Menu

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3

GIMNAZJUM IM. FILOMATÓW NOWOMIEJSKICH

Integracja w rytmie badmintona

      W Hali MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim odbył się  VIII Turniej Badmintona Osób Niepełnosprawnych Powiatu Nowomiejskiego. Zawody otworzył p. Józef Blank – Burmistrz Miasta Nowego Miasta Lubawskiego, życząc wszystkim wspaniałej integracji. Wśród wielu uczestników swoją obecność zaznaczyła reprezentacja  Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Mieście Lubawskim                 w składzie: Jakub Dworznikowski, Kamil Bątkowski, Jacek Teska. Zawody zostały rozegrane na 4 polach, systemem pucharowym, w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i dorośli. Gra toczyła się do dwóch wygranych setów.  Jacek niestety  odpadł w I rundzie. Natomiast Kamil i Jakub po dwóch wygranych meczach spotkali się w wielkim finale . Po kapitalnym pojedynku lepszym okazał się Jakub. Można śmiało powiedzieć, że Jakub jest gwiazdą tego turnieju, tej dyscypliny, dającej wspaniałe i przyjemne doznania. Jakub po raz kolejny okazał się najlepszy w swojej kategorii wiekowej.