Potyczki historyczno - regionalne

W dniu kwietnia pierwszy raz w naszej szkole odbyły się potyczki historyczno-regionalne dla klas II i III. Czteroosobowe drużyny najpierw rozwiązywały test z historii Polski i historii regionalnej, a później  odpowiadały na pytania związane z historią Polski, historią regionalną, znajomością osób i zabytków. Każda z drużyn musiała także rozpoznać zabytki przedstawione na fotografiach. Okazało się, że młodzież naszej szkoły świetnie zna osoby, zabytki oraz historię naszego kraju i regionu. Poziom zmagań był bardzo wyrównany. Warto dodać, że potyczki odbyły się w ramach Święta Szkoły, na którym najlepsze drużyny zostaną nagrodzone oraz jest to kolejne działanie naszej szkoły, która ubiega się w tym roku o Certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Wierna Dziedzictwu”.
Organizatorem potyczek i autorką pytań była pani Magdalena Kortes, a w komisji konkursowej zasiedli i czuwali nad sprawnym przebiegiem pani Barbara Milewska oraz ks. Andrzej Waks.
We wszystkich konkurencjach można było zdobyć łącznie 44 punkty, a poniżej przedstawiamy klasyfikację według grup wiekowych:
Klasy II
1 miejsce klasa II b drużyna w składzie: Daria Dembińska, Oliwia Trzcińska, Alicja Wiśniewska i Paweł Grugiel – 40 punktów
2 miejsce klasa II a drużyna w składzie: Wiktor Bronowski, Seweryn Kowalski, Wiktor Preus i Wiktor Rochewicz – 36 punktów
3 miejsce klasa II d drużyna w składzie: Agata Jastrzębska, Natalia Szczepańska, Kinga Wardowska i Katarzyna Wiergowska – 27 punktów
4 miejsce klasa II c drużyna w składzie: Wiktoria Florenc, Julia Czajkowska, Agata Domżalska i Diana Śpiewak – 24, 5 punktów

Klasy III
1 miejsce klasa III b drużyna w składzie: Julia Balewska, Julia Cieplak, Julia Kołakowska i Mateusz Tomaszewski – 40, 5 punktów
2 miejsce klasa III a  drużyna w składzie: Joanna Kordalska, Aleksandra Polak, Wiktoria Mundt i Paweł Lachowski – 39 punktów
3 miejsce klasa III e drużyna w składzie: Marcin Nadarzyński, Gniewsko Nowiński, Filip Przeradzki i Igor Shepetun – 30 punktów
4 miejsce klasa III c drużyna w składzie: Anna Przybylska, Julia Zellma, Mateusz Strzyżewski i Witold Weiner – 26, 5 punktów
5 miejsce klasa III d drużyna w składzie: Wiktoria Seweryn, Oliwia Senwicka, Nicola Opasik i Łukasz Maciejewski – 23,5 punktów.

Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy!!!