Menu

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3

GIMNAZJUM IM. FILOMATÓW NOWOMIEJSKICH

Wyróżnienia za upowszechnianie pamięci narodowej

W czwartek 15 grudnia w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się konferencja poświęcona ochronie pamięci ofiar działań wojennych na Warmii i Mazurach. Podczas jej trwania Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki wręczył wyróżnienia 29 osobom i organizacjom społecznym za  upowszechnianie idei pamięci narodowej oraz za działalność  związaną z upamiętnianiem miejsc walk i męczeństwa, a także opieką nad tymi miejscami.

Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich znalazło się wśród wyróżnionych szkół i instytucji. Podziękowania otrzymały również nauczycielki Joanna Barańska i Magdalena Kortes oraz Mirosława Milewska, emerytowana historyczka naszej szkoły.

Wyróżnienia zostały przyznane na wniosek Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego pana Józefa Blanka.

Galeria https://www.facebook.com/GimnazjumWNowymMiescieLubawskim/photos/?tab=album&album_id=723979711085112