Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Dnia 4 września 2017 roku w  Szkole  Podstawowej nr 3 i Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim w sali gimnastycznej o godz. 9.15 zainaugurowano rok szkolny 2017/2018 .

Na inauguracji obecni byli uczniowie klasy I, klas IV, VII  i gimnazjalnych oraz nauczyciele, rodzice i  zaproszeni goście.

Uroczystość rozpoczęła opiekunka Samorządu Uczniowskiego – pani Magdalena Kortes. Po komendzie "Baczność" wprowadzono sztandar szkoły, odśpiewano  hymn państwowy i hymn szkolny. Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły – pani Bożena Rutkowska-Marciniak oraz zaproszeni goście: Burmistrz Miasta pan Józef Blank oraz  Przewodnicząca Rady Rodziców pani Dorota Rzemińska.

Szczególnie serdecznie powitano uczniów klasy I, którym wręczono upominki.

Po okolicznościowych przemówieniach, zaprezentowaniu  przez młodzież gimnazjalną  montażu słowno- muzycznego o tematyce wojennej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.

W nowym roku szkolnym życzymy uczniom i nauczycielom wiele zadowolenia i wspaniałych sukcesów.