dział: Wydarzenia

Uczniowie klasy IIa i IIe wrócili z pięciodniowej wycieczki w Góry Stołowe. Wycieczka organizowana była przez Biuro Turystyczne „Tramp”, a opiekunami wyjazdu były wychowawczynie klas: Barbara Milewska i Anna Sapała-Ponieważ.

Uczniowie wyjechali 13 czerwca. W drodze do miejsca zakwaterowania w Dusznikach-Zdroju zwiedzano kopalnię węgla w Nowej Rudzie. Następnego dnia młodzież wspinała się na Szczeliniec Wielki, zwiedzała Błędne Skały oraz Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin. Trzeci dzień wycieczki młodzi turyści spędzili w Pradze, gdzie zwiedzono m. in. Hradczany, Wacławskie Namesti i Most Karola. W czwartek turyści po raz kolejny przekroczyli granicę Polski zwiedzając przepiękne Adrspaskie Skalne Miasto. Po powrocie do kraju wycieczkowicze udali się do Kudowy Zdroju, gdzie celem wyprawy był Park Zdrojowy i Kaplica Czaszek. W piątek rano wszyscy ruszyli w drogę powrotną. W trakcie przejazdu do domu zatrzymano się w Kłodzku, gdzie zwiedzano ostatnią atrakcję wycieczki – Twierdzę Kłodzką.

Wszyscy wrócili do domu zadowoleni, jeszcze bardziej zintegrowani z wspaniałymi wspomnieniami. Młodzież bardzo dziękuje Rodzicom za umożliwienie wyjazdu, wychowawcom i pilotowi za opiekę, kierowcy za bezpieczny transport. Opiekunowie dziękują za zdyscyplinowanie i wspaniałą atmosferę podczas wyjazdu. Do zobaczenia na następnej wycieczce!

Czytaj dalej...

,,POWIATOWY KONKURS NASTOLATKÓW OŚMIU WSPANIAŁYCH POWIATU NOWOMIEJSKIEGO''

W dniu 13 czerwca w Zespole Szkół im. C.K. Norwida odbyło się podsumowanie konkursu "8 Wspaniałych Powiatu Nowomiejskiego". Uczennica klasy III c Wiktoria Gaudecka zdobyła wyróżnienie w tym konkursie!!! Celem konkursu jest corocznie propagowanie postaw prospołecznych uczniów oraz ich działalności na rzecz innych i najbliższego otoczenia. Zwycięzcę i wyróżnionych wybiera kapituła konkursu na podstawie zgłoszeń i rozmów z kandydatami. W skład kapituły w tym roku wchodzili - Katarzyna Trzaskalska, Jolanta Haska, Stanisław R. Ulatowski, Andrzej Korecki i ks. Jakub Maciejko. Wiktorii składamy ogromne gratulacje i życzymy wiele sił w dalszych działaniach!!!

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem