Menu

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3

GIMNAZJUM IM. FILOMATÓW NOWOMIEJSKICH

Spotkania z rodzicami

7.11.2017 w godzinach popołudniowych z rodzicami uczniów klas III gimnazjum spotkali się przedstawiciele zespołów szkół z naszej okolicy. Najpierw swoją placówkę Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku zaprezentował p. dyrektor M. Wodara  wraz z pedagogiem szkolnym p. M. Tessmer następnie propozycję kształcenia w Zespole Szkół im. C.K. Norwida przedstawiła p. Ewa Piotrowska-doradca zawodowy. Po prezentacjach rodzice mieli okazję zadawać pytania odnośnie dalszych form kształcenia swoich dzieci.

W dalszej kolejności dla rodziców klas II i III gimnazjum prelekcję na temat "Symptomy obniżonego nastroju u młodzieży" wygłosiła p. Paulina Morenc , psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej  w Nowym Mieście Lubawskim. Pani psycholog udzieliła rodzicom kilku cennych wskazówek jak obserwować własne dzieci , jak odczytywać ich zachowania oraz w jaki sposób na nie reagować . Obecni rodzice byli bardzo zadowoleni ze spotkań mimo ,iż spędzili w murach szkoły całe popołudnie.