Wycieczka do Górzna i Kaczego Bagna w ramach Projektu WOW Wyróżniony

Uczniowie z zajęć pozalekcyjnych biologicznych realizowanych w ramach projektu „WOW – Wiedza Otwarta dla Wszystkich” w Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich 7 kwietnia odwiedzili Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy z siedzibą w Rudzie. Odbyły się tam zajęcia laboratoryjne badania wody. Na miejscu prowadząca zajęcia przedstawiła krótką prezentację o wodzie, po czym uczniowie podzieleni zostali na zespoły dwuosobowe i przystąpili do badania stanu czystości wody za pomocą zestawów przygotowanych wcześniej. Po zajęciach przejechaliśmy na obiad do Ośrodka Edukacji Ekologicznej „Wilga” w Górznie. Opiekunami grup były Justyna Józefowicz i Liliana Lisakowska.
W dniach 11 do 12 kwietnia odbył się wyjazd uczestników grup biologicznych, matematycznej i chemicznej do Kaczego Bagna – Miejsca Inicjatyw Pozytywnych. Tam odbyło się wiele zabaw integracyjnych, poznaliśmy techniki pieczenia chleba oraz wyrabiania naczyń z gliny. Uczyliśmy się także chodzić na szczudłach i gry na bębnach afrykańskich. Uczniowie zdobywali również umiejętności łucznicze i eksperymentowali. W chwilach odpoczynku młodzież nie leniuchowała, lecz aktywnie spędzała czas grając na gitarach i śpiewając piosenki. Opiekunami grup były Katarzyna Dąbkowska, Teresa Bagińska, Justyna Józefowicz i Liliana Lisakowska.

Wcześniej w dniach 6-7.04. w Kaczym Bagnie były grupy matematyczna, geograficzna i fizyczna pod opieką Hanny Graczyk, Zyty Wardowskiej i Justyny Suwińskiej.

Ostatnio zmienianywtorek, 29 sierpień 2017 17:54