Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 700.

Artykuły filtrowane wg daty: luty 2017

Zaproszenie do udziału w konkursie

UWAGA KONKURS!!!
 
Zapraszamy do wzięcia udziału w I Powiatowym Konkursie "Żywienie a zdrowie człowieka".
 
Uczestnicy konkursu powinni wykazać się znajomością :
 
1) Składników odżywczych występujących w żywności ( budowa chemiczna, rodzaje i nazewnictwo,
rola w organiżmie, znaczenie zdrowotne, trawienie i wchłanianie)
 
2) Przyczyn i objawów najczęstszych chorób cywilizacyjnych.
 
3) Obowiązujących zaleceń żywieniowych.
 
Konkurs ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia i prawidłowego sposobu żywienia.
 
Konkurs ma formułę otwartą, czyli mogą w nim wziąć udział wszyscy uczniowie naszego gimnazjum.
 
Komisja szkolna w składzie- Agnieszka Bochenek, Justyna Neumann i Anna Sapała- Ponieważ  
 
w poniedziałek 27 lutego o godzinie 12.50  przeprowadzą test i wyłonią dwóch najlepszych uczniów do II etapu międzyszkolnego. 
 
 
ZAPRASZAMY DO ZDROWEJ RYWALIZACJI !!!
 
Czytaj dalej...

Pomoc dla brodnickiego schroniska od uczniów naszego Gimnazjum

Uczennice z Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich odwiedziły Schronisko dla Zwierząt „Reksio” w Brodnicy, gdzie zawiozły karmę dla czworonożnych podopiecznych. Prezenty dla zwierząt pochodziły z darów uczniów, ich rodziców oraz sponsorów. Dzięki uprzejmości Straży Miejskiej uczennice wraz z Lilianą Lisakowską, nauczycielką gimnazjum, miały ułatwione zadanie, bowiem nie musiały starać się o transport, a uzbierało się ponad 100 kilogramów suchej karmy, makaronów i konserw. Potem już było wspólne zwiedzanie schroniska i słuchanie opowiadań pracownika o niekiedy dramatycznych okolicznościach, w jakich zwierzęta trafiają do brodnickiej placówki. Dlaczego wolontariusze wybierają właśnie schronisko brodnickie? Dowiedzieliśmy się, ze właśnie tam trafiają bezdomne zwierzęta z terenu nowomiejskiego i z tym schroniskiem związana jest wieloletnia współpraca samorządu Nowego Miasta. Grupa gimnazjalna jeszcze w najbliższych dniach karmę podaruje zwierzakom, które przebywają w tymczasowych klatkach na terenie nowomiejskim. W tym przypadku wolontariusze głównie zadbali o asortyment do dokarmiania bezdomnych kotów.

 
Czytaj dalej...

97. rocznica powrotu Nowego Miasta Lubawskiego do Polski

19 stycznia 2017 roku na nowomiejskim Rynku odbyła się uroczystość upamiętniająca powrót naszego miasta po 125 latach do Polski. O godzinie 13.00 od strony Baszty Kurzętnickiej do Nowego Miasta wkroczyła kompania reprezentacyjna  4. Pułku Chemicznego w Brodnicy, aby symbolicznie przynieść nam wolność i radość z powrotu do Ojczyzny. Rys historyczny tamtych doniosłych wydarzeń przybliżyła nauczycielka historii w naszej szkole  - Magdalena Kortes.
 
Dowódca kompanii, w roli porucznika Wybrańca, symbolicznie przekazał Burmistrzowi Nowego Miasta Lubawskiego biało-czerwoną flagę narodową. Burmistrz Józef Blank podziękował słowami:
 
"Dziękuję bardzo! W imieniu mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego witam armię polską przybyłą dziś do nas! Jesteśmy wdzięczni panu, panie poruczniku i pana żołnierzom! Po wielu latach wracamy do Polski. Zawsze byliśmy Polakami i zawsze będziemy! Witam pana oddział chlebem i solą!"
 
Atrakcją dla wielu mieszkańców i gości naszego miasta były salwy honorowe oddane przez przybyłych żołnierzy.
 
Po przekazaniu Burmistrzowi Nowego Miasta biało-czerwonej flagi narodowej przez dowódcę kompanii i po salwie honorowej, zgromadzeni mieszkańcy i goście, kosztując tradycyjny chleb z solą - podawany przez radne Młodzieżowej Rady Miasta w strojach stylizowanych na lata dwudzieste - udali się do Kina Harmonia, aby wysłuchać okolicznościowej akademii przygotowanej przez uczniów Zespołu Szkół im. C.K.Norwida.
W uroczystości wzięli udział uczniowie klas I i II naszej szkoły pod opieką wychowawców.
 
Czytaj dalej...

Akademia Walentynkowa

Dnia 14 lutego społeczność gimnazjum miała możliwość obejrzenia uroczystej akademii w wykonaniu uczniów klasy IIa i IId. W przedstawieniu przygotowanym pod kierunkiem pani Liliany Lisakowskiej i pani Doroty Zawadzkiej młodzież zaprezentowała piosenki i wiersze o tematyce miłosnej. Uczennice klasy IId zatańczyły również układ do utworu Rihany.

Występ powtórzono w Miejskim Domu Kultury na specjalne zaproszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który w tym dniu zaplanował Walne Zebranie. Opiekunowie i uczniowie gimnazjum otrzymali pisemne podziękowanie od członków UTW.

Czytaj dalej...

Walentynkowa Akcja Promująca Czytelnictwo

14 lutego w bibliotece szkolnej odbyła się akcja walentynkowa promująca czytelnictwo "Randka w ciemno z książką " w ramach współpracy z Biblioteką Pedagogiczną .Uczniowie wypożyczali przygotowane przez bibliotekarza książki zapakowane w paczuszkę walentynkową. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i wszystkie walentynkowe paczuszki zostały wypożyczone przez uczniów. 

Czytaj dalej...

"Wiem Wszystko"

Na przełomie stycznia i lutego został zorganizowany przez bibliotekę szkolną konkurs "Wiem wszystko. ..".Podzielony został na trzy etapy. W ostatnim etapie wyłoniono zwycięzców:
I miejsce: Marcin Nadarzyński,kl.III e
II miejsce: Szymon Falkowski,kl.III d
II miejsce: Wiktor Dąbrowski, kl. III d
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy ☺

Czytaj dalej...

Światowy Dzień Chorego

Światowy Dzień Chorego ustanowił papież Jan Paweł II. Ten dzień w sposób szczególny poświęcony jest tym osobom, które fizycznie i duchowo nie mogą w pełni korzystać z życia i oczekują pomocy oraz ich opiekunom.

Ogólnoświatowe obchody tego dnia przypadają 11 lutego, a 13 lutego odbyły się w Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich. Dzień Chorego organizowany jest po raz 15 w naszej szkole wraz z jednostkami wspierającymi wszelkie działania – Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Parafią Św. Tomasza Apostoła. Społeczność gimnazjum podejmuje wiele inicjatyw pozwalających chronić najsłabszych, upowszechniamy kulturę szacunku dla życia i zdrowia, troszczymy się o poszanowanie godności drugiego człowieka.

Po mszy świętej w intencji chorych, która odbyła się o godzinie 10, wszyscy zaproszeni goście spotkali się w auli gimnazjum. Tam czekał na nich gorący posiłek, kawa oraz ciasto. Burmistrz – pan Krzystof Widźgowski przekazał zebranym wiele ciepłych słów – przede wszystkim optymizmu, zdrowia i pogody ducha. Ważnym punktem przemówienia było też zachęcenie do skorzystania z programu „Koperta Życia” oraz „Karty Seniora”.

Występy młodzieży z klasy IIa i IId pod kierunkiem pani Liliany Lisakowskiej i pani Doroty Zawadzkiej uświetniły uroczystość i pozwoliły chociaż na chwilę zebranym gościom zapomnieć o szarej rzeczywistości. Następnie wszyscy mogli pośpiewać znane piosenki przygotowane przez pana Marka Piątkowskiego. W czasie spotkania wszyscy zaproszeni goście otrzymali upominki w postaci owoców - rozdawali je wolontariusze Młodzieżowego Klubu Integracji Społecznej.

Czytaj dalej...

"Czuję się bezpiecznie"

Pierwszy dzień ferii zimowych (23.01.) przedstawiciele uczniów klas drugich wraz z rodzicami oraz wychowawcami klas spędzili w szkole, realizując cele i zadania programu „Czuję się bezpiecznie”. Zaproszenie na warsztaty przyjęła nauczycielka ZSZ w Kurzętniku – pani Małgorzata Gołdon, która w interesujący sposób przedstawiła zagrożenia wynikające z korzystania z internetu. W formie ćwiczeniowej, aktywizując zarówno uczniów jaki i ich rodziców, wskazała podstawowe problemy, jakie czyhają na użytkowników sieci. Dodatkowym atutem tego warsztatowego szkolenia był fakt, iż uczniowie mogli wykazać się rozległą wiedzą na temat bezpiecznego korzystania z internetu, mają świadomość, w jaki sposób korzystać z zasobów cyberprzestrzeni i bardzo chętnie przystąpili do realizacji wszystkich ćwiczeń zaproponowanych w czasie spotkania.

Należy podkreślić, że uczniowie naszej szkoły biorą też udział w projekcie „Bezpieczna szkoła cyfrowa”, którego koordynatorem jest pan Marek Piątkowski. 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem