Potyczki międzyklasowe uczniów klas pierwszych

W myśl zasady filomackiej:  „Bądź poważnym i uczonym, bądź wesołym i do zabawy służącym”          dnia 25 kwietnia 2017r. w naszym gimnazjum odbyły się potyczki międzyklasowe uczniów klas pierwszych. To już druga edycja konkursu, który odbywa się w ramach Święta Szkoły.

Reprezentanci klasowi przystąpili do turnieju wiedzowego z poszczególnych dziedzin: języka polskiego, matematyki, biologii, chemii, fizyki i geografii. Drużyny musiały zmierzyć się z pytaniami o różnym stopniu trudności, by zdobyć odpowiednią ilość punktów za każde zadanie. Nad poprawnością przebiegu konkursu naukowego czuwały autorki pytań – jury w składzie: pani Aleksandra Mossakowska, pani Katarzyna Dąbkowska, pani Justyna Józefowicz, pani Lidia Wiśniewska oraz pani Zyta Wardowska.

Dodatkowo należało zaprezentować strój filomaty oraz wykonać napój, który odpowiadał hasłu: SIŁA, WITALNOŚĆ, SMAK. Oceniały go panie: Maria Wilemska oraz Teresa Bagińska wraz            z grupą uczniów klasy IIIe.

We wcześniejszej fazie rozgrywek klas pierwszych wytypowani uczniowie pod czujnym okiem pani Marii Wilemskiej wykonali prace plastyczne do utworu Adama Mickiewicza „Pierwiosnek”. Dzieła artystyczne podlegały ocenie w dniu potyczek międzyklasowych.

Uczniowie wykazali się umiejętnością współpracy, wysokim poziomem wiedzy oraz kreatywnością.
Pozostali uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami dopingowali swoje drużyny.

Inicjatorką potyczek jest pani Renata Żurańska – koordynator Święta Szkoły. Turniej prowadziła pani Dorota Zawadzka.

Podsumowanie potyczek:
I miejsce  klasa Ic – 41 punktów
II miejsce  klasa I e – 39 punktów
III miejsce klasa I a – 37 punktów
IV miejsce klasa I b – 27 punktów
V miejsce klasa I d – 18 punktów

Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy!!!