Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 700.

Artykuły filtrowane wg daty: kwiecień 2017

Potyczki międzyklasowe uczniów klas pierwszych

W myśl zasady filomackiej:  „Bądź poważnym i uczonym, bądź wesołym i do zabawy służącym”          dnia 25 kwietnia 2017r. w naszym gimnazjum odbyły się potyczki międzyklasowe uczniów klas pierwszych. To już druga edycja konkursu, który odbywa się w ramach Święta Szkoły.
 
Reprezentanci klasowi przystąpili do turnieju wiedzowego z poszczególnych dziedzin: języka polskiego, matematyki, biologii, chemii, fizyki i geografii. Drużyny musiały zmierzyć się z pytaniami o różnym stopniu trudności, by zdobyć odpowiednią ilość punktów za każde zadanie. Nad poprawnością przebiegu konkursu naukowego czuwały autorki pytań – jury w składzie: pani Aleksandra Mossakowska, pani Katarzyna Dąbkowska, pani Justyna Józefowicz, pani Lidia Wiśniewska oraz pani Zyta Wardowska.
 
Dodatkowo należało zaprezentować strój filomaty oraz wykonać napój, który odpowiadał hasłu: SIŁA, WITALNOŚĆ, SMAK. Oceniały go panie: Maria Wilemska oraz Teresa Bagińska wraz            z grupą uczniów klasy IIIe. 
 
We wcześniejszej fazie rozgrywek klas pierwszych wytypowani uczniowie pod czujnym okiem pani Marii Wilemskiej wykonali prace plastyczne do utworu Adama Mickiewicza „Pierwiosnek”. Dzieła artystyczne podlegały ocenie w dniu potyczek międzyklasowych.
 
Uczniowie wykazali się umiejętnością współpracy, wysokim poziomem wiedzy oraz kreatywnością.
Pozostali uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami dopingowali swoje drużyny.
 
Inicjatorką potyczek jest pani Renata Żurańska – koordynator Święta Szkoły. Turniej prowadziła pani Dorota Zawadzka.
 
Podsumowanie potyczek:
I miejsce  klasa Ic – 41 punktów
II miejsce  klasa I e – 39 punktów
III miejsce klasa I a – 37 punktów
IV miejsce klasa I b – 27 punktów
V miejsce klasa I d – 18 punktów
 
Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy!!! 
 
Czytaj dalej...

Potyczki historyczno - regionalne

W dniu kwietnia pierwszy raz w naszej szkole odbyły się potyczki historyczno-regionalne dla klas II i III. Czteroosobowe drużyny najpierw rozwiązywały test z historii Polski i historii regionalnej, a później  odpowiadały na pytania związane z historią Polski, historią regionalną, znajomością osób i zabytków. Każda z drużyn musiała także rozpoznać zabytki przedstawione na fotografiach. Okazało się, że młodzież naszej szkoły świetnie zna osoby, zabytki oraz historię naszego kraju i regionu. Poziom zmagań był bardzo wyrównany. Warto dodać, że potyczki odbyły się w ramach Święta Szkoły, na którym najlepsze drużyny zostaną nagrodzone oraz jest to kolejne działanie naszej szkoły, która ubiega się w tym roku o Certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Wierna Dziedzictwu”.
Organizatorem potyczek i autorką pytań była pani Magdalena Kortes, a w komisji konkursowej zasiedli i czuwali nad sprawnym przebiegiem pani Barbara Milewska oraz ks. Andrzej Waks.
We wszystkich konkurencjach można było zdobyć łącznie 44 punkty, a poniżej przedstawiamy klasyfikację według grup wiekowych:
Klasy II
1 miejsce klasa II b drużyna w składzie: Daria Dembińska, Oliwia Trzcińska, Alicja Wiśniewska i Paweł Grugiel – 40 punktów
2 miejsce klasa II a drużyna w składzie: Wiktor Bronowski, Seweryn Kowalski, Wiktor Preus i Wiktor Rochewicz – 36 punktów
3 miejsce klasa II d drużyna w składzie: Agata Jastrzębska, Natalia Szczepańska, Kinga Wardowska i Katarzyna Wiergowska – 27 punktów
4 miejsce klasa II c drużyna w składzie: Wiktoria Florenc, Julia Czajkowska, Agata Domżalska i Diana Śpiewak – 24, 5 punktów
 
Klasy III
1 miejsce klasa III b drużyna w składzie: Julia Balewska, Julia Cieplak, Julia Kołakowska i Mateusz Tomaszewski – 40, 5 punktów
2 miejsce klasa III a  drużyna w składzie: Joanna Kordalska, Aleksandra Polak, Wiktoria Mundt i Paweł Lachowski – 39 punktów
3 miejsce klasa III e drużyna w składzie: Marcin Nadarzyński, Gniewsko Nowiński, Filip Przeradzki i Igor Shepetun – 30 punktów
4 miejsce klasa III c drużyna w składzie: Anna Przybylska, Julia Zellma, Mateusz Strzyżewski i Witold Weiner – 26, 5 punktów
5 miejsce klasa III d drużyna w składzie: Wiktoria Seweryn, Oliwia Senwicka, Nicola Opasik i Łukasz Maciejewski – 23,5 punktów.
 
Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy!!!
 
Czytaj dalej...

Egzaminy gimnazjalne 2017

W dniach 19, 20 i 21 kwietnia 2017 uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum przystąpili do egzaminów gimnazjalnych. Uczniowie zmierzyli się z arkuszami z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz z języków obcych.

Gimnazjaliści podczas pierwszego dnia próbnego egzaminu sprawdzili swoją wiedzę z języka polskiego, historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Egzamin trwał 150 minut, trzeba było odpowiedzieć w tym czasie na pytania zamknięte, otwarte i napisać rozprawkę.

Część matematyczno-przyrodnicza, którą uczniowie napisali w czwartek składała się z zadań z matematyki oraz zadań z zakresu przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii. Zadania z matematyki miały formę zamkniętą i otwartą.

W piątek trzecioklasiści napisali egzamin z części językowej (język angielski i język niemiecki). Podzielony był on na dwie części, podstawową i rozszerzoną. Sprawdzane zostały umiejętności rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstów pisanych, znajomość funkcji i środków językowych oraz umiejętność pisania e-maila.

Wyniki egzaminu będą znane 16 czerwca, a zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu uczniowie otrzymają 23 czerwca, czyli w dniu zakończenia roku szkolnego. Wynik ma wpływ na przyjecie ucznia do szkoły ponadgimnazjalnej. 

Zdjęcia: Gazeta Nowomiejska

Czytaj dalej...

Powiatowy Konkurs Ortograficzny "O złote pióro Starosty"

W nowomiejskim gimnazjum dnia 3 kwietnia 2017r. odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny „O złote pióro Starosty”. Starosta Nowomiejski pan Andrzej Ochlak oraz Dyrektor Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lub. pani Bożena Rutkowska – Marciniak powitali serdecznie wszystkich uczestników zmagań ortograficznych.

Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Trzcińska z kl. II b, Wiktor Dąbrowski z kl. III d i Zuzanna Łątkowska z kl. III a.

Konkurs miał formę dyktanda. Do potyczek z ortografią przystąpiło 40 uczniów z powiatu nowomiejskiego, których wyłoniono na etapie szkolnym (gminnym lub miejskim). Potyczki rozegrano w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

W kategorii szkół podstawowych laureatami konkursu zostali:

I. Zuzanna Nowak - Szkoła Podstawowa w Nowym Grodzicznie
II. Mateusz Stępień - Szkoła Podstawowa w Marzęcicach
III. Mateusz Siemieński - Szkoła Podstawowa w Zajączkowie
 

W kategorii szkół gimnazjalnych:

I. Olga Górzyńska - Zespół Szkół w Nowym Grodzicznie, Julia Madoń - Zespół Szkół w Jamielniku
II. Izabela Bielska - Zespół Szkół w Jamielniku
III. Oliwia Trzcińska - Gimnazjum w Nowym Mieście Lubawskim
 

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I. Agata Garbicz - Zespół Szkół w Nowym Mieście Lubawskim
II. Marta Milewska - Zespół Szkół w Nowym Mieście Lubawskim
III. Monika Jankowska - Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku, Dominik Światkowski - Zespół Szkół w Nowym Mieście Lubawskim

 

W związku z tym, że dwie uczennice z gimnazjum zajęły ex aequo pierwsze miejsce, odbyło się losowanie co do wyboru szkoły, w której zostanie zorganizowany przyszłoroczny konkurs ortograficzny. Będzie to Zespół Szkół w Jamielniku.

Gratulujemy naszej uczennicy Oliwii Trzcińskiej!

Czytaj dalej...

Wyniki konkursów bibliotecznych "Kartka Wielkanocna" i "Bohaterowie lektur szkolnych"

Biblioteka szkolna ogłosiła dwa konkursy.  Podajemy wyniki:

Konkurs "Kartka Wielkanocna":

I miejsce: Alicja Wiśniewska, kl. IIb
II miejsce: Monika Pokorska, kl. IIIe
III miejsce: Olga Wyrzykowska, kl. Ib

Konkurs "Bohaterowie Lektur Szkolnych":

I miejsce: Zuzanna Kalitka, kl. IIIb

II miejsce: Julia Balewska, kl. IIIb

III miejsce: Julita Kreńska, kl. IIIb

Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy wygranej!

Czytaj dalej...

Jarmark Wielkanocny

  • Dział: Wydarzenia

Jak co roku w okresie przedświątecznym przedstawiciele Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim wzięli udział w Ekologicznym Jarmarku Wielkanocnym. Sprzedawano ciasto oraz własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Można było również zakupić swojski chleb na zakwasie wypiekany przez młodzież i nauczycieli naszej szkoły. Impreza ta cieszy się wielką popularnością i doskonale wprowadza w świąteczny nastrój. To również doskonała okazja na zakupienie świątecznych ozdób, stroików i smakołyków. Do zobaczenia na bożonarodzeniowym jarmarku!

Czytaj dalej...

"Postaw na rodzinę"

  • Dział: Komunikaty
„Postaw na rodzinę!”
Nasza gmina zaangażowała się w ogólnopolską kampanię „Postaw na rodzinę!”. W ten sposób setki samorządów realizują działania profilaktyczne wynikające z ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.  Mają one na celu ochronę dzieci i młodzieży przed sięganiem po alkohol, dopalacze czy inne substancje psychoaktywne. Badania pokazują, że czynnikiem, który najsilniej chroni młodych ludzi przed sięganiem po substancje psychoaktywne, jest silna więź z rodzicami. Stawianie na rodzinę to sprawdzony sposób na chronienie dzieci przed zachowaniami ryzykownymi. Dlatego również nasza szkoła włączyła się w realizację zadań w ramach kampanii „Postaw na rodzinę!”. Liczymy na zaangażowanie całej społeczności szkolnej. Szczegółowe informacje na temat kampanii można znaleźć na stronie www.postawnarodzine.pl. Zapraszamy!
 
Czytaj dalej...

Rekrutacja

Zgodnie z Uchwałą Nr XXVIII/183/2017 Rady Miejskiej w Nowym Mieście Lubawskim w budynku obecnego gimnazjum od 1 września 2017 r. będzie funkcjonowała Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowym Mieście Lubawskim. W zakładce z życia szkoły/rekrutacja znajdują się dokumenty, które należy złożyć zapisując dziecko do klasy pierwszej szkoły podstawowej. Zapraszamy.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem