Menu

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3

GIMNAZJUM IM. FILOMATÓW NOWOMIEJSKICH

Narodowy Dzień Zwycięstwa

W poniedziałek 8 maja 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w uroczystości Narodowego Dnia Zwycięstwa zainaugurowanym  Mszą Św. za Ojczyznę o godz. 12.00 w Bazylice kolegiackiej pw. Św. Tomasza Apostoła. 
Po Mszy Św. przy udziale orkiestry dętej, pocztów sztandarowych, zaproszonych gości i mieszkańców przemaszerowano ulicami: Działyńskich, Kazimierza Wielkiego, Rynek oraz 7 grudnia i złożono wiązanki kwiatów przed budynkiem przy ulicy Działyńskich, który podczas II wojny światowej był siedzibą lokalnej formacji Selbstschutz oraz przy Pomniku Rozstrzelanych przy ulicy 7 Grudnia.
Na zakończenie Narodowego Dnia Zwycięstwa w części artystycznej w sali widowiskowej Kina Harmonia zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta funkcjonująca przy nowomiejskim MCK oraz wystąpiły dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjalna.