Artykuły filtrowane wg daty: kwiecień 2018

Wymiana polsko-niemiecka

W dniach 04.04.2018-13.04.2018 gościliśmy 14 osobową grupę z Niemiec. Współpraca z zaprzyjaźnioną szkołą PETER-USTINOV-SCHULE trwa od 2002 r. Spotkania młodzieży odbywają się cyklicznie raz w roku, naprzemiennie w naszym mieście oraz w Hude.  Podczas pobytu w Nowym Mieście Lubawskim uczestnicy spotkania mieli okazję poznać miasto i okolicę. Pani Magdalena Kortes przybliżyła im historię Nowego Miasta. Dwa dni polsko-niemiecka grupa młodzieży spędziła w ośrodku wypoczynkowym Ryte Błota, gdzie odbywały się różne zajęcia integracyjne. panowie - Sebastian Prokop oraz Piotr Gorzka zapoznali ich z technikami walki kick-boxing i taekwondo oraz z elementami samoobrony. Odbył się tam plener malarski, gdzie młodzież malowała symbole przyjaźni. W programie  znalazła się również wycieczka do Warszawy. Przez dwa dni nasi uczniowie wraz ze swoimi gośćmi zwiedzali stolicę Polski - Zamek Królewski, warszawską starówkę oraz Łazienki Królewskie. Dużą atrakcją było zwiedzanie Stadionu Narodowego oraz Muzeum Polin.

Uczniowie z Niemiec uczestniczyli również w zajęciach szkolnych oraz tanecznych prowadzonych przez Panią Annę Sapałę- Ponieważ. W „Aleksandrówce” odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek połączone z zabawami na świeżym powietrzu. Była też okazja spróbować wspinaczki na ściance w Bratianie pod czujnym okiem Pana Macieja Bochenka oraz Piotra Lewandowskiego. Całe spotkanie zostało podsumowane ostatniego wieczoru w auli szkolnej. Uczniowie zaprezentowali przed zaproszonymi gośćmi oraz swoimi rodzicami prezentację multimedialną dotyczącą przebiegu wymiany młodzieży jak i wspólne tańce, które poznali i ćwiczyli oraz swoje dzieła malarskie.

Koordynatorzy Maja Orzechowska, Grażyna Zakrzewska oraz Kamila Kwiatkowska bardzo dziękują wszystkim za pomoc w organizacji tegorocznego spotkania.

Projekt finansowany był ze środków „Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży” oraz Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim.

Dyrekcja szkoły wraz z koordynatorami dziękuje wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę oraz rodzinom uczniów, które gościły kolegów i koleżanki z Hude.

Czytaj dalej...

Dzień Otwarty

W dniu 11 kwietnia w naszej szkole odbył się Dzień otwarty dla uczniów przyszłych klas IV i VII. Młodzież miała okazję zapoznać się z ofertą naszej szkoły, poznać swoich przyszłych wychowawców oraz wziąć udział w ciekawych zajęciach. Lekcje biologii, fizyki, chemii, matematyki oraz zajęcia taneczne wzbudziły niemałe zainteresowanie. Dziękujemy nauczycielom za zaangażowanie w przygotowaniu zajęć otwartych, a także naszej laureatce konkursu przedmiotowego z chemii Oliwii Trzcińskiej, która przy wsparciu nauczyciela przygotowała wspaniały pokaz doświadczeń.

Czytaj dalej...

Dzień Pamięci Ofiar Katynia

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Katynia. W naszej szkole odbyło się okolicznościowe spotkanie, którego hasłem przewodnim były słowa „Mortus sunt ut liberii vivamus” czyli „umarli, byśmy mogli żyć, jako wolni ludzie”.

W pierwszej części spotkania Magdalena Kortes-nauczycielka historii przybliżyła młodzieży okoliczności zbrodni katyńskiej oraz kwestie związane z ukrywaniem jej przez władze ZSRR. Następnie uczniowie obejrzeli prezentację przedstawiającą miejsca przetrzymywania jeńców wojennych, miejsca zbrodni oraz ekshumacje prowadzone zarówno przez Międzynarodowy Czerwony Krzyż i III Rzeszę po ataku na ZSRR i odkryciu masowych grobów oraz przez  Polaków w latach 90-tych XX wieku.

W kolejnej części uczniowie klasy II c przedstawili montaż słowno-muzyczny dotyczący zbrodni katyńskiej.

Po zakończeniu spotkania wszyscy udali się pod Dąb Pamięci, który znajduje się na naszym boisku i złożyliśmy kwiaty i znicze. Warto przypomnieć, iż Dąb Katyński w naszej szkole poświęcony jest Aspirantowi Policji Państwowej – Leonowi Reimerowi, który zginął w kwietniu 1940 w Twerze.

Czytaj dalej...

"Ku niepodległej"

23 marca 2018 roku w naszej szkole gościła Grupa Artystyczna „Rekonstrukto”, która zaprezentowała pokaz historyczny „Ku niepodległej”.

W auli szkoły odbyła się lekcja upamiętniające 123 lata walki o wolność Narodu Polskiego. Uczestniczyli w niej uczniowie klas czwartych i pierwszej. Artyści omówili powstania narodowe, sytuację Polaków pod zaborami oraz rolę marszałka Józefa Piłsudskiego  w drodze ku niepodległości. Uczniowie mieli okazję poznać stroje z epoki oraz obejrzeć kolekcję replik broni używanych przez powstańców oraz w I wojnie światowej. Podczas pokazu uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcji i wspólnej zabawie.

Czytaj dalej...

Kangur Matematyczny

Dnia 15 marca 2018 roku odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny".

Wzięło w nim udział 18 uczniów - 10 uczniów z klasy IV - kategoria "Maluch", 6 uczniów z klasy II i 1  osoba z klasy VII - kategoria "Kadet"  oraz  1 osoba z klasy III - kategoria "Junior".  Konkurs trwał 75 minut. Test konkursowy w kategorii "Maluch" zawierał 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Test konkursowy w  kategorii "Kadet" i "Junior" zawierał po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów).

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem