Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.

Artykuły filtrowane wg daty: wrzesień 2017

Memoriał im. Kazimierza Okołowskiego

  • Dział: Sport

      W słoneczny, przepiękny, wrześniowy dzień, na wspaniałych dostosowanych do XXI w. obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim, odbył się II Memoriał im. Kazimierza  Okołowskiego. Kazimierz Okołowski znany w środowisku lokalnym działacz sportowy, sportowiec, był wzorem, człowiekiem godnym zaufania i naśladowania. Zawsze był blisko przy sporcie nowomiejskim. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, rodziny zmarłego p. Kazimierza Okołowskiego, trenera i przewodniczącego W-M SZS w Olsztynie. Wszyscy podkreślali radość i zadowolenie z organizacji zawodów sportowych ku pamięci osób zasłużonych dla sportu.

        W zawodach uczestniczyło ok.250 uczniów z powiatu nowomiejskiego i działdowskiego. Nie zabrakło  oczywiście naszej reprezentacji, składającej się z 30 uczniów. Dla wielu z nich był to pierwszy start, pierwsze zetknięcie się z profesjonalnymi zawodami. Na wielu twarzach, zwłaszcza tych najmłodszych, było widać pozytywne emocje, przykryte nutką niepewności. Każdy z uczniów wykazał się wolą walki, każdy doznał smaku zwycięstwa. Bo przecież nie tylko medale są najważniejsze, ale udział. Każdy z uczestników jest zwycięzcą, każdy jest bohaterem. Wierzymy, że dla wielu młodych sportowców, dzięki takiej imprezie rozpocznie się wielka przygoda ze sportem. Niespotykane dotąd w lokalnych zawodach medale z wizerunkiem ś.p. Kazimierza Okołowskiego przygotowała firma NORE.

     Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3

Katarzyna Kwiatkowska, Wiktoria Sadowska, Wiktoria Świątkowska, Wiktoria Ziemecka, Aleksandra Zielińska, Sandra Liszewska, Iga Neumann, Weronika Olszewska, Milena Piceluk, Patrycja Kaczerzewska, Kacper Dworznikowski, Jan Samulewicz,, Marcin Woldan,  Dawid Balewski, Wiśniewski Marcel , Skronik Wojciech, Dominik Kotewicz, Kacper Otręba, Leon Tessmer, Rochewicz Kacper, Oliwia Rudnicka, Roksana Szurgot, Emilia Lange, Tobiasz Deredas, Franciszek Hincmann, Maciej Lange, Filip Micek, Błażej Wiśniewski, Maciej Szwechowicz, Igor Jarzębowski

 

    Nasi medaliści

Balewski Dawid             – srebrny medal w biegu na 60 m

                                          -  brązowy medal w skoku w dal , wynik 5 m

Kacper Rochewicz          - brązowy medal w pchnięciu kulą, wynik 10,60 m

Sadowska Wiktoria        - złoty medal w pchnięciu kulą, wynik 9,33 m

Kwiatkowska Katarzyna – srebrny medal w biegu na 60 m , wynik 8,40 s

Czytaj dalej...

Zielona szkoła klasy II e

Tradycyjnie we wrześniu ,zgodnie z programem szkolenia sportowego realizowanego w klasie o profilu narciarstwo zjazdowe odbyła się w Ostaszewie nad j. Hartowiec  Zielona Szkoła.                Celem wyjazdu była integracja klasowa oraz ogólne przygotowanie  sprawnościowe do czekających wyzwań w roku szkolnym 2017/2018. Niesamowicie czysty klimat ,obcowanie z bogatą przyrodą, wpłynęło   z pewnością na poprawę poziomu zdrowia  oraz zwiększyło świadomość dotyczącą znaczenia aktywnego spędzania wolnego czasu w terenie. W programie Zielonej Szkoły  znalazły się wycieczki piesze po najbliższej okolicy, wycieczki kajakami i rowerami wodnymi po j. Hartowiec, zawody kajakowe, uproszczone biegi na orientację, gry zespołowe – koszykówka, siatkówka, piłka nożna, ogniska  z konkursami. Łącznie zrealizowano 30 godzin dydaktycznych . W zawodach kajakowych uczestnicy mieli możliwość udziału w trzech konkurencjach-wyścigi dwójkowe i indywidualne. Najlepiej spisali się Dawid Balewski i Wiktoria Świątkowska. Nagrody ufundowała mała gastronomia „U Olesi”  - opiekunowie Sebastian Prokop i Piotr Gorzka.

Czytaj dalej...

Szkoła Promująca Zdrowie

Logo programu Szkoła Promująca Zdrowie  

Szkoła Promująca Zdrowie

Program Szkoła Promująca Zdrowie (SzPZ) realizowany jest w Polsce od 1991 r. Popularyzację idei SzPZ rozpoczęto od trzyletniego projektu pilotażowego (1992-1995) pn.: „Szkoła Promująca Zdrowie”, zainicjowanego przez WHO/EURO, realizowanego pod kierunkiem prof. dr hab. Barbary Woynarowskiej. Projekt ten spowodował oddolne działania (ruch) szkół, zgodne ze strategią opracowaną w 14 tzw. szkołach projektowych oraz tworzenie sieci szkół promujących zdrowie na różnych poziomach. Pierwszą sieć utworzono w 1992 r. w b. woj. ciechanowskim.

 

Program ten rozwijany był w Polsce w ramach Europejskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie (ESSzPZ), utworzonej w 1992 r., od 1 stycznia 2008 r. w Europejskiej Sieci Szkół dla Zdrowia w Europie - SHE, w wyniku porozumienia WHO/EURO, Rady Europy i Komisji Europejskiej. Polska została członkiem tej sieci w grupie pierwszych ośmiu krajów.

 

W ramach upowszechniania programu stworzono strukturę wspierającą rozwój sieci SzPZ − utworzono Zespół ds. Promocji Zdrowia w Szkole, powołano Krajowego Koordynatora ds. promocji zdrowia w szkole oraz wojewódzkich koordynatorów. Aktualnie we wszystkich województwach istnieją sieci szkół, w niektórych nawet funkcjonują sieci rejonowe, powiatowe lub miejskie, utworzone w celu łatwiejszego koordynowania i skuteczniejszego wspierania pracy szkół.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Standardy Szkoły Promującej Zdrowie

Przyjęty model SzPZ stanowił punkt wyjścia do opracowania czterech standardów. 


Standardy szkoły promującej zdrowie 

Szkoła promująca zdrowie dąży do osiągania celów i realizuje zadania określone w podstawach programowych kształcenia ogólnego i innych obowiązujących aktach prawnych i ponadto:

1.     Koncepcja pracy szkoły, jej struktura i organizacja sprzyjają uczestnictwu społeczności szkolnej w realizacji działań w zakresie promocji zdrowia oraz skuteczności i długofalowości tych działań.

2.     Klimat społeczny szkoły sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz rodziców uczniów.

3.     Szkoła realizuje edukację zdrowotną i program profilaktyki dla uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz dąży do poprawy skuteczności działań w tym zakresie.

4.      Warunki oraz organizacja nauki i pracy sprzyjają zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz współpracy z rodzicami.

  

 

Czytaj dalej...

Wojewódzka inauguracja sportowego roku szkolnego

  • Dział: Sport

W piątek 22 września b.r. w nowej hali  Zespołu  Szkół Zawodowych w Kurzętniku odbyła się WOJEWÓDZKA INAUGURACJA ROKU SPORTOWEGO SZKOLNEGO ZWIAZKU SPORTOWEGO. Po oficjalnym otwarciu i części artystycznej przygotowanej przez uczniów ZSZ uczniowie brali udział w licznych konkurencjach sportowych w swoich kategoriach wiekowych.

Liczebność grup i rozmiar tej imprezy przerósł oczekiwania organizatorów. Uczniowie naszej szkoły brali udział w biegach przełajowych i rozgrywkach piłki nożnej i tu zaskoczenie, bo  opiekunowie musieli przetransportować swoich podopiecznych na dodatkowe boisko w Marzęcicach. Nad opieką ponad 30 osobowej grupy sportowców czuwały panie: Justyna Neumann, Anna Sapała- Ponieważ i Agnieszka Bochenek.

Niestety aura nie sprzyjała i warunki biegów były bardzo trudne, ale dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 nie poddały się i w licznej grupie pokonały ekstremalną trasę biegów. Swoje siły i możliwości wytrzymałościowe sprawdzały dzieci z klasy IV A i IV B oraz młodzież z klas VII A i VII B i Gimnazjum, którym dziękujemy za udział i walkę sportową.

W tym samym czasie na Orliku w Kurzętniku rozegrany został turniej piłki nożnej dla chłopców Szkół Gimnazjalnych, a w Marzęcicach na Orliku Szkół Podstawowych. I tu drużyna chłopców z klas VII po bardzo zaciętej i trudnej walce ( bo grało aż 7 drużyn)  uplasowała się na  3 miejscu. Gratulujemy i liczymy na kolejne sukcesy w murach Szkoły Podstawowej nr 3.

 

Czytaj dalej...

VI Niedziela Cittaslow

W niedzielę 17 września br. w naszej szkole po raz kolejny obchodzone były Nowomiejskie Dni „Cittaslow” połączone ze „Świętem Pieczonego Ziemniaka”. W uroczystości brali udział zaproszeni goście, rodzice oraz uczniowie, jak również pozostali mieszkańcy Nowego Miasta Lubawskiego.

            Była to świetna okazja, by skosztować wiele przysmaków, np. kluski ziemniaczane, pieczone ziemniaczki ze śledziem, szaszłyki ziemniaczane, swojski chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym lub słodkimi dżemami, kiełbaski i ziemniaki z grilla, gofry i watę cukrową. Kawiarenka oferowała ciasta, kawę, herbatę oraz zimne napoje i wodę.

            Atrakcją dla najmłodszych dzieci było malowanie twarzy, gry i zabawy z nagrodami przygotowane przez panią Hannę Kowalską, kiermasz książek oraz maskotek. Młodzież brała udział w konkursie plastycznym związanym z symbolem Cittaslow - ślimakiem.

            Na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież z naszej szkoły. Występy rozpoczęte zostały „Bajką o Lwie Nowomiejskim”. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili wiersze oraz piosenkę, czwartoklasiści zaprezentowali aerobic dance, gimnazjalistki Kinga Wardowska i Alicja Kremska śpiewały piosenki. Wystąpił również szkolny zespół taneczny „Aplauz” oraz Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy OLIMPIA sekcja taekwondo i kickboxing.

Obszaerna galeria zdjęć https://www.facebook.com/pg/GimnazjumWNowymMiescieLubawskim/photos/?tab=album&album_id=877881755694906

 

Czytaj dalej...

Powiatowe obchody Europejskich Dni Dziedzictwa

W sobotę 16 września 2017 roku w Zespole Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku odbyły się powiatowe obchody Europejskich Dni Dziedzictwa pt. „Wielka Historia Powiatu Nowomiejskiego”. Podczas uroczystości prezentowały się wszystkie gminy powiatu nowomiejskiego. Miasto Nowe Miasto Lubawskie reprezentowała młodzież gimnazjalna ze Szkoły Podstawowej nr 3. Przedstawiła ona „Bajkę o Lwie Nowomiejskim” poprzedzoną piosenką o naszym mieście.  Prezentację zakończył taniec dziewcząt z gimnazjalnego koła tanecznego „Aplauz” przedstawiający różę z nowomiejskiego herbu.  Występ bardzo się spodobał, a młodych artystów publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły i naszego miasta.

Śpiew: Alicja Kremska (IIIb), Kinga Wardowska (IIId)

Gra aktorska: Domżalska Agata (IIIc), Paweł Grugiel (IIIb), Wiktoria Florenc (IIIc), Dawid Florkowski (IIIc), Oliwia Karbowska (IIIc), Dawid Kozłowski (IIIc), Zofia Kremska (III c), Maksymilian Mówiński (IIIc), Wiktoria Stachewicz (IIIb), Mikołaj Suchocki (IIIb), Diana Śpiewak (IIIc)

Taniec: Marta Kotewicz (IIa ), Julia Kowalska (IIa), Wiktoria Kowalska (IIe), Karolina Morenc (IIe ), Zuzanna Pawłowska (IIa), Hanna Rybicka (IId ), Zofia Suchocka (IIe), Kornelia Szymankiewicz (IIa )

Młodzież przygotowali nauczyciele: pani Żaneta Cherkowska, pani Anna Sapała-Ponieważ oraz pan Marek Piątkowski.

Czytaj dalej...

Wymiana polsko-rosyjska

Od 10 do 15 września 2017r. gościliśmy w naszej szkole 16-osobową grupę młodzieży wraz     z 3 opiekunami ze “Szkoły Przyszłości“ z Wielkiego Isakowa - dzielnicy okręgu Gurjewska z obwodu Kaliningradzkiego.

Pani dyrektor Bożena Rutkowska-Marciniak powitała zarówno przybyłych gości oraz uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami. To właśnie u polskich rodzin młodzież rosyjska przebywała przez okres wizyty w naszym mieście.

Niedzielę Rosjanie spędzili z nowymi polskimi przyjaciółmi - niektórzy wyjechali do pobliskich miast jak Brodnica czy Iława, inni urządzili ognisko i tam wspólnie bawili się, śpiewali do późnych godzin wieczornych. Wszelkie atrakcje zaproponowane przez polskie rodziny sprzyjały integracji, jak również pozwoliły na poznanie i zbliżenie się ludzi z innych kultur, tradycji.

W poniedziałek wszyscy uczestnicy wymiany międzynarodowej wzięli udział w zajęciach lekcyjnych. Panie Teresa Bagińska, Lidia Wiśniewska, Justyna Józefowicz, Anetta Gosik - Suchocka i Justyna Suwińska zaproponowały lekcje, w czasie których uczniowie mogli wymienić się doświadczeniami, wiedzą i posiadanymi umiejętnościami z zakresu przedmiotów ścisłych. Były to zajęcia warsztatowe, z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi informatycznych, multimedialnych. Dodatkowo tego dnia pani Magdalena Kortes przeprowadziła warsztaty dotyczące nowoczesnych technologii w życiu młodego człowieka -  wymiana zdań była burzliwa, a młodzież świetnie komunikowała się zarówno po rosyjsku, polsku, angielsku, a czasem nawet wspomagała się gestykulacją. Wszelkie sposoby okazywały się być dobre, jeśli dawały pożądany efekt: porozumienie.

Również tego dnia, jeszcze przed obiadem, uczniowie zwiedzali miasto, kościół oraz odwiedzili burmistrza Pana Józefa Blanka (który wcześniej powitał ich w szkole i zaprosił do Urzędu Miasta). Na koniec dnia zaproponowano młodzieży udział w ognisku w Aleksandrówce, gdzie wspólnie piekli kiełbaski, tańczyli oraz śpiewali. Nawet padający tego wieczora deszcz nikomu nie zepsuł humoru.

 

Kolejny dzień (wtorek) był równie intensywny. Już o godzinie 7.00 grupa rosyjsko-polska wyjechała do Torunia, by pospacerować uliczkami miasta, wziąć udział w zwiedzaniu Centrum Nauki “Młyn Wiedzy“, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i obejrzeć seans “Meteoplanet“ w planetarium. Młodzież, chociaż zmęczona, była bardzo zadowolona z wizyty w Toruniu. Niektórzy uczniowie z Rosji kupili słynne smaczne toruńskie pierniki i zapewnili, że zawiozą je swym rodzinom do Rosji.

 

Środa była dniem, w którym uczniowie podzieleni na grupy, uczestniczyli w lekcji języka polskiego zaproponowanej przez panią Dorotę Zawadzką, języka rosyjskiego - którą prowadziła pani Lilia Karczyńska, przygotowywali prezentację multimedialną wraz z panem Tomaszem Kawieckim oraz wzięli udział w zajęciach plastycznych pt. “Technologia przyszłości w przestrzeni miejskiej“ pod czujnym okiem pani Marii Wilemskiej. Dodatkowo pani Anna Sapała-Ponieważ poprowadziła zajęcia taneczne, w czasie których uczniowie zatańczyli “belgijkę“, polkę oraz poloneza. Efekty pracy z wszystkich zajęć można było zobaczyć w Brzoziu Lubawskim na wspólnym spotkaniu uczestników wymiany z władzami lokalnymi naszego miasta, dyrektorami placówek oświatowych, zaproszonymi gośćmi i rodzicami uczniów. Młodzież otrzymała od burmistrza Pana Józefa Blanka pamiątkowe koszulki oraz gadżety, które na pewno umiliły im podsumowanie międzynarodowego spotkania.

 

Ostatni dzień pobytu uczniowie wykorzystali na grę w piłkę na boisku “Orlik“, jak również na wspólne zakupy w mieście. Po obiedzie uczniowie wyjechali do swego rodzinnego kraju.

Nawiązane przyjaźnie na pewno zaowocują na przyszłość, gdyż już 1 października jedziemy z rewizytą do Rosji!

 

Tłumaczem na czas wymiany młodzieży była pani Lilia Karczyńska. Koordynatorem programu wymiany z Urzędu Miasta był Kierownik Referatu Promocji pan Jerzy Grządzielewski.

 

Obszerna galeria zdjęć: https://www.facebook.com/pg/GimnazjumWNowymMiescieLubawskim/photos/?tab=album&album_id=877446775738404

https://www.facebook.com/pg/GimnazjumWNowymMiescieLubawskim/photos/?tab=album&album_id=875128115970270

Czytaj dalej...

"Bezpieczna droga do szkoły"

  • Dział: Wydarzenia

W dniu 11.09 2017r w Szkole Podstawowej nr 3 w Nowym Mieście Lub. odbyło się spotkanie uczniów klas I ze wszystkich nowomiejskich szkół podstawowych z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji, Straży Miejskiej i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Olsztynie na temat "Bezpiecznej drogi do szkoły".

Koordynatorem spotkania był pan Ryszard Krzemieniewski, który pozyskał od sponsorów  upominki i gadżety dla 120 dzieci. Po krótkiej pogadance o bezpieczeństwie na drodze uczniowie otrzymali kamizelki i chusty odblaskowe, odblaski na rękaw i zawieszki do plecaków, lizaki- znaki drogowe, plany lekcji, zakładki kolorowanki. Nauczyciele z każdej szkoły - materiały edukacyjne do wychowania komunikacyjnego do poczytania i zabaw z dziećmi. Uroczystość uatrakcyjnił taniec Gimnazjalistek i pokaz samochodów: policyjnych, staży miejskiej, a także Gazety Nowomiejskiej. Sponsorzy nagród to: Energa - Gdańsk, Szynaka Meble, Automobil Klub Nowomiejski,  "LOTOS"- Gdańsk i firma drukarska Bielsko-Biała

BARDZO DZIĘKUJEMY!!!

Czytaj dalej...

Fotograficzny sukces

W Warmińsko - Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli – Olszyńskim Centrum Edukacji Ekologicznej odbyło się podsumowanie wojewódzkiego konkursu fotograficznego „Drogi Warmii i Mazur w fotografii zatrzymane” przeprowadzonym w ramach okazji 25. Europejskich Dni Dziedzictwa. Wśród 300 nadesłanych prac nasza uczennica Julia Kowalska z kl. II a odebrała nagrodę za udział w swej kategorii – uczniowie gimnazjum i szkół ponadpodstawowych. W kategorii nauczycieli p. Liliana Lisakowska uzyskała II miejsce. 

Czytaj dalej...

Warsztaty w ramach projektu WOW

  • Dział: Projekty

W dniach 6-7 i 7-8 września młodzież naszej szkoły, która uczestniczy w zajęciach pozalekcyjnych realizowanych w ramach projektu „WOW – Wiedza Otwarta dla Wszystkich”, brała udział w warsztatach w Miejscu Inicjatyw Pozytywnych – Kacze Bagno.  Na miejscu odbyło się wiele zabaw integracyjnych, poznaliśmy techniki pieczenia chleba oraz wyrabiania biżuterii z filcu. Uczyliśmy się także chodzić na szczudłach i gry na bębnach afrykańskich. Uczniowie zdobywali również umiejętności łucznicze i techniki tańca                         z ogniem. W chwilach odpoczynku młodzież nie leniuchowała, lecz aktywnie spędzała czas grając na gitarach i śpiewając piosenki. Opiekunami grup były panie: Teresa Bagińska, Katarzyna Dąbkowska, Hanna Graczyk, Justyna Józefowicz, Liliana Lisakowska, Justyna Suwińska i Zyta Wardowska.

 

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem