Menu

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3

GIMNAZJUM IM. FILOMATÓW NOWOMIEJSKICH

Twoja niemoc wspiera przemoc

W poniedziałek 27 listopada 2017 roku w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się konferencja pt. "Twoja niemoc wspiera przemoc" zorganizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy wobec Kobiet i Ogólnopolskiej Kampanii BIAŁA WSTĄŻKA.

 

Konferencję rozpoczęto przedstawieniem profilaktycznym "Nie zamykaj oczu" zaprezentowanym przez uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Mieście Lubawskim, nad którego przygotowaniem czuwali nauczyciele - Magadalena  Kortes  i Marek Piątkowski.

 

W programie konferencji nie zabrakło wystąpienia Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego Józefa Blanka, który podziękował całemu zespołowi interdyscyplinarnemu - działającemu przy nowomiejskim MOPS - za pełnienie ważnej roli wspierania osób doświadczających przemocy, a jednocześnie nie mających odwagi, żeby reagować i przeciwstawiać się takim zachowaniom.

 

Tekst i zdj. archiwum UM