Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 700.

Artykuły filtrowane wg daty: wrzesień 2016

Aktywna Zielona Szkoła

  • Dział: Sport

Zielona Szkoła to ciekawa forma realizacji programu szkolnego, która realizowana była przez uczniów klasy I E podczas wyjazdu na biwak integracyjny do Ośrodka „Hartek” nad jeziorem Hartowieckim w Ostaszewie. Plan dnia grupy wypełniony był licznymi atrakcjami oraz zajęciami sportowo- rekreacyjnymi, m.in. kajakarstwo, żeglarstwo, rowery wodne, slackline (chodzenie po linie),biegi, gry i zabawy ruchowe. Uczniowie poszerzali swoją wiedzę z języka angielskiego na zajęciach prowadzonych przez Pana Tomasza Kawieckiego, nie ominęła ich także przygoda z językiem polskim – wspólne czytanie lektury. Pan Maciej Bochenek i Tomasz Kawiecki odkrywali przed uczniami arkana żeglarstwa, dzięki czemu uczniowie mogli dowiedzieć się jak bezpiecznie poruszać się po wodzie oraz poczuć wiatr w żaglach.

            Ostatni wieczór biwaku swoją obecnością uświetnili rodzice uczniów, którzy zostali zaproszeni na wspólne spędzanie czasu przy ognisku. Nie zabrakło także smakołyków, które rodzice przygotowali na tę okazję. Dzięki temu spotkaniu mieliśmy okazję do wzajemnego poznania się, planowania dalszych przedsięwzięć związanych z profilem klasy jakim jest narciarstwo zjazdowe.

            Pogoda pozwoliła nam na ponadprogramowe zrealizowanie planu biwaku, a młodzież mogła aktywnie spędzić czas w naturalnym otoczeniu w oderwaniu od ławek i tablicy.

Czytaj dalej...

Czas na biegi przełajowe

  • Dział: Sport

 

W Bratianie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowomiejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Na przepięknej, leśnej trasie, aczkolwiek dość trudnej, przy idealnej pogodzie na bieganie rywalizowały dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wśród szkół gimnazjalnych nie zabrakło naszej 20 osobowej reprezentacji ,zarówno wśród dziewcząt i chłopców. 10 osobowa drużyna dziewcząt rywalizowała na dystansie 10x800 m   a chłopców na dystansie 10 x 1000 m. Dziewczęta ostatecznie uplasowały się na trzeciej pozycji a chłopcy na czwartej. 

Wszyscy pobiegli na swoim poziomie starając się uzyskać jak najlepszy wynik . Każdy z uczniów pokazał ogromną wolę walki i chęć zwycięstwa. Zawody były dla uczniów dobrą diagnozą poziomu własnej wydolności, wytrzymałości  i odporności psychicznej na stres. Dziękujemy wszystkim uczniom  za chęć uczestnictwa w zawodach. Mamy nadzieję, że bieganie stanie się ważnym elementem dnia codziennego każdego z uczestników.

Reprezentacja chłopców

Wiktor Rochewicz, Kacper Kogga, Miłosz Klarowski, Patryk Cichocki, Jakub Dworznikowski, Kamil Bątkowski, Kacper Dworznikowski, Edwin Bednarski, Dominik Kotewicz, Patryk Słupski

Reprezentacja dziewcząt

Wiktoria Sadowska, Zuzanna Szkoruda, Zuzanna Antoszewska, Julia Balewska, Angelika Leszczyńska, Paulina Moczadło, Katarzyna Kwiatkowska, Hanna Rybicka, Milena Szczepańska, Nicola Opasik

Nauczyciele WF

Czytaj dalej...

Próbny alarm przeciwpożarowy

W dniu 27 września 2016 roku, w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm przeciwpożarowy połączony z ewakuacją uczniów i pracowników szkoły. Ćwiczenia nadzorowane były przez jednostkę Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim. Po sygnale dźwiękowym wszyscy uczniowie i pracownicy natychmiast opuścili budynek szkoły, korzystając z wyjść ewakuacyjnych w razie zagrożenia pożarowego w budynku.

Przeprowadzone ćwiczenia miały na celu sprawdzenie stopnia opanowania umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia oraz zasadami postępowania na wypadek pożaru: poruszania się w budynku zgodnie z drogami ewakuacji i przemieszczenia się na wyznaczony teren zbiórki.

Akcja przebiegła sprawnie i w wyznaczonym czasie.

Wszystkim jednostkom uczestniczącym w ćwiczeniach składamy serdeczne podziękowanie za pomoc i wsparcie.

 

Czytaj dalej...

Niedziela Cittaslow już za nami

W dniu 25 września 2016 r. w nowomiejskim gimnazjum oobchodzono Święto Pieczonego Ziemniaka połączone z obchodami Niedzieli Cittaslow. Spotkanie otworzył Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank, który zaprosił wszystkich zebranych do wzięcia udziału w imprezie. Na gości, którzy przybyli na festyn czekały liczne atrakcje przygotowane przez społeczność szkolną i rodziców, m.in.: gry, zabawy i konkursy dla dzieci i młodzieży, pokazy sztuk walki i tańca nowoczesnego, popisy wokalne młodzieży gimnazjalnej, warsztaty teatru ognia, konkurs wyciskania sztangi Uczestnicy mięli okazję skosztować swojskiego jadła, słodkości, pieczonych ziemniaków i kiełbasek z ogniska, świeżo wyciskanego soku czy też domowej roboty miodu.

Organizatorzy festynu składają podziękowania przybyłym gościom, mediom, rodzicom, nauczycielom, uczniom oraz wszystkim osobom, które pomogły w organizacji festynu. Do zobaczenia za rok! 

Obszerna galeria https://www.facebook.com/GimnazjumWNowymMiescieLubawskim/photos/?tab=album&album_id=673745939441823

Czytaj dalej...

Otwarcie sportowego roku szkolnego

  • Dział: Sport

Otwarcie sportowego roku szkolnego      

 Na obiektach sportowych Zespołu Szkół im. C.K Norwida w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się Powiatowa Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego  2016/2017 w lekkiej atletyce. Zawody posiadały rangę Indywidualnych Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w lekkiej atletyce. W trakcie zawodów upamiętniono zasłużonego działacza sportowego i lekkoatletę nowomiejskiego, Pana Kazimierza Okołowskiego, organizując ku jego czci I zawody memoriałowe.

        Wśród uczestników zawodów sportowych nie zabrakło uczniów z Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim. Aż 21 osobowa reprezentacja wspaniale zaprezentowała swoje umiejętności lekkoatletyczne w biegu na 60m,skoku w dal i skoku wzwyż zdobywając 6 medali. Dwa medale zdobyła Julia Meler - srebrny w skoku w dal z wynikiem 4m 17cm oraz brązowy w biegu na 60 m z wynikiem 8,58 s. Po jednym medalu zdobyły: Paulina Moczadło – srebrny w biegu na 60m z wynikiem 8,51s ; Agata Zielińska - złoty w skoku wzwyż z wynikiem 145 cm, Oliwia Senwicka – srebrny w skoku wzwyż  z wynikiem  130 cm, Katarzyna Kwiatkowska - brązowy w skoku wzwyż z wynikiem 125 cm.

       Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział i godne reprezentowanie szkoły. Mamy nadzieję, że sportowy sukces będzie zachętą dla wielu młodych osób do bycia aktywnym sportowo, do bycia „fit”, do bycia lepszym człowiekiem, co z pewnością poprawi samopoczucie i stan zdrowia oraz wizerunek osobisty.

Reprezentacja Gimnazjum w składzie: Sadowska Wiktoria, Kremska Zofia, Łątkowska Matylda, Śpiewak Diana, Rudnicki Maksymilian, Dąbrowska Joanna, Kroll Amelia, Rzemińska Zuzanna, Świątkowska Wiktoria, Waliszewska Natalia, Kalitka Zuzanna, Balewska Julia, Hoppe Justyna, Meler Julia, Moczadło Paulina, Senwicka Oliwia, Antoszewska Zuzanna, Balewski Dawid, Zielińska Agata, Kwiatkowska Katarzyna i Rudnik Kacper (nie wystartował ze względu na kontuzję).

 

 Nauczyciele wychowania fizycznego

Czytaj dalej...

Pierwszy apel informacyjny w roku szkolnym 2016/2017

  • Dział: Wydarzenia

Dnia 7 września 2016 uczniowie naszej szkoły zebrali się przed budynkiem gimnazjum na szkolnym apelu. Pani Dyrektor Bożena Rutkowska-Marciniak przekazała młodzieży bieżące informacje dotyczące spraw wychowawczych i dydaktycznych.

Podziękowano wszystkim, którzy w okresie wakacyjnym pomagali podczas pobytu gości z Gabonu w związku z obchodami Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Wyróżniono młodzież, która w tym roku szkolnym realizuje Indywidualny Program Nauczania. Obecnie mamy już 21 uczniów, którzy w ten sposób rozwijają swoje talenty i zainteresowania.

Wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe uczniom, którzy wyróżnili się podczas nowomiejskich obchodów Światowych Dni Rodziny.

 

Czytaj dalej...

77. rocznica wybuchu II wojny światowej

Pierwszego września 2016 roku o godz. 13.00 przy pomniku pod Nawrą odbyły się uroczystości związane z kolejna rocznicą wybuchu II wojny światowej.

 

W obchodach 77. rocznicy napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę wzięli udział kombatanci, władze miasta i radni miejscy, przedstawiciele Starostwa Powiatowego, przedstawiciele Gminy Nowe Miasto Lubawskie, dyrektorzy miejskich jednostek organizacyjnych, komendanci służb mundurowych, harcerze, poczty sztandarowe organizacji pozarządowych i szkół oraz młodzież szkolna w tym uczniowie naszej szkoły – klasy trzecie oraz członkowie Młodzieżowej Rady Miasta.

 

Po oficjalnych wystąpieniach delegacje złożyły pod pomnikiem wiązanki kwiatów i zapaliły symboliczne znicze. Podniosłej uroczystości towarzyszyły występy nowomiejskiej młodzieży – uczniów naszej szkoły z klas III a, II b i II d i Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Miejskiego Centrum Kultury.

Czytaj dalej...

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017

Dnia 1 września 2016 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. Społeczność szkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej. Wszystkich zebranych powitała pani dyrektor Bożena Rutkowska -Marciniak. Wśród zaproszonych gości w tym dniu była obecna z nami pani Alina Gurzyńska, która reprezentowała Burmistrza Miasta. Następnie uczniowie przedstawili część artystyczną związaną z 77 rocznicą wybuchu II wojny światowej. Pieśni patriotyczne zaśpiewały uczennice z klas drugich, Kinga Wardowska i Alicja Kremska, natomiast wiersze i prozę recytowali uczniowie z klasy III a, Joanna Kordalska, Aleksandra Polak i Radosław Wegner. Pani dyrektor gratulowała nauczycielom, którzy w okresie wakacyjnym zdali egzamin uzyskując tytuł nauczyciela dyplomowanego. W tym roku ten tytuł zdobyli: panie Lidia Wiśniewska,  Katarzyna Dąbkowska, Ewa Grzywacz oraz ksiądz Andrzej Waks. Po uroczystości uczniowie udali się do klas w obecności swoich wychowawców.

Wszystkim życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym!

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem