Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.

Artykuły filtrowane wg daty: marzec 2018

Bezpieczeństwo zimą

            Dnia 8 marca 2018 r. młodzież Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich uczestniczyła w zorganizowanej przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lub., i Ochotniczej Straży Pożarnej w Bratianie, na przystani kajakowej przy hali MOSIR-u, improwizowanej akcji ratunkowej osoby, pod którą załamał się lód.

            Głównym celem spotkania było uświadomienie uczniom, jak powinien zachować się człowiek, który znalazł się w podobnej sytuacji.

Czytaj dalej...

Aby pierwszaki zdrowo się odżywiały

28 lutego uczniowie klasy III a gimnazjum pod opieką Pani Justyny Józefowicz-opiekuna szkolnego koła PCK przeprowadzili akcję prozdrowotną dla pierwszaków Szkoły Podstawowej.  Inicjatorką była uczennica kl.III a Marcelina Haska. Laureatka I miejsca etapu powiatowego Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, która zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, zaprezentowała dzieciom piramidę zdrowego żywienia i przeprowadziła pogadankę na temat : Co zrobić,  żeby zdrowym być?
Uczennice  klasy III a -Marta Korytowska, Michalina Haska, Patrycja Lenckowska, Wiktoria Kołakowska wzięły udział w przedstawieniu, w którym wcieliły się w zdrowe owoce i warzywa. Quiz, zagadki - wprowadziły dzieci w atmosferę ciekawości. 
Dzieci z kl. I a pod opieką wychowawczyni Hanny Kowalskiej , z apetytem degustowały  pyszny koktajl truskawkowo- bananowy  przygotowany przez gimnazjalistki. Lekcji towarzyszyła miła atmosfera, radosny uśmiech pierwszaków i układanie puzzli- kramik z owocami i warzywami. Dziękujemy za przygotowanie tylu wrażeń dla pierwszaków- starszym koleżankom z Gimnazjum .
Czytaj dalej...

Konkurs o żywieniu

UWAGA KONKURS !!!

Zapraszamy serdecznie do przystąpienia do

II POWIATOWEGO KONKURSU „Żywienie a zdrowie człowieka”, który

odbędzie się 9 marca b.r. o godzinie 11.50 w sali nr 9.

 

Eliminacje szkolne polegają na rozwiązaniu testu obejmującego zagadnienia dotyczące żywienia człowieka:

  1. Składniki odżywcze- ich budowa chemiczna, rodzaje i nazewnictwo, występowanie w produktach spożywczych, rola w organizmie, znaczenie zdrowotne.
  2. Trawienie i wchłanianie składników odżywczych.
  3. Ogólne zasady żywienia, piramida żywieniowa, najczęściej popełniane błędy żywieniowe, choroby wynikające z nadmiaru i niedoboru składników pokarmowych.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie proszę o zgłaszanie się do pani Agnieszki Bochenek.

Dwie osoby, które uzyskają najwyższą liczbę punków zakwalifikują się do Etapu Powiatowego Konkursu, który odbędzie się w kwietniu 2018 r.  w Zespole Szkól Zawodowych w Kurzętniku.

Tematyką wiodącą II Powiatowego Konkursu to:

 

 „ Mleko i jego przetwory i ich prozdrowotny

wpływ na organizm człowieka”

Czytaj dalej...

Wycieczka do Torunia

W dniu 26 lutego uczniowie klasy II c pod opieką nauczycieli – Magdaleny Kortes i Marka Piątkowskiego brali udział w wycieczce na lodowisko Mentor do Torunia. Ponadto młodzież przez godzinę miała możliwość  spróbować swoich sił na trampolinach w Jump Arenie. Był to wyjazd, podczas którego propagowano zdrowy i aktywny tryb życia.

Czytaj dalej...

Akademia Walentynkowa

Przedstawienie na Walentynki przygotowała klasa VII a pod kierunkiem Z.Wardowskiej i J.Suwińskiej. Gościnnie wystąpiła Kinga Wardowska z klasy III d i Alicja Kremska z klasy III b.

Uczniowie wystąpili na Dniu Chorego oraz dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3.

Głównym celem przedstawienia było:

-  kształtowanie umiejętności okazywania i wyrażania uczuć

-  rozwijanie talentów artystycznych uczniów

-  integracja młodzieży poprzez udział we wspólnej zabawie

Czytaj dalej...

Z wizytą w Straży Pożarnej

W lutym b.r. uczniowie klas IV A  z wychowawczynią Justyną Neumann i IV B z wychowawczynią Agnieszką Bochenek wybrali się z wizytą do nowomiejskich strażaków. Gospodarzem spotkania był Mirosław Ochlak- dowódca jednostki ratowniczo- gaśniczej, który opowiedział o bardzo trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaków. Uczestniczyliśmy w próbnej akcji, gdzie najwięcej emocji wzbudził u dzieci szybki zjazd po rurze i tempo prowadzonych działań. 

Dzieci miały okazję obejrzeć strój strażaka, wozy strażackie i ich pełne wyposażenie, a nawet wejść do nich. Poznaliśmy również sprzęt wykorzystywany w różnych sytuacjach ratujących życie i jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach. Utrwaliliśmy sobie numery telefonów alarmowych i jak udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Specyfika tego zawodu wymaga odwagi i siły, gdzie poza gaszeniem pożaru strażacy jeżdżą do wypadków drogowych  , a także uczestniczą w niesieniu pomocy na terenach dotkniętych  klęskami żywiołowymi , często  narażając własne życie. Zawód strażaka to służba ,wymagająca poświęcenia i całkowitego oddania dla dobra całego społeczeństwa.

 

Dziękujemy bardzo pracownikom Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim za miłe przyjęcie podczas naszej wizyty oraz panu Mirosławowi Ochlakowi za wiele cennych informacji dotyczących pracy jednostki.

Czytaj dalej...

Projekt - "Narciarstwo zjazdowe"

W okresie zimowym w ośrodku narciarskim „Kurza Góra” realizowany był projekt bezpłatnej nauki jazdy na nartach, zorganizowany  przez Szkołę Podstawową nr 3 w Nowym Mieście Lubawskim oraz Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy OLIMPIA.  W projekcie pt.  Organizacja zajęć sportowych z narciarstwa zjazdowego dla dzieci  z terenu Nowego Miasta Lubawskiego uczestniczyło  52 uczniów z nowomiejskich szkół. Celem przedsięwzięcia  była aktywizacja dzieci i młodzieży, przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym wśród dzieci i młodzieży oraz nabycie podstawowych umiejętności z narciarstwa zjazdowego. Zajęcia prowadzone były przez instruktorów narciarstwa zjazdowego, Sebastiana Prokopa i Piotra Gorzka. W sumie zrealizowano 80 godzin . Dzieci i młodzież podzielone były na 10 grup( 6 początkujących i 4 średniozaawansowane) po 4-6 osób. Grupy początkujące spotkały się 3 x 2 godziny ,a grupy średniozaawansowane 5 x 2 godziny. Z grup początkujących po 3 spotkaniu wybrano najlepsze osoby ,dla których w nagrodę zorganizowano 4 spotkanie . W programie zajęć znalazły się następujące treści  programowe: oswojenie ze sprzętem i środowiskiem, poruszanie się w terenie płaskim , zmiany ustawienia się względem stoku, podchodzenie, nauka bezpiecznego upadania i podnoszenia się ,pozycja równoległa i płużna, zjazd w linii spadku stoku i w skos stoku z zatrzymaniem, łuki płużne, skręt z pługu, skręt równoległy ślizgowy, wjazd wyciągiem taśmowym i orczykowym oraz dekalog narciarski FIS. Zajęcia prowadzone były głównie w formie zabawowej, służącej opanowaniu zaplanowanych treści programowych

 Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Chętnych było więcej niż możliwych miejsc. Lista uczestników zapełniła się bardzo szybko. Dzieci podczas zajęć wykazały się dużym zaangażowaniem. Większość  uczestników opanowała doskonale wszystkie treści, umożliwiające samodzielną i bezpieczną jazdę na stoku narciarskim , dającą wiele frajdy i radości – mówią instruktorzy Sebastian i Piotr.  Projekt dofinansowany został przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Gminę Miejską Nowe Miasto Lubawskie.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem