78. rocznica wybuchu II wojny światowej

Pierwszego września 2017 roku o godz. 12.00 przy pomniku pod Nawrą odbyły się uroczystości związane z kolejną rocznicą wybuchu II wojny światowej.

W obchodach 78. rocznicy napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę wzięli udział kombatanci, władze miasta i radni miejscy, przedstawiciele Starostwa Powiatowego, przedstawiciele Gminy Nowe Miasto Lubawskie, dyrektorzy miejskich jednostek organizacyjnych, komendanci służb mundurowych, harcerze, poczty sztandarowe organizacji pozarządowych i szkół oraz młodzież szkolna w tym uczniowie naszej szkoły - radni Młodzieżowej Rady Miasta.

Po oficjalnych wystąpieniach delegacje złożyły pod pomnikiem wiązanki kwiatów i zapaliły symboliczne znicze. Podniosłej uroczystości towarzyszyły występy nowomiejskiej młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II i Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Miejskiego Centrum Kultury.