Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.

Artykuły filtrowane wg daty: październik 2017

W blasku endorfin

  • Dział: Sport

W Jamielniku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowomiejskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych  Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego. Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe  w Nowym Mieście Lubawskim oraz  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jamielniku. W licznym gronie na starcie pojawili się uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W zależności od rocznika uczestnicy zawodów mieli do pokonania dystanse od   600 m do 3000 m. Nasza siedmioosobowa ekipa  w składzie : Wiktoria Sadowska, Wojciech Skronik, Kacper Golubski, Dominik Kotewicz, Gorzka Kacper, Dworznikowski Kacper i Glinski Kamil spisała się bardzo dobrze. Wszyscy pokazali się w jak najlepszym świetle, walczyli  dzielnie ,dając z siebie maksimum swoich możliwości a przy okazji dostarczając swojemu organizmowi wielu endorfin, czyli hormonów szczęścia. Endorfiny powodują uczucie euforii i poprawiają nasz nastrój podobnie jak niektóre narkotyki, ale za to bez ich zgubnych skutków. Wystarczy 30 minut dziennie, aby pięciokrotnie zwiększyć poziom tego cudownego hormonu i cieszyć się z dobrego samopoczucia oraz bycia zadowolonym z siebie. Z pewnością będzie to dobra zmiana w Waszym stylu życia. Organizm uwielbia ruch, dzięki któremu czujemy się przyjemnie zmęczeni i zrelaksowani. Jeśli chcecie spowolnić proces starzenia , cieszyć się doskonałym samopoczuciem, wywołać uczucie przyjemności i dobrego nastroju mamy na to receptę. Zapraszamy wszystkich do uprawiania biegania, jazdy na rowerze, pływania i wielu innych sportów zwłaszcza wytrzymałościowych. Wystarczy trochę chęci, aby zmobilizować mózg do wytwarzania „hormonów szczęścia”. POWODZENIA !!! – nauczyciele wychowania fizycznego SP 3 w Nowym Mieście Lubawskim.

 

WYNIKI NASZYCH UCZNIÓW

Sadowska Wiktoria     – 1500 m – IV M-ce

Skronik Wojciech        – 1500 m – III m-ce – brązowy medal

Kotewicz Dominik         – 1500 m – IV m-ce

Golubski Kacper            – 1500 m – V m-ce

Gorzka Kacper               – 2000 m – V m-ce

Dworznikowski Kacper – 2000 m - VII m-ce

Czytaj dalej...

Nagroda Marszałka w XIV Wojewódzkim Konkursie Literackim

27 października 2017 roku w Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji, Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego SA w Olsztynie odbyło się podsumowanie XIX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Podczas uroczystej gali zwycięzcom konkursów literackich i plastycznych oraz grafiki komputerowej zostały wręczone nagrody i dyplomy. Z dumą informujemy, że wśród zacnego grona laureatów XIV Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Uczę się ciebie, Rodzino” znalazła się Zuzanna Łątkowska, ubiegłoroczna uczennica klasy IIIa Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim, obecnie licealistka. Warto podkreślić, że w tegorocznej edycji konkursu wpłynęły do organizatorów 172 prace z całego województwa. Zuzia zdobyła nagrodę Marszałka, a odebrała ją z rąk Wicemarszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, pani Wioletty Śląskiej-Zyśk. Ponadto praca Zuzi została opublikowana w „Biuletynie XIX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny Miłość w rodzinie nigdy nie zginie.”

Zuzi Łątkowskiej serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów literackich.

Z rąk organizatorów konkursu podziękowania i gratulacje odebrała też polonistka, pani Żaneta Cherkowska.

 

Czytaj dalej...

Dzień Edukacji Narodowej

  • Dział: Wydarzenia

W dniu 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, którą przygotowali uczniowie klas III c i III d oraz klas IV pod kierunkiem pań – Żanety Cherkowskiej, Liliany Lisakowskiej i Anny sapały-Ponieważ.

Pani dyrektor powitała zebranych nauczycieli, uczniów oraz zaproszonych gości przypominając, jak trudny był to dla nas rok, ze względu na wdrażaną reformę edukacji i przekształcaniu dawnego gimnazjum w Szkołę Podstawową nr 3.

W imieniu burmistrza głos zabrała pani Dorota Osińska- kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu.

Nie zabrakło życzeń od uczniów – Samorządu Uczniowskiego i Młodzieżowej Rady Miasta oraz od rodziców, których reprezentowała pani Iwona Wiśniewska.

Pani dyrektor wręczyła również nagrody, które w tym roku otrzymały panie: Teresa Bagińska, Agnieszka Bochenek, Hanna Graczyk, Teresa Kasprowicz, Magdalena Kortes, Liliana Lisakowska, Justyna Neumann i Renata Żurańska. Do grona wyróżnionych dołączyli również nagrodzeni przez pana Burmistrza Józefa Blanka – pani Dorota Zawadzka i pan Tomasz Kawiecki.

Pogratulowano również jubilatom – paniom Joannie Boguckiej, Elżbiecie Kobusińskiej, Marii Michalskiej, Aleksandrze Mossakowskiej i Anetcie Gosik-Suchockiej.

W ostatniej części spotkania pracownicy szkoły wielkimi brawami podziękowali pani Alicji Nowińskiej, która z dniem 31 października kończy pracę w naszej szkole.

Czytaj dalej...

Spotkanie z dietetyczką

Dnia 5.10.2017 w naszej szkole w ramach programu "Czuję się bezpiecznie" odbyło się spotkanie z p. doktor Lidią Górską specjalistą dietetyki i diabetologii. Wzięły w nim udział uczennice klas VII, II i III gimnazjum. Temat dotyczył racjonalnego odżywiania się i zaburzeń z tym związanych.

Uczennice miały okazje skorzystać z porad fachowca odnośnie stosowania różnych diet. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży płci żeńskiej.

Czytaj dalej...

Czuję się bezpiecznie

W ramach programu „Czuję się bezpiecznie”- w dniu integracji, tj. 29.09.2017 r. – dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Mieście Lubawskim i  młodzieży klas gimnazjalnych zorganizowano szkolenie z zakresu „Cyberprzemocy’, które poprowadziła policjantka pani Ludmiła Mroczkowska oraz zajęcia z pierwszej pomocy i samoobrony przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego: pana Piotra Gorzkę i Sebastiana Prokopa.

Czytaj dalej...

Dialog bez granic

  • Dział: Wydarzenia

„Dialog bez granic” – zakończenie projektu miejskiej wymiany młodzieży

z Polski i Rosji

 

Właśnie zakończył się projekt wymiany uczniów z Rosji i Polski. Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 wróciła z Wielkiego Isakowa, gdzie gościła u swoich rosyjskich przyjaciół.

Był to czas wielkich emocji, intensywnej pracy, a także moment, by jeszcze bardziej zacieśnić więzi z nowymi kolegami.

Nasi uczniowie mogli uczestniczyć w różnorodnych zajęciach realizowanych w ramach projektu. O niektórych pisaliśmy już wcześniej. Dodatkowo zwiedzali techno park „Kvantorium” przy parku naukowo-technologicznym „Fabryka” BFU im. Kanta w Kaliningradzie – tam można było stworzyć program komputerowy uruchamiający robota lub „pojeździć” górską kolejką, w specjalnych goglach. Pan Kawiecki okazał się mistrzem w tej dziedzinie – jeden z pracowników parku musiał podtrzymywać naszego nauczyciela, by mógł w ogóle utrzymać równowagę. Wszyscy obserwowali tor kolejki górskiej na specjalnym ekranie – a śmiech uczestników warsztatów wypełniał salę.

Młodzież była też animatorami oraz choreografami prezentacji, którą można było podziwiać na podsumowaniu zorganizowanym w „Szkole Przyszłości” dnia 4 października 2017r.

W czasie tego spotkania uczniowie SP3 zaprezentowali tańce: poloneza, belgijkę oraz specjalnie przygotowanego z tej okazji poloneza techno. Otrzymali gromkie brawa za układ taneczny, a także specjalnie na tę okazję przygotowane stroje (dziewczęta ubrane były w długie spódnice, miały wianki na głowach oraz kolorowe szarfy). Przedstawicielka Urzędu Miasta przekazała naszej młodzieży upominki i zapewniła, że warto dla takich chwil realizować międzynarodowe projekty.

Po części oficjalnej uczniowie z Rosji i Polski wspólnie bawili się w rytm współczesnych przebojów, a specjalnie dla tłumaczki Pani Lilii Karczyńskiej zaśpiewano utwór „Biełyje rozy”. Wszyscy świetnie się bawili.

Ale to nie był koniec atrakcji przygotowanych przez naszych rosyjskich gospodarzy.

W czwartek, już w dzień wyjazdu, uczniowie mogli zażyć kąpieli w szkolnym basenie albo rozegrać mecz piłki siatkowej w drużynach mieszanych polsko-rosyjskich.

Kiedy nadszedł czas wyjazdu, nie obyło się bez łez, uścisków i wspólnych fotografii.

Wszyscy uczestnicy wymiany stwierdzili jednogłośnie, że Rosja to kraj, gdzie każdy Polak może czuć się jak u siebie w domu. 

Obszerna galeria zdjęć https://www.facebook.com/pg/GimnazjumWNowymMiescieLubawskim/photos/?tab=album&album_id=888541651295583

 

Czytaj dalej...

Integracja w rytmie badmintona

  • Dział: Sport

      W Hali MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim odbył się  VIII Turniej Badmintona Osób Niepełnosprawnych Powiatu Nowomiejskiego. Zawody otworzył p. Józef Blank – Burmistrz Miasta Nowego Miasta Lubawskiego, życząc wszystkim wspaniałej integracji. Wśród wielu uczestników swoją obecność zaznaczyła reprezentacja  Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Mieście Lubawskim                 w składzie: Jakub Dworznikowski, Kamil Bątkowski, Jacek Teska. Zawody zostały rozegrane na 4 polach, systemem pucharowym, w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i dorośli. Gra toczyła się do dwóch wygranych setów.  Jacek niestety  odpadł w I rundzie. Natomiast Kamil i Jakub po dwóch wygranych meczach spotkali się w wielkim finale . Po kapitalnym pojedynku lepszym okazał się Jakub. Można śmiało powiedzieć, że Jakub jest gwiazdą tego turnieju, tej dyscypliny, dającej wspaniałe i przyjemne doznania. Jakub po raz kolejny okazał się najlepszy w swojej kategorii wiekowej.

Czytaj dalej...

Ślubowanie klasy pierwszej

  • Dział: Wydarzenia

W piątek, 29 września, w Szkole Podstawowej nr 3 odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Pierwszy raz, po prawie dwudziestoletniej przerwie, w mury naszej szkoły zawitały siedmiolatki. W uroczystości wzięli udział najmłodsi uczniowie wraz z rodzicami oraz zaproszeni goście – burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank, kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu pani Dorota Osińska, radni miejscy – panowie Zbigniew Ewertowski, Rafał Bogucki, Adam Kłosowski i Andrzej Nadolski i dyrektorzy szkół oraz jednostek miejskich – pani Katarzyna Olęcka, pani Daniela Kowalska, pan Zbigniew Domżalski i pan Jerzy Resicki.

Zebranych gości w imieniu społeczności szkolnej powitała pani Magdalena Kortes. Następnie odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Po wyprowadzeniu sztandaru pani dyrektor oraz pan burmistrz wręczyli najmłodszym pamiątkowe czapki i dyplomy, a pani dyrektor dokonała pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3. W imieniu uczniów powitania w szkole dokonały przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego – Manuela Januszewska i Patrycja Orłowska.

Uczniowie klasy pierwszej pod czujnym okiem wychowawcy – pani Hanny Kowalskiej przedstawili program artystyczny . specjalnie dla swoich najmłodszych kolegów zatańczyły uczennice z zespołu tanecznego Aplauz oraz uczniowie klas czwartych.

Pan burmistrz w ciepłych słowach pogratulował uczniom oraz rodzicom.

Obszerna galeria zdjęć  https://www.facebook.com/pg/GimnazjumWNowymMiescieLubawskim/photos/?tab=album&album_id=885078508308564

Czytaj dalej...

Uczniowie SP3 pozdrawiają z Rosji

1 października 2017 roku Rosja powitała nas piękną pogodą, a rodzice uczniów staropolskim i rosyjskim obyczajem – chlebem i solą. Zakwaterowano naszą młodzież w hotelu Usadba w Orłówku    i jeszcze tego samego dnia zaproszono do zwiedzania centrum Kaliningradu i Fortu nr 4. Nikt z naszych uczniów nie odczuwał zmęczenia po podróży. Byli zachwyceni, że mogą znów spotkać swoich przyjaciół z Rosji.

W poniedziałek zwiedzaliśmy „Szkołę Przyszłości” w Wielkim Isakowie. Uczęszcza do niej 1200 uczniów. W szkole znajduje się ścianka wspinaczkowa, na której nasi uczniowie mogli poćwiczyć formę wspinaczkową. Wzięli też udział w lekcji angielskiego. Szkoła zachwyca wielością sal, rysunkami na ścianach wykonanymi przez uczniów i ich rodziców, które odpowiadają określonej tematyce odbywających się w niej lekcji. W kolejnych dnia nasza młodzież będzie miała możliwość uczestniczenia w multimedialnej lekcji matematyki.

Mieliśmy też okazję poznać mera Gurjevska – pana Podolskiego, który przywitał serdecznie naszą delegację, życzył wszystkim niezapomnianych wrażeń oraz oprowadził nas po Urzędzie Miasta. Zapewnił, że zawsze jesteśmy mile widziani w okręgu Gurjevska. Tego samego dnia pojechaliśmy nad morze, gdzie znajduje się międzynarodowy park krajobrazowy, a wydmy są pod ochroną. Chociaż tego dnia padał deszcz, humory wszystkim dopisywały. Kolację zjedliśmy w szkole, gdzie rodzice uczniów przygotowali dla nas regionalną potrawę – maleńkie pierożki z mięsem. Niektórzy uczniowie lepili je razem z rosyjskimi kolegami.

Pozdrawiamy serdecznie wszystkich uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3!!! Więcej wiadomości i zdjęć już wkrótce!

Czytaj dalej...

Najsympatyczniejsi 2017 r.

Z okazji Dnia Chłopaka żeńska część Samorządu Uczniowskiego i Młodzieżowej Rady Miasta kolejny raz zorganizowała wybory Najsympatyczniejszego Chłopaka. W tym roku dziewczęta postanowiły wybrać także Najsympatyczniejszego Nauczyciela. W naszej szkole wszyscy chłopcy są fajni i walka była bardzo wyrównana. Drugie miejsce wspólnie zajęli Jakub Smoczyński z kl. II c i Masymilian Wesołowski z klasy II a. Najsympatyczniejszym chłopakiem został Sebastian Połomski z kl. III b.

Wśród nauczycieli walka była również wyrównana – wszyscy panowie otrzymali prawie taką samą liczbę głosów, a Najsympatyczniejszym 2017 r. został nauczyciel języka angielskiego pan Tomasz Kawiecki.

Gratulujemy!!!

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem