Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.

Artykuły filtrowane wg daty: grudzień 2017

Twoja niemoc wspiera przemoc

  • Dział: Wydarzenia

W poniedziałek 27 listopada 2017 roku w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się konferencja pt. "Twoja niemoc wspiera przemoc" zorganizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy wobec Kobiet i Ogólnopolskiej Kampanii BIAŁA WSTĄŻKA.

 

Konferencję rozpoczęto przedstawieniem profilaktycznym "Nie zamykaj oczu" zaprezentowanym przez uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Mieście Lubawskim, nad którego przygotowaniem czuwali nauczyciele - Magadalena  Kortes  i Marek Piątkowski.

 

W programie konferencji nie zabrakło wystąpienia Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego Józefa Blanka, który podziękował całemu zespołowi interdyscyplinarnemu - działającemu przy nowomiejskim MOPS - za pełnienie ważnej roli wspierania osób doświadczających przemocy, a jednocześnie nie mających odwagi, żeby reagować i przeciwstawiać się takim zachowaniom.

 

Tekst i zdj. archiwum UM

Czytaj dalej...

Mikołajkowy Turniej Szachowy

  • Dział: Wydarzenia

W środę 6 grudnia 2017r. w naszej szkole odbył się po raz pierwszy  Mikołajkowy Turniej Szachowy. Organizatorem zawodów  była pani Justyna Neumann oraz uczennica klasy III c Zofia Kremska, która jako doświadcza zawodniczka była sędzią szkolnego turnieju  

 Uczestnikami turnieju byli uczniowie klasy IVa , którzy w ramach zajęć szkolnych rozpoczęli od września  2017r. naukę gry w szachy. Po wielu zaciętych i niejednokrotnie bardzo wyrównanych meczach  I miejsce zdobył Zachariasz Borowski , II miejsce Natalia Marcjańska, III miejsce Franciszek Hincmann.

Sędzia główny Zofia Kremska dołożyła wszelkich starań ,aby turniej odbył się na jak najwyższym poziomie oraz w sposób profesjonalny.

Uczestnikom towarzyszyły emocje jak na Stadionie Olimpijskim, a podczas gry każdy wykazał się maksymalnym skupieniem – powiedziała pani Justyna Neumann, organizatorka turnieju.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj dalej...

Mikołajki w naszej szkole

  • Dział: Wydarzenia

W dniu 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Mikołaj. Już w godzinach porannych przybył mikołajowy orszak, który największą radość wzbudził wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Na 5 godzinie lekcyjnej odbył się apel, podczas którego zrobiliśmy tradycyjne już Mikołajkowe zdjęcie wszystkich uczniów naszej szkoły.

W dalszej części szkolnych mikołajek Samorząd Uczniowski i Młodzieżowa Rada Miasta wraz z Mikołajem rozdawali cukierki wszystkim  uczniom szkoły wzbudzając wiele radości szczególnie wśród nauczycieli.

Na Sali gimnastycznej odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej, w którym najlepsza okazała się drużyna w składzie: Julia Długosz , Kacper Dworznikowski , Kuba Dworznikowski , Dawid Kozłowski, Wojtek Skronik , Kacper Otręba. Sędzią głównym turnieju był uczeń klasy III c Kamil Bątkowski.

Czytaj dalej...

Spotkania z rodzicami

  • Dział: Wydarzenia

7.11.2017 w godzinach popołudniowych z rodzicami uczniów klas III gimnazjum spotkali się przedstawiciele zespołów szkół z naszej okolicy. Najpierw swoją placówkę Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku zaprezentował p. dyrektor M. Wodara  wraz z pedagogiem szkolnym p. M. Tessmer następnie propozycję kształcenia w Zespole Szkół im. C.K. Norwida przedstawiła p. Ewa Piotrowska-doradca zawodowy. Po prezentacjach rodzice mieli okazję zadawać pytania odnośnie dalszych form kształcenia swoich dzieci.

W dalszej kolejności dla rodziców klas II i III gimnazjum prelekcję na temat "Symptomy obniżonego nastroju u młodzieży" wygłosiła p. Paulina Morenc , psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej  w Nowym Mieście Lubawskim. Pani psycholog udzieliła rodzicom kilku cennych wskazówek jak obserwować własne dzieci , jak odczytywać ich zachowania oraz w jaki sposób na nie reagować . Obecni rodzice byli bardzo zadowoleni ze spotkań mimo ,iż spędzili w murach szkoły całe popołudnie.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem