Menu

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3

GIMNAZJUM IM. FILOMATÓW NOWOMIEJSKICH

Wycieczka do Torunia i na Wzgórza Dylewskie w ramach projektu WOW Wyróżniony

 
5 maja uczniowie  Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim uczestniczący w zajęciach pozalekcyjnych z biologii realizowanych w ramach projektu „WOW – Wiedza Otwarta dla Wszystkich” wzięli udział w terenowych zajęciach w Parku Krajobrazowym Wzgórz Dylewskich. 
Zwiedzanie zaczęło się od wejścia na ambonę obserwacyjną, z której widok roztacza się nawet do 40 km. W tym miejscu również znajduje się kamień określający wysokość Dylewskiej Góry. Uczniowie mieli okazję zobaczyć lapidarium z ciekawymi głazami i poznać rejony ich przybycia. Przeszliśmy również ścieżkę dydaktyczną parku, która doprowadziła nas do Jeziora Francuskiego – rezerwatu florystycznego. 
Natomiast w dniu 12 młodzież wzięła udział w wyjeździe do Torunia, aby odwiedzić Centrum Nowoczesności – Młyn Wiedzy. Tam mieli okazję poznać interaktywne ekspozycje. Uczniowie realizujący projekt, poprzez zabawę i eksperyment, aktywnie przyswoili wiedzę                   o przyrodzie, technice i kulturze. Wycieczka zakończyła się zwiedzaniem starówki Torunia.  
Opiekunami grup były Liliana Lisakowska i Justyna Józefowicz 
 
 
 
Ostatnio zmienianywtorek, 29 sierpień 2017 17:54