Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.

Artykuły filtrowane wg daty: listopad 2017

Efektywne metody uczenia się

W obecnych czasach wiele osób często narzeka na kłopoty z pamięcią i koncentracją uwagi. Problemów tych można uniknąć, stosując odpowiednie techniki rozwijające umysł i usprawniające uczenie się. Opierając się na osiągnięciach psychologii poznawczej i psychologii pamięci, opracowano szereg metod, dzięki którym ludzie szybciej czytają, szybciej zapamiętują i z większą pewnością siebie wydobywają z pamięci to, co zostało w niej zapisane.

I dlatego, aby pomóc naszym uczniom w nauce odbyły się  w naszej szkole warsztaty

 „ EFEKTYWNE METODY UCZENIA SIĘ”

dla uczniów klas IV a i b, które prowadziła pani psycholog Paulina Morenc.

 

 

Czytaj dalej...

Biegi Niepodległości

Z okazji Święta Niepodległości tradycyjnie na terenie Miejskiego Ośrodka  Sportu i Rekreacji  w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się biegi przełajowe . Młodzi sportowcy rywalizowali na różnych dystansach począwszy od 100 m do 2000 m w zależności od kategorii wiekowej.                     Nasza 18 osobowa ekipa startowała w rocznikach 2002-2004 na dystansie 1000 m  oraz 2005 i młodsi na dystansie 600 m . Rewelacyjnie spisał się Kacper Golubski zajmując II miejsce w biegu na 1000 m. Świetnym finiszem wykazał się Dominik Kotewicz , który w tym samym biegu zajął III miejsce wyprzedzając na ostatnich metrach  Kacpra Dworznikowskiego, ostatecznie  meldującego się na czwartej pozycji. Wśród dziewcząt VI miejsce zdobyła Wiktoria Świątkowska. Ostatecznie nasza szkoła drużynowo zajęła I miejsce w roczniku 2002-2004.

             Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w biegu i upamiętnienie tak ważnego dla naszego kraju wydarzenia. Swoją postawą patriotyczną a także i sportową zasługujecie na wyróżnienie i uznanie. Jesteście wzorem dla swoich rówieśników, żywym świadectwem , iż młode pokolenie pamięta o historii swojego narodu- nauczyciele wychowania fizycznego.

                Warto dodać, że radni Młodzieżowej Rady Miasta czynnie włączyli się w organizację Biegów Niepodległości przygotowując biało-czerwone balony i malując twarze w narodowe barwy.

Czytaj dalej...

Szkolny dzień bezpieczeństwa cyfrowego

W dniu 30 października 2017 r. odbył się Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego  (SDBC) w Szkole Podstawowej nr 3.

Pierwszym etapem Szkolnego Dnia Bezpieczeństwa Cyfrowego było spotkanie z mentorem szkoły przed prowadzeniem poszczególnych etapów SDBC. Doprecyzowaliśmy poszczególne elementy organizacyjne wydarzenia. Ustaliliśmy ostateczny harmonogram poszczególnych etapów naszego działania.

Spotkanie  z Dyrekcją szkoły odbyło się w gabinecie Pani Dyrektor.  Podczas rozmowy zaproszono szkołę do udziału w programie i organizowanych wydarzeniach w szczególności  do wzięcia udziału w konkursie: pn. "Jesteśmy cyfrowobezpieczni". Omówiono problemy, które dotykają szkołę w zakresie zagrożeń płynących z Internetu. Edukator opowiedział o głównych celach i założeniach projektu oraz zaprosił uczestników do udziału w konkursie.

Na Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego w Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim złożyły się:

  • Spotkanie z mentorem w szkole;
  • Spotkanie z Dyrekcją Szkoły;
  • Spotkanie w auli dla uczniów, uczennic, nauczycieli oraz pracowników szkoły;
  • 3 zajęcia warsztatowe dla uczniów klas ze szkoły podstawowej;
  • Spotkanie z nauczycielami szkoły (rada pedagogiczna).

Następnie odbyło się spotkanie w auli dla uczniów, uczennic, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Przedstawiono uczniom podstawowe informacje dotyczące cyberbezpieczeństwa. Przedstawiono film ilustrujący przedmiotowe zagrożenia. Podczas prezentacji przedstawiono założenia projektu jak również zaproszono wszystkich uczniów do wzięcia udziału w organizowanym przez stowarzyszenie konkursie. Po zakończeniu prezentacji uczniowie wraz z nauczycielami zostali zaproszeni do uczestnictwa w  panelach edukacyjnych.

Zajęcia były prowadzone w formie warsztatów, odbywających się w ramach trzech lekcji.   Wszystkie działania  realizowane były w oparciu o scenariusze zajęć dla edukatorów i nauczycieli, z uwzględnieniem stosownego materiału filmowego. Uczniowie rozwiązywali też pretest i  test wiedzy. 

Następnie odbyło się spotkanie z nauczycielami szkoły. Zaprezentowana została prezentacja dla rodziców.  Przekazane zostały na ręce mentora wszelkie materiały dla nauczycieli i rodziców, w tym wskazany został film nt. cyberzagrożeń przeznaczony dla rodziców. Zostały przekazane informacje i możliwości wsparcia w ramach  projektu Cyfrowobezpieczni.pl oraz konkursu pt.: Jesteśmy Cyfrobezpieczni!". W trakcie spotkania zostały poruszone zagadnienia dotycząc między innymi praw autorskich w Internecie jak również możliwości pozyskiwania z legalnych źródeł materiałów do prowadzenia lekcji z uczeniami. Nauczyciele wskazali swoje uwagi dotyczące  w szczególności problemów z cyberzagrożeniami, które zostały zaobserwowane wśród uczniów.  

Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego w Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim dzięki wsparciu całej społeczności szkolnej, upłynął w miłej atmosferze.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Czytaj dalej...

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

                Z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas IIIa i IIIb gimnazjum oraz pierwszoklasiści szkoły podstawowej przygotowali montaż słowno - muzyczny, by upamiętnić święto narodowe.

Zaprezentowano krótki rys historyczny, wiersze oraz piosenki o tematyce patriotycznej. Można było usłyszeć utwory, np. Norwida, Słowackiego - pisarzy, którzy w czasie zaborów tworzyli na emigracji. Dziś szczególnie powinniśmy pamiętać o ludziach, którzy za naszą wolność przelali krew i oddali życie za Ojczyznę - podkreślała w swoim wystąpieniu młodzież.

Dlatego tak ważne dla całej społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Mieście Lub. jest uczestnictwo w uroczystościach patriotycznych.

 

Akademię przygotowano pod kierunkiem pani Lidii Wiśniewskiej, pani Doroty Zawadzkiej oraz pani Hanny Kowalskiej. Podziękowania skierowano do pań: Renaty Oelberg i Katarzyny Wiśniewskiej za dekorację. 

Czytaj dalej...

Radosna Niepodległość

W tym roku kolejny raz ustawiliśmy żywą flagę na Rynku naszego miasta. Dziękujemy wszystkim Państwu, którzy bezinteresownie zaangażowali się w happening "Radosna Niepodległość"  Uczniom, przedszkolakom, dyrektorom szkół, nauczycielom, władzom miasta i powiatu, radnym oraz naszym fotografom i zaprzyjaźnionym mediom - panom Marcinowi Sarnowskiemu, Radosławowi Rzemińskiemu, Grzegorzowi Podkomorzemu, Grzegorzowi Morawskiemu, redaktorom Gazety Nowomiejskiej, a przede wszystkim Straży Miejskiej i panu Andrzejowi Wiśniewskiemu (EL-VAT). Bez Państwa udziału i zaangażowania nie udałoby się wykonać tak wspaniałych zdjęć. Dziękujemy!!!

Młodzieżowa Rada Miasta

Czytaj dalej...

"Zielona Polska" w Olsztynie

Uczniowie klasy II e, dziewczęta z zespołu tanecznego „Aplauz” oraz dziewczęta z klasy III d uczestniczyli w Spotkaniu Edukacyjno-Szkoleniowym z zakresu ochrony środowiska pt. „Zielona Polska”, które odbyło się w Hali „Urania” w Olsztynie.

Podczas spotkania poruszono tematy m. in.: czynniki wpływające na ukształtowanie się środowiska przyrodniczego obszaru, na którym leży Polska; wpływ człowieka na naturalne środowisko obszaru; wybrane grzyby, rośliny i zwierzęta Polski; problemy smogu itp.

Na koniec młodzież mogła wysłuchać koncertu Szymona Wydry & Carpe Diem.

Opiekunami byli: Agnieszka Bochenek, Liliana Lisakowska, Anna Sapała-Ponieważ oraz Sebastian Prokop.

 

Czytaj dalej...

„ TYDZIEŃ ŻYTNIEGO CHLEBA I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA”

Już po raz 6 nasza szkoła włączyła się do wspólnej kampanii popularyzacji zdrowego stylu życia i tygodnia żytniego chleba. Akcję rozpoczęliśmy uczestnicząc we wspólnym marszu z kijami zorganizowanym przez MOSiR w niedzielne popołudnie 22 października. Przedział wiekowy uczestników był zróżnicowany- w marszu wzięły udział nasze uczennice z klasy VII, nauczycielki wychowania fizycznego ( Justyna Neumann, Anna Sapała- Ponieważ i Agnieszka Bochenek) oraz grupa z uniwersytetu III wieku z Działdowa. I jak widać na zdjęciach NORDIC WALKINGto sport dla wszystkich i świetna alternatywa do spędzania wspólnie czasu wolnego.

W poniedziałek 23 października po lekcjach odbył się Otwarty Turniej Piłki Siatkowej drużyn mieszanych celem popularyzacji siatkówki i aktywnego spędzania czasu wolnego. Turniej zorganizowała i przeprowadziła grupa uczniów uczestniczących w zajęciach SKS ( Szkolnego Klubu Sportowego) z piłki siatkowej w naszej szkole prowadzonych przez panią Agnieszkę Bochenek. Do turnieju zgłosiły się trzy drużyny, które rywalizowały między sobą. Wygrani zostaną wyróżnieni na najbliższym apelu szkolnym.

Co roku zachęcamy naszą młodzież do udziału w warsztatach pieczenia chleba i posmakowania własnoręcznie wyrobionego bochenka. We wtorek 24 października dziewczynki z klasy II e z opiekunką panią Justyną Neumann odbyły warsztaty pieczenia chleba domowym sposobem  na świetlicy i kuchni szkolnej. Dziewczęta przygotowywały w parach chleb, który następnego dnia miały okazję posmakować dzieci klas IV.

24 i 25 października to kolejne aktywne dni propagujące kampanię chleba. W tym roku mamy również klasy IV w naszej szkole i w związku z tym postanowiliśmy zachęcić i zaangażować je w nasze działania jako SZKOŁA PROMUJACA ZDROWIE . We wtorek klasa IV B zorganizowała „ Dzień śmiesznego kapcia” i tematyczne przebranie warzywno- owocowe. Było nam bardzo miło oglądać kolorowe malinki, dynie, czy cebulki oraz dziękujemy rodzicom za kreatywność przy ubiorze swoich pociech.

            W środę natomiast dzieci klas IV A i IV B  z wychowawczyniami na lekcjach wychowawczych przygotowywały zdrowe i kolorowe kanapeczki, które następnie wspólnie spożywały w klasach. Panie przy okazji przeprowadziły pogadankę na temat zasad zdrowego odżywiania.

Dzieci chętnie podjęły się tej akcji zdrowego II śniadania w szkole nie zapominając o wszystkich pracownikach szkoły częstując ich przygotowanymi kanapeczkami.

Organizatorom „Tygodnia” zależy, aby młodzież jak najwcześniej uzyskała informacje na temat dobrego chleba i potrafiła odróżnić go w sklepie od innych gatunków. Chcemy wyposażyć uczniów (a poprzez nich także ich rodziny) w podstawową wiedzę dotyczącą chleba. Jednym z celów kampanii jest także podniesienie rangi zawodu piekarze, zmobilizowanie tej grupy zawodowej do podnoszenia kwalifikacji i większej dbałości o rzemiosło oraz etykę zawodową. Kampania wzmacnia symbol chleba: jest t o nauka szacunku do chleba oraz do ludzi, dzięki którym powstaje, motywacja do dzielenia się chlebem z innymi, zachęta do szukania sposobów na zagospodarowanie suchego chleba, żeby nie był wyrzucany do śmietnika. Dzięki kampanii następuje wzmocnienie więzi społecznych: zachęcamy do współpracy ze środowiskiem – rodzicami, piekarzami, organizacjami pozarządowymi.

Chcesz „być trendy”, jedz chleb na zakwasie. Chcesz zachować zdrowie – odżywiaj się prawidłowo, wtedy będziesz modny, będziesz żył zgodnie z zasadami „Wellness”.  Więcej informacji nt. kampanii chleba na stronie: rakiel-czarnecka.pl/index.php?action=multimedia

Przyłączamy się  do tych wytycznych, dziękujemy za udział w kampanii i czekamy na kolejne akcje. Koordynator ds. Promocji Zdrowia w szkole- Agnieszka Bochenek.

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem