Zawody sportowe w dwuboju siłowym

W  Zespole Szkół  w Marzęcicach odbyły się zawody sportowe w Dwuboju Siłowym o Puchar Ryszarda Wiśniewskiego. Dwubój Siłowy składał się dwóch konkurencji - wyciskania sztangi w leżeniu na ławce poziomej oraz podciągania na drążku. W zawodach wystartowało 17 uczniów z trzech szkół  powiatu nowomiejskiego.
                             Nowomiejskie gimnazjum reprezentowało czterech  uczniów- Szymon Czepek, Igor Shepetun, Paweł Stępkowski i Miłosz Tessmer. Indywidualnie sukces odniósł Szymon Czepek, który okazał się najlepszy w wyciskaniu sztangi uzyskując wspaniały rezultat 100 kg. Dobrze zaprezentował się także Igor Shepetun plasując się w konkurencji wyciskania sztangi na czwartym miejscu uzyskując wynik  80kg.
                          W klasyfikacji drużynowej, w której liczyła  się łączna liczba punktów z dwóch konkurencji nasze Gimnazjum uplasowało się na drugim miejscu.
                          Na słowa uznania zasługuje cała drużyna. Chłopcy walczyli dzielnie i wytrwale o jak najlepsze rezultaty.  Wszyscy ustanowili swoje rekordy życiowe  w wyciskaniu sztangi. Podciąganie wymaga jeszcze głębszego treningu i skupienia się przede wszystkim na technice umożliwiającej wykonanie większej liczby powtórzeń.
Wyniki naszych uczniów
Podciąganie na drążku
Miłosz Tessmer      – 24 powtórzenia  - V m-ce
Szymon Czepek      – 22 powtórzenia  - VII m-ce